1. 1.
  terkedenin allah cezasını versin denilecek durumdur. terk edilen askerimiz de teskeresini alınca evine döner kendisine yeni bir hayat kurar.
  1 ... burke
 2. 2.
  intiharla bile sonuçlanabilecek durumdur. hele ki askerliğin ilk zamanlarıysa. askerlik yapılan bölgeninde rolü büyük.
  1 ... bambu
 3. 3.
  bir kadını hamileyken terk etmekten daha iyi bir durumdur. en azından çocuğunuzla ortada kalmazsınız.
  3 -1 ... elma kurdu
 4. 4.
  (bkz: olanlar olmus/#4313249)
  1 ... lesley mateas
 5. 5.
  zordur ve ölüm acısı gibi olduğu söylenir.
  1 ... gezenadam
 6. 6.
  genel olarak askerliğin 6 ve 12 ayları arasında görülen yaygın ve acı veren bir salgındır. adam askere gitsin, 6 ay sonra götüne tekmeyi basarız der gibi bütün bayanlar anlaşmışlardır. yanar gül gibi vatan evlatları.
  ... sekura
 7. 7.
  normal zamanda terkedilmekten bir farkı olan terkediliş durumu. ne yani askerken terk edilince daha çok mu koyuyor adama?

  ne alakası var canım kardeşim, askerde olmasaydın terk edilseydin yine terkedilmiş olacaktın! ha askerde büyük bir heyecan var üzerinde of askerlik bitsin sevgilime kavuşucam, sabah akşam sevişicez heyecanlarıyla yanıp tutuşuyorsan işte o zaman koyar adama ama asker adam abaza adamdır genellemesinden kurtulursan bir fark olmaz. düşünme böyle şeyleri. terkedildiysen edilmişsindir ne demiş atalarımız ... dilim varmadı.
  -2 ... zemberek yılanı
 8. 8.
  yıl ikibinbeş, yer balıkesir er eğitim tugayı telefondaki ses başkasıyla nişanlanacağını sadist ses tonu ile söylüyor. sonuç: tekmili birden berbat geçen acemilik süreci. velhasıl boktan durumdur. düşmanımın başına gelmesindir.
  ... fahriserseri
 9. 9.
  the thin red line isimli filmde mükemmel dramatize edilmiş, insanı olabildiğinde çaresiz hissettiren çok kötü bir gerçeklik kesiti. oluyor böyle şeyler ne yazık ki.

  (bkz: asker psikolojisi)
  1 ... baadir
 10. 10.
  (bkz: askerde terk etmek)
  ... mystic queen