bugün

borusan holding'in kurucusu ünlü iş adamı; bursa'daki uludağ üniversitesi hukuk fakültesitesislerini kurmak işini üstlendi;

BORUSAN Holding'teki görevlerini bıraktıktan sonra özellikle eğitim alanındaki gönüllü sosyal faaliyetlerini 1992'de, AKKEV (Asım Kocabıyık Kültür Eğitim Vakfı) çatısı altında toplayan duayen işadamı, son olarak Uludağ Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. "Bina yapmakla üniversite olmaz" diyerek üniversite kurmayan Kocabıyık, Uludağ Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi tesislerinin yapımını üstlendi. Özellikle meslek liseleri ve meslek yüksek okulları yapımına önem veren Kocabıyık, bu kez fakültenin hukukla ilgili olmasından etkilendiğini söyledi. Kocabıyık, bir ülke için hukukun önemini vurgularken, şu örneği verdi: "Türkbükü'nde bir arazim var, ihtilaflı. 5 yıldır bir karar yok. Şimdi haftaya karar çıkacak diye bekliyoruz ama ben kazanırsam karşı taraf, karşı taraf kazanırsa ben davayı temyize götüreceğiz. Olacak 7 yıl. Geciken adalet adalet olmaz... Hedefimiz bursa'daki fakültenin yapımını tamamlayarak 2008-2009 eğitim yılına teslim etmek."

söyleşinin tamamı için:
http://www.hurriyet.com.t...onomi/6469984.asp?gid=196
Sanayici ,iş adamı ve Borusan Holding Onursal başkanı ASIM KOCABIYIK'ın vefatının 5.yıldönümü. Saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

görsel