bugün

terkedenin allah cezasını versin denilecek durumdur. terk edilen askerimiz de teskeresini alınca evine döner kendisine yeni bir hayat kurar.
intiharla bile sonuçlanabilecek durumdur. hele ki askerliğin ilk zamanlarıysa. askerlik yapılan bölgeninde rolü büyük.
bir kadını hamileyken terk etmekten daha iyi bir durumdur. en azından çocuğunuzla ortada kalmazsınız.
(bkz: olanlar olmus/#4313249)
zordur ve ölüm acısı gibi olduğu söylenir.
genel olarak askerliğin 6 ve 12 ayları arasında görülen yaygın ve acı veren bir salgındır. adam askere gitsin, 6 ay sonra götüne tekmeyi basarız der gibi bütün bayanlar anlaşmışlardır. yanar gül gibi vatan evlatları.
normal zamanda terkedilmekten bir farkı olan terkediliş durumu. ne yani askerken terk edilince daha çok mu koyuyor adama?

ne alakası var canım kardeşim, askerde olmasaydın terk edilseydin yine terkedilmiş olacaktın! ha askerde büyük bir heyecan var üzerinde of askerlik bitsin sevgilime kavuşucam, sabah akşam sevişicez heyecanlarıyla yanıp tutuşuyorsan işte o zaman koyar adama ama asker adam abaza adamdır genellemesinden kurtulursan bir fark olmaz. düşünme böyle şeyleri. terkedildiysen edilmişsindir ne demiş atalarımız ... dilim varmadı.
yıl ikibinbeş, yer balıkesir er eğitim tugayı telefondaki ses başkasıyla nişanlanacağını sadist ses tonu ile söylüyor. sonuç: tekmili birden berbat geçen acemilik süreci. velhasıl boktan durumdur. düşmanımın başına gelmesindir.
the thin red line isimli filmde mükemmel dramatize edilmiş, insanı olabildiğinde çaresiz hissettiren çok kötü bir gerçeklik kesiti. oluyor böyle şeyler ne yazık ki.

(bkz: asker psikolojisi)
(bkz: askerde terk etmek)
en kötüsüde sevgilinizin sizi bir erkekle değilde bir kadınla aldattığını öğrenmenizdir. Hatun biz şafak sayarken lezbiyen olmuş, haberimiz yok iyi mi, iyi değil tabi kii...
O yoklukta çok koyar be.
Acı versede unutmak daha kolaydır bu yöntemde.. Tecrübeyle sabit..
Isparta eğirdir de askere gittiğimin ilk gecesi koğuşta bir çocuğun başına gelmiş hadisedir.

Koğuşta 200 kişi rahat vardır, çocuk cep telefonu sokmuş konuşuyor sevgilisiyle, kız ayrılmak istediğini falan söyledi herhalde derken çocuk ağlamaya bir başladı, hıçkırıkları çığlıkları inletti resmen ortalığı. Yürek dayanmazdı o ortama. Çaresizliğin böylesine pek şahit olmamıştım. Kaçamazsin çünkü hayatın biter. Ama çok acı vericiydi. Düşündükçe insan kötü oluyor yeminle.

Edit: bilmem ki aynı olayın birkaç yıl sonra benim başıma geleceğinin. Allah bi daha yaşatmasın çok zor.
Yine aklıma düştü. Terhisime 1 ay kala başıma gelmiş olay. Ölürüm sanıyorsun ölmüyorsun. iki hafta sonra evleniyor. Nerden nereye.
Kızın artık azması nedeni ile olan şeydir.
terk edenin adilik yaptığı şey, terk edilmek zordur ama siz askerdeyken yapması onun zaten hiç bi şeye deymeyeceğini anlamanıza sebep olur o yüzden başına gelenler üzmesinler kendilerini çünkü şimdi terk eden ilerde sizi en zor zamanınızda terk edecek kişidir bu yüzden tam tersi sevinin böyle bi kadından kurtulduğunuz için.
Mantıklı açıklamasının amına koymak istediğim durumdur.
Yaşamadığım hadise. her konuştuğumuzda söylüyorum, ben askerdeyim şuan terk etmelisin beni diyorum. o ise ilişkiye devam etmekte diretiyor. deli ya bu kız hehe.

neyse daha bir kaç ayı var, her şeyin usulüne uygun olması açısından terk eder umarım.
Başıma gelendir. Sene 1999 sonu idi.
içerik bulunamadı.
güncel Önemli Başlıklar