bugün

(bkz: fast food) gibidir.
(bkz: aşk ruhu doyurur)
(bkz: hangi aşk)
kapitalist dünya da yaşanan aşk için söylenen vurgu cümlesidir. günümüz şartların da incelediğin de maleseftir, doğrudur.
baba nasihati olarak bilinen cümle.
güzel bir sözdür, doğrudur da karın doyurmaz aşk. ama aşığın elinde midir, aşktan vazgeçmek? ya da aşkın başlamaması insanın elinde midir? ayrıca, aşığın bırakın karnı, dünya bile umrunda değildir. umrunda da olabilir belki; ama nereye kadar? yani aşk doyurmasa da bir şekilde doyar zaten. açlıktan ölecek duruma gelse o zaman düşünürüz.*
karın doyurmaz ve lakin acıkma duygusunu geciktirir, unutturur; hatta kişi çok aşıksa mide bulantısı ve heyecandan hiç birşey yiyemez hale bile gelebilir. dolayısıyla karın doyurmasına da pek gerek yoktur. *
zaten aşık olan insan karnının doymasını beklemez. aşık olan kimse ruhunu doyurmanın peşindedir ve aşk bunu layıkıyla yapar.
(bkz: sözlük karın doyurmaz) *
sevgi'nin bir kadın olduğunu bizimde bir yamyam olduğumuzu düşünürsek iğrenç bi espiri yapar ve sevginin karın doyuracağini iddia ederiz ve eksi oyları beklemeye başlarız.
kız annelerinin degişilmez ve her fırsatta dile getirdikleri dogru. *
- tükeniş cümlesi.
aşkdan manevi huzuru beklemek yerıne maddı beklentıler ıçınde olan ınsanlara gore bir doğru.
aşkdan boyle seyler beklemek elındekı askı ask olmaktan cıkartır.
fakir bir gence aşık olmuş genç kızın ebeveyninin kızına verdiği nasihat.
aşk bir yiyecek maddesi olmadığından gayet doğru bir önermedir.
(bkz: bize yarım porsiyon aşk iki de ayran)
kız babası fabrikatör söylemidir.
aşk'la maddiyatı bir tutan insanların söylediği çıkarlar üzerine kurulu duygusallık. *
ümit besenin "..garibin birisysem sevemez miyim?
aşkla karın doymaz diyen ben miyim?.." şeklindeki şarkısının

"..söylemiştim sevgilim,
parayla saadet olmaz.." şeklindeki bir parçayla desteklenmesine sebep olacak cümle.
(bkz: mantık evliliği)
aşkın gözü kör olabilir ama inan bana karnı açtır... cümlesi ile malt grubunun dile getirdiği olgu.
bilimsel olarak dün öğlen saatlerinde çürüyen hatta küflenmeye başlayan tez. insanın aşık olduğu güzel ve hünerli bir kız arkadaşı varsa ve o kız arkadaşı kocaman kap dolusu mercimek köftesini sevgilisine getirip beraberce çatlayana kadar yemişlerse söyleyin bana bunun adı aşk karın doyurur değil de nedir? azıcık mantık lütfen.
evlenme çağına gelmiş kıza verilen akraba nasihatidir.