chp ye oy verenlerin zeka seviyesini öğrenmemizi sağlayan çomarlar.

türk halkının yüzde 25 i aptal deyince kızıyorlar bana arkadaşlarım.
13 yıldır boş oy atan çomarlar.
'1.500 Tl asgari ücret işçiye hakarettir .' diyen zekadan her türlü daha üstün olandır .
Olacağına inanan değil de olabileceğine inanan çomarlardır. Olabilir mi? Devletin başındakiler vergi dilimini düşerse bir kısmını sübvanse etse biraz da az çalsa pekala da olabilir.
13 yıl saçma sapan partilere oy veren ya milliyetçi ya kemalist çomarlardır efendim. gözleri kör efendim bunların.

edit: yapılabilse zaten size kalmaz, ak parti yapar. zamanı var.

edit 2: yapıldı.
Basit bir islemdir. Arti asgari ucret bin bes yuz lira olunca debletin ekonomisi gerilemiyor. Zor bir sey degil yani. Hem javuza giren para hem de vergisi vs tamamlaniyor. Iki saat iktisat anlattirmayin babaya. sadece k. Kilicdaroglu nu iyi anlayamadim kaynak ayircaz vs. Diyor kaynak ayirmaya gerek yok baskan ben hallederim bu işi sen basbakan ol danisnanlik hizmeti veririm. Yigit bulut dan da cok para alirim. Okey?
bu demek oluyor ki 940 liraya talim etmeye devam beyler bayanlar. halk istemiyor 1500 tl ; halkın dediği olur milli irade 940 tl. bize yeter diyorsa hiç kusura bakmayın bize b.k yemek düşer.
Patetesi 4 liradan alıp kendini iyi ve mutlu hisseden çomarlardan iyidir. Ya da yolsuzluğa inanmayan çomarlardan daha akıllıca bir seçim.

Edit: bunun sarayı falan var off olum babam olsa bu kadar savunmam bir hükümeti bu ne yüzsüzlük nasıl bir trollük.
inanmayan sürü koyunu olacağıma bilinçli çomar olmaya razıyım.
saray a harcanan paranın helal olduğuna ve cebindeki parayı etkilemediğine inanan çomara oranla zekaları çok yüksektir.
Kaçağı kapatırsak neden olmasın.
1500 Tl olmayacaktır doğrudur. Ama Devlet Bey dedi 1400 tl olacak Devlet sözü boru değil.
Adam sozum soZ diyor niye inanmasinlar amk.

(bkz: Sözüm söz)

(bkz: Yalancının annesi babası ölsün)
en azından ortada bir vaat var. eğer olmazsa, bu adam asgari ücreti 1500 tl yapmazsa bir daha oy vermezsin olur biter. ama karşı tarafta "ey halkım, bunlar seni salak yerine koyup asgari ücreti 1500 tl yapacağını söylüyor, inanma sakın bunlara, olmaz öyle şey" diyen bir güruh var. e ben vatandaş olarak ne kaybederim ki chp'ye oy versem. hele de akp'ye oy verince yine kaybedeceğim başından bu kadar belliyken.
chp lidirler.
Devlet kimseye asgari ücret vermediği için aslında devlete maliyeti de olmaz. Ancak chp tüm yükü işverene yüklememek için vergiyi kaldırıyor. Bu da 5 milyon asgari ücretli olsa 9 milyar edip devlet bütçesinin %2 sidir. Bütçe dışı fonlarda bu paranın 2 katı kadar para var.Hadi onu geçtim devletin 10 milyar tl müşavirlik- danışmanlık harcaması var ve bu harcama bir işe yaramıyor.
iki ayda cemaatçi olan karaktersizler.
al birini vur ötekine.
Çomar değillerdir.

Bu insanların elinde sadece umut ekmekleri var, yarım somun ekmek.

Babasının parasını yiyip sözlükte göt büyüten eleştiri yapmasın mümkünse.
asgari ücret 1.500 tl olursa olacaklar:

-Pek çok firma maliyetler karşısında dayanamayıp iflas edecek.
-ucuza Kaçak işçi çalıştıracaklar, bu da Suriyelilere, kaçak göçmenlere yarayacak.

Bunun yerine istihdam artışı sağlayacak, vergi indirimleri vs gereklidir.
hakkı olan parayı almak isteyen insandır.

bazı karaktersizler bu insanlara çomar der orası ayrı.
askerk ücret birden bire 1500 lira olursa, benzin rahat 5 lirayı geçer. yani aldığımız para ne bize yarar ne de devlete. kaldı ki 5000 lira yapmayı vaat edenler var. bence bublar dolandırıcılık ve Sahtekarlıktan suçlamalı.
zor olmayan eylemdir. sadece devlet israftan kacinacak. 400 milyona ucak alinmayacak , her bakana ozel ucak vetilmeyecek, diyanet isleri baskani 1 milyonluk araca binip jakuzi isteyemeyecek. zaten aldigin 1.500 lira ile maldivlere gidip para sacmayacaksin. yine ulkende harcayacaksin. sadece enflasyon artabilir. devlette onun onlemini alir. zaten aldigin 1.500 lira ile sirketin batmaz sonucta 900 de verse 1.500 de verse isverene giren para ayni olacak. isveren ha parayi devletin kasasina koymus ha dolayli yoldan sana verip seninle devletin kasasina gondermis. lisesi ergenler ekonomist kesildi sozlukte. kilicdaroglunu hic sevmem ama 1.500 yerine 1.200 deseydin bu millet yine atlardi saza gibi. insanlara kucucuk umutlara muhtac ettiren akp utansin , din bezirganlari utansin , eline kuran alip miting yapan din somuruculeri utansin.
koyun güdebilirler.
hayalgücü geniş çomarlardır.