bugün

önemli olan atatürk'ün olup olmaması muhabbeti değil atatürk'ün yaptıklarıdır. kendisi bir milleti yok olmaktan kurtarmıştır.

ve türkiye bundan farklı olmazdı demiş bir andaval.

o zaman türkiye de olmazdı, her yanın düşmanla çevrilmiş, ülkenin padişahı "ingilizlerle muhteşem ilişkielr kuracağım." diyerek ingiliz muhipler cemiyeti'ne dahi destek olmuş kürdistan'ın kurulmasını bizzat teklif etmiş. her yandan katle uğramışsın. gelip de hala şu insana laf ediyorsunuz. iki dakka insan olun.

başlığına da bir göz atın.

(bkz: merak ediyorum atatürk sana ne soktu)

not: kemalizm diye bir şey yoktur. mustafa kemal atatürk ardında bir sistem bırakmamış her zaman kendisinin "akılcı" olduğunu söylemiştir.
atatürk ün yapabildiklerini yediremeyen kuyruk acısı olan insanların konuşacağı konudur. ayrıca atatürk ün yaptıklarını azımsayan insanlar ile tarih konuşulmamalıdır.
atatürk olmasa da tarih akışı içinde bu olayların gerçekleşeceğini sanan yazar söylemi.

aha gerçekleşirdi;

(img:#216179)
(bkz: beyler bu vatan size neyledi)
bu ülkede tarih derslerinin ne kadar boş geçtiğini kanıtlayan durumdur. hiç mi bir şey öğretmediler size merak ediyorum? ama doğru sizin gittiğiniz okullarda sistem biraz daha farklı. mustafa kemal'in türk tarihi açısından pek önemi olmadığını söylemek ben dallamanın önde gideniyim demenin bin bir yolundan sadece biridir.
istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.
(bkz: atatürk ün gençliğe hitabesi)
olmasaydı efsanesine dair bir deyi.

kimse olmasa diye
gelmez dünyaya.
o geldi,
gördü,
yendi.
bize düşen
o vardı demek,
sadece.
üstelik saygı,
var olana
daima.

realite eksilenmez. nick'imde eksile.
(bkz: kemalist replikleri)
* annesinden şüphe eden insan evladı söylemidir.

biraz mantıklı düşünmeye davet etmek istiyorum bu söylemi savunan arkadaşları. zira ahlak fıtrattan gelir, bilgi ile ziyadeleşir, hamd ile yücelir. yüzlerce yıl ne türk ne de kürt haine kendini teslim etmemiştir. allah'ın izni ile de etmez. içiniz rahat olsun. olmayanlar da bir kere ipin ucunu kaçırsınlar da rahatlasınlar.
''işgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma,

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...'' demiş Neyzen Tevfik. tesadüf bu ya buraya kopyalamış bulundum ben de.
--spoiler--
işgaldeki hali sakın unutma,

atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

sen anandan yine çıkardın amma,

baban kimdi bilemezdin şerefsiz.
--spoiler--

bu şiir e hala neyzen tevfik yazmış diyenlerin olduğu başlık...
" hani sesleri polatlıdan duyulan toplar var ya! heh işte, bugün hala götünde patlıyor olurlardı.. " derler adama.

üzerine cesedine tecavüz eder; birde üzerine işerlerdi, bugün işgal altında bulunan müslüman ülkelerde yaptıkları gibi.
evet atatürk olmasaydı muhtemelen bir arap ülkesinden farklı olmazdık. bir hıyar demiş ki türkiye bundan farklı olmazdı. olurdu kardeşim hemde çok kötü şeyler olurdu. şimdi arap ülkeleri teker teker rejim değişikliğine gidiyor. halk isyan noktasına gelirken bunda, ülke liderlerini elleriyle liderlik koltuğuna oturtan dış güçlerin hiç mi parmağı Yok. evet büyük atatürk bu milleti Yok olmaktan kurtarıp cumhuriyet gibi sağlam temellere oturtmasaydı bizimde sonumuz libya'dan, mısırdan, suriye'den farklı olmazdı.

diğer mesele ise "1000 yıllık medeniyet zırvası aklıma takıldı. islamdan önce türk milleti yokmuydu. yada vardı da senin için kutlu değilmiydi.
bak kardeşim türkler islam'dan önce de tek tanrılı inanca sahipti. bazı milletler gibi putlara, buzağı'ya tapınmıyordu. amma türkler islam dinini kabul edince kut'u arttı.

türk tarihini islam'dan önce islam'dan sonra diye ikiye ayırmayı bırakın. bu türk milletine ve türk atalarına karşı en büyük haksızlıktır.
ortaçağdan kalma yazar söylemi rererörörö yo yo yo yontma taş devrinde ki konuşmalardan esinlenilip açılan bir başlık. tarihin katili biraz daha ileriye gitmek istiyorum, seni iran da yaşamaya davet ediyorum. atatürk olmasaydı rererröörörörö gibi söylemler yerine, o zaman ahh atam gelsende biraz medeniyet öğretsen diye haykırırdın.

