1. 1.
  Emlak Bankasının projelendirip yaptığı anadolu yakasının alışılanın aksine çarpık kentleşmenin önüne gecebildiği,an itibariyle dört bir yanı kendi türevlerinin* şantiyeleriyle dolu olan yerleşim birimi..Arabasız bir insan için her yerin uzak olduğu,arabalısı içinse hiçbiryerin uzak olmadığı e5 ile tem otoyolunun dibinde konuşlanmış depreme dayanıklı,nitelikli ve tuzlu daireler yumağıdır..17 ağustos marmara depreminin akabinde daire fiyatlarının tavan yaptığı yerdir..Memurundan topçusuna**,öğrencisinden* popçusuna geniş bir insan yelpazesine sahiptir..24 saat açık tekelleri*,dürümcüleri ve kumpircileri*,gunduzleri büründüğü fast food cenneti*görüntüsüyle,kapalı ve acık otoparklarında aynı kare içinde 5tane BMW yi tesadufen yanyana park etmiş olarak gorebileceğiniz ender yerlerden olan**pek çok sevmeyeni olmasına rağmen yeterli kısmen başarılıbir projedir..Kendi ekosistemini oluşturabilmişir,çarşıları*,alışveriş merkezleri*,restoranları*,barları**,iş merkezleri,plazaları* ve müşterileriyle kendi kendine yetebilmektedir;yeditepe üniversitesine yakındır,öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilir;buna karşı pahalıdır;kışın fazla soğuk,yazın fazla sıcaktır,uzun süre dışına cıkılmassa betonarme yapılar üstüne üstüne gelmeye başlar*, fekat eksileri ve artıları tartıldığında istanbul şartlarında yaşanılası bir yerdir..
  2 ... eric cantona
 2. 2.
  E-5 karayolunu üzerinde Carrefour alışveriş merkezinin yanındaki yolu takip ederek levhalar istikametinde ilerlenerek gidilen yerleşke.(Anadolu yakasından gelenler için)
  ... masteroff
 3. 3.
  heryere uzak ilçe.çocuğumu asla yetiştirmeyeceğim yer.* mahallede top oynayamaz, yeri geldiğinde yaramazlık yapamaz, diğer mahallenin elemanlarıyla kavga edemez. bunları yapamazsan çocukluğun ne işe yarar.
  3 ... to madeira
 4. 4.
  Artan trafiğinden dolayı, geçmişte şehir dışında uydukent-rahat yer konseptinde de olsa da, ulaşması iyice güçleşmiş, yolları yetersiz, geceleri kapkaç problemi yaşatan bölgedir.
  ... timsah48
 5. 5.
  çevresinde yapılmakta olan yeni inşaat projeleri bittikten sonra trafiğin daha da çekilmez hale geleceği yerdir. buna rağmen yine de şehirden izole edilmiş havasını korumaktadır henüz. sunduğu olanaklarla hemen her işinizi halledebilceğiniz bir yerdir. yeşil alanlarının bir çok yere göre daha geniş olması, düzenli yapısı rahatlatıcıdır. yönetiminin, belediyenin kaynaştırma çalışmalarına rağmen yaşayan insanların birbiri ile iletişimi son derece azdır. 2 yıl oturup ta kapı karşı komşunuzu tanımazsınız. sadece günaydın, iyi akşamlar la sürdürülen yapay bir kibarlık sergilenir. kedileri besilidir genellikle ve yangın merdivenlerinden en üst kata kadar çıkarlar. hemen her bloğun bir iki kedisi vardır. köpekler de kulakları damgalı, aşıları yapılmış sereserpe gezinirler ortalıkta. hayvansever çok olduğu için hoşgörülüdürler bu hayvanlara karşı.
  kısacası herşeye rağmen yaşanılacak yerdir yin de.
  ... telashe
 6. 6.
  yeditepe üniversitesi öğrenci yurdu.
  1 ... and the oscar goes to
 7. 7.
  caponların 9.5 şiddetine dayanabilcek şekilde inşa ettiği güzel yer,evim.
  2 -1 ... penny lane
 8. 8.
  10 yıl öncesine göre çok çok gelişen, artık içinde ne ararsanız bulabileceğiniz minik semt. etrafına uphill,ağaoğlu residence gibi birçok site kuruldu şu sıralar, insanlar taşınmaya başladı. bunun trafiğe etkisini de yakın zamanda görmeye başlarız
  1 ... archvile
 9. 9.
  2005'te 100 metrekarelik evlerin fiyatı 90-125 bin arasında iken bugün 400 bin ytl ye fırlayan, anadolu yakasının cazibe merkezi olan yer. istanbul'un yeni finans merkezinin Ataşehir olması ihtimali de burada emlak piyasasını patlattı.
  ... imper
 10. 10.
  merkez bankasının da buraya taşınması düşünülmektedir.
  1 ... mailbuyukerman