bugün

Kurtlar vadisinde hiram Abbas'ı canlandıran, derin devletin derin bir Ada'mı.
(bkz: hiram abbas). Polat'ın akıl hocası karizma istihbaratçı aynı zamanda Mehmet karahanlı'nın eski arkadaşı.. Mehmet karahanlı ona ihanet ettikten sonra Polat'ı kaçırıp mason evladı olmaktan kurtarıp efsane bir mitçi haline getirmiştir. Barzani şerefsizini kulağından tutup Türkiye'ye getirme iznini almış fakat devlet tarafından izin verilmemiştir.
(bkz: efsane dizi karakterleri).
''ortadoğu'yu idare edebilirim de bir kadını idare edemem'' adlı efsane sözün sahibi olan istihbaratçı. ne diyelim doğru söze ne denir..
Poalt'ın akıl hocasıdır. KGH'ye çalîşır. Doğu Eşrefoğlu tarafından eğitilmiştir. Şevko ve Duran Emmi'yi öldürmüştür.Pala'nın emriyle, Pala'nın adamı Bedir tarafından öldürüldü.
iki kişinin bildiği sır değildir.
ismini söyleyince bile bir tuhaf olduğum, devletin vücut bulmuş hali olan efsanevi Kurtlar vadisi karakteridir, ölümüyle şahsımı hüzne boğmuştur.
vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur..
(bkz: abbas ustaoğlu)
-yeni bir yüz yeni bir kimlik. Geçmişin silinecek. Ailen, yakınların, seni tanıyan herkes... Artık onlar yok. Hiçbiri yok. Anladın mı hiçbiri. iki kişinin bildiği sır değildir.
Kurtlar vadisinin gelmiş geçmiş en efsane karakterlerindendir bir diğeri de kendisini öldüren pala olup diziye iskender haricinde bu ikisiyle boy ölçüşecek kadar müko,derin oyuncu gelmemiştir son olarak unutma Aslan amca sen amcasın ben babayım.
Aynı entryi niye 2 defa belirli aralıklarla yazıyorsun ?
kaç aydır aldığınız nicklerle ortalığı kurtlar konserinde çevirdiniz mk. ben de aslan akbey mi olsam. gerçi o zaman da pala olmak isteyen çok olur.

bir kurtlar vadisi karakteri.
Böyle adamlar ölümden kaçmaz, ölümle yaşar.
Kurtlar vadisinde hiram abas için uydurulmuş karakter.
Koca Aslan bey, güya senden habersiz ortadoğuda koyun otlatılamazdı, adnan bey olduktan sonra evdeki karısıyla yeğeninden bile haberi olamadı.
Türk dizi tarihinin net en karizmatik devlet adamı karakteri.
Rahmetli öldüğünde ne üzülmüştüm la puştun evladı pala.
Gbng musun çakması mısın bilmem ama sıktı artık. Evet.
bence rte dir o. evet.
boynuzlu adnan.
kurtlar vadisinden bir karakterdir. derin devletin yalnız kurtunu oynar.
hiram abas'ın kurtlar vadisindeki avatarı.
(bkz: rahip brunson)
bir düşünün bakalım‚ neyinizi kaybettiniz? benim cesedimden elde edeceğiniz hiçbir şey yok. ama ölü ya da diri‚ bu imparatorluğu başına yıkacağım karahanlı.