(bkz: atam ne soktuysan hala çıkaramıyorlar)
adam atatürk olmasaydı da recep tayyip erdoğan ülkeyi kurtarırdı demek istemiş ama cümlenin yarısında çarpılmış.
kendini atatürk çü zanneden tiplerin her gün twitter facebook gibi sitelerde atıp tuttuğu aforizmaların sabit kısmı. atatürk olmasa şöyle böyle. atatürk yaşasaydı rerererörörö hele bu daha iç yakıcı.
atatürk olmasaydı elbet bir vatansever çıkardı.

evet kesinlikle böyle düşünüyorum, ve böyledir. amenna, atatürk bu ülke için mücadele etmiş bir vatanperverdir.Ama, yok atatürk olmasaydı sizin diliniz başka, ırkınız başka, saçınız şu renk, gözünüz bu renk olurdu diyenlere lafım şudur, arkadaş bu ülkede kurtuluş mücadelesi için ilk kurşunu atan sütçü imamdır.93 harbinde bir nene hatunumuz vardır bizim.şimdiki kemalistlere sorsan atatürk samsuna tek başına çıkıp bütün ülkeyi kurtarmıştır. yoktur böyle birşey efendim. hiçkimse helede o imkansızlıkların olduğu bir dönemde, bir grubun desteğini arkasına almadan böyle bir şey yapmaz, yapamaz. mustafa kemal'de bir şekilde, öyle yada böyle bir destek görmüştür. zamanında kurtuluş mücadelesinde işgalcilerle masaya oturmayıda bilmiştir. eğer öyle olmasaydı şimdiki misak-ı milli sınırları içinde yaşıyor olurduk.

tekrar söylüyorum ki, atatürk bu milletin yetiştirdiği bir vatanseverdir. ama sadece onu putlaştırma derecesinde yüceltip diğer vatanseverlerimizi resmen hiçe saymak,nankörlüğün daniskasıdır.
başbakan hayranı yazarlarımızın bardağın dolu tarafına bakmasını gerektiren durumdur.

atatürk olmasaydı belki recep tayyip erdoğan olmazdı? *
bu söz kalıbı ile gerçeklerin farkına varıp, kendine atatürk'e borçlu olmayı yediremeyen kansızların nefret ettiği sözdür.
Aynı kişi laiklikten, CHP den, MHP den, milliyetçilikten, cumhuriyetçilikten, geçmişinden, tarihten, RTE ın ölümlü olmasından, malum iktidar partisinin iktidardan düşecek ve sonsuza kadar iktidar kalamayacaklarının bilgisinden nefret eder.

Hoşlandıkları ise bütün avrupaya küfrederek siyaset yaptığını zannetmek ama avrupadan tokat üstüne tokat yemek, oy verdiği kişilerin ve kendisinin diplomasiden hiçbir şey anlamadığı halde diplomat kesilmek, uzun sakal bırakmak, özellikle ibadet dışında takke takarak gezmek, kendi görüşü dışındakilerin kökünü kazımaya çalışmak.
artık kabak tadı vermeye başlayan zırva. biraz ilerleyin artık arkadaşım koyun gibi güdülmeye ihtiyacınız yok, inanın yok.
işgalci kuvvetlerden birisinin torununun sarf edeceği bir cümledir.
o kadar çok kullanıldığı için artık kimse tarafından siklenmeyen cümledir. oysa hala üzerine düşünülmesi gerekir, ciddiye alınması gerekir.
Yakında atatürk olmasa sen doğamazdın denilmesi ihtimali de hayli yüksek olan kemalist laflarının başıdır.
atatürk düşmanlarının şu yüce gönüllü türk milletinin gönlünden atatürk'e verilen büyük değeri ve sevgiyi silmek için, zihinleri bulandırmak amacıyla ve zeka seviyeleriyle alay ederek, dedikodu hedefiyle ve laf cambazlığıyla sokaklarda on yıllardır insanlara sordukları bir sorudur. neyse ki milletin zeka düzeyi onların yaptığı kara propaganda ve yayınlar ile laf cambazlıklarının zeka düzeyinden çok çok ileridir ve devletin çarpık eğitim sistemine karşın kirlenmemiştir ki, büyük çoğunluğun gönlünde atatürk halen hak ettiği yerdedir ve bu nedenle de bir diğer tanımıyla başlıktaki söz amacına ulaşamamış büyük bir zırvadır.

doğru atatürk olmasaydı da arabalarımız, evlerimiz, hastanelerimiz, internetimiz vs. olurdu ama türkiye'de ancak bir pakistan gelişmişliğinde ve görüntüsünde olurdu. zaten geri kalmışken on yıl süren bir savaş ortamı ile her anlamda sıfırı tüketen bu ülkede cumhuriyet ilan edildiğinde mısır ülkesi bizden çok ileri bir durumdaydı. atatürk olmasaydı bugün bir mısır kadar olabilir miydik acaba? bu anlamıyla da başlıktaki söz, atatürk'ü anlamak için daha çok yol katetmemiz gerektiğini hatırlatan bir sözdür.
atatürk olmasaydı nasıl recep tayyip erdoğan a bağlayacaktık yine başlığı.