bugün

çomarın kim olduğunu gördük şöyle ki: yapıldı.
Akp 12-13 yıldır hükümette bugüne kadar niye yapmadı hiç mi bunu sormuyorsunuz kendinize sayın ak parti seçmenleri?

Garibanı kandırma taktiğidir.hedef 2023 türkiye'si değil mi?swh.
ak parti çıktı 1300 diyor.

zamanında 1500'e laf atıp şimdi iki yüzlülük edip u dönüşü yapacak ipneleri bu başlığa bekliyoruz. tek tek tespit edeceğim.
ben anlayamıyorum bir insan her zaman azla yetinmek ne verilirse onu almak üzerine programlanmış, hakkını savunmayan birisi nasıl olabiliyor?
Milyar liralık giderleri olan saraylara biat etmeyen insanlardır. Ya da milyon dolarlık arabalar, gemiler ve maaşları da bilirler.
avrupada asgari ücret şu an 1000 euro'dur, yani 2800 tl. 1500 tl asgari ücret makuldur, avrupa ile aramızdaki vark her zaman yarı yarıya olmuştur. akp'nin uyguladigi asgari ücret degil, sadakadır.
asgari ücret ile calısan bir iscinin aylık ssk masrafı 500 tl. hani bu masrafı yarı yarıya düsürseler, isverenlerden 500 yerine 250 tl alsalar, 250 tl'lik bir tasarruf doğar.

asgari ücretin brütü 1.200 tl, net 950 olduguna göre 250'si gene devlete gidiyor, devlet bu hakkından vazgecerse, 250'de burdan geir.

asgari ücret olur 1.500 tl.

özetle asgari ücretin 1.500 tl olması isverenler ile degil devlet ile alakalı. devlet haklarından kısacak, isletmelerde devlete ödeyecegi paraları calısanlarına ödeyecek.

benim projem bu olurdu. chp 1.500 tl die bir iddaa attı ama arkasını getiremedi, kaynak nerde ?? en basiti benim gibi bir teori üret.

genel olarak asgari ücret 1.500 olmasa bile 1.250-1.300 seviyesine cıkarılmalı. 950 tl gercekten cok komik bir rakam.
Olması gereken vs olan.
949 tl asgari ücretle çalışıp, hayatlarını devam ettirebilmek için gerekli olan parayı bile kazanamayıp,üzerine 'asgari ücret 1500 tl' fikrine dahi tahammül edemeden meydanlarda yuhalayanlardan daha çok çomar değillerdir.
Çomar değidir de saftır. Cahildir.
Vatandaşa çomar diyen orospu çocuğudur.
bir taraftan "ekonomiyi uçurduk" diyenlere inanıp, diğer taraftan asgari ücretin 1500 tl olamayacağını iddia eden çomarlardan bin kat tutarlıdırlar.

lan şerefsiz, madem "ekonomiyi uçurdu" desteklediklerin, o "uçmuş" ekonomiden emekçiye niye pay düşemezmiş?
asgari ücret 1500 tl olduğu takdirde ekmekte 3 lira olur bir şey değişmez.
kandırılması kolay insanlar grubu. koyundurlar.
900 liraya tamah eden çomar artıklarından daha gerçekçidirler. size 100 lira bile fazla karakter fukaraları. Gemiciklere, saraylara para çıkıyorsa emekçiye de 1500 lira çıkacak. Görende 1500 lirayı Avrupa'nın en yüksek asgari ücreti sanır. Avrupa bazında baksan 300 Euro maaş alıyorsun ulan. Elin Fransız, ingiliz'i, Arap'ı memleketinden kalkıp benim buralarda gezemediğim yerleri gezip, giremediğim yerlere gidiyor, benim emeklim otobüse binip memleketine gidemiyor.

BiZiM ÜLKEMiZLE ONLAR BiR Mi !! diyen orrrr.... neyse sakinim orman kaçkınlarına da sözüm şu Lan.. lan adamı kanser etmeyin lan. Yöneticilerinin saraylarda oturduğu, altın klozetlerde sıçtığı, altın bardaklarda su içtiği bir memlekette fakirliğin bahanesi olamaz. Sınıf farkının uçurumlara ulaşmasının bahanesi olmaz. Nüfusun %1'inin memleketin yarısına sahip olmasının bahanesi olmaz.
Asgari ücret 1500 lira olur çok normal birşey ama sorun asgari ücretin 1500 lira olması değil asgari ücret 1500 tl olursa ekmekte 2 lira olur benzin 5 lira olur peynir 15 lira olur vs vs herşeyin fiyatı artar.
hırsızların zoruna gitmiş olan inananlardır. hulen bırakın da biraz işçi yesin. napacanız o kadar parayı cehenneme mi götüreceksiniz. bırakın da işçi adam evine çocuklarına götürsün belki oradan sevap kazanırsınız.
(bkz: KOYUN)
chp seçmenini kandırmanın ne kadar kolay olduğunu kanıtlayan çomarlar. ben çıkıp 2000 tl yapacam desem oylarını bana verecekler demek.

mantık yok ki adamlarda sorgulamıyolar sen bu parayı nerden bulacaksın diye. yüzde 25 aptal deyince bana kızıyolar sonra.
sevdiğim insanlar grubu.
5000 tl olacağına bile inananlar var.

Hayal aleminde yaşıyo milletimiz.
949 tl alıp sürünürken dahi, bunu da bulamayan var deyip, sahibine kuyruk sallayan çomara acıyarak gülen insandır.
hayalgücü geniş çomarlardır.
koyun güdebilirler.
zor olmayan eylemdir. sadece devlet israftan kacinacak. 400 milyona ucak alinmayacak , her bakana ozel ucak vetilmeyecek, diyanet isleri baskani 1 milyonluk araca binip jakuzi isteyemeyecek. zaten aldigin 1.500 lira ile maldivlere gidip para sacmayacaksin. yine ulkende harcayacaksin. sadece enflasyon artabilir. devlette onun onlemini alir. zaten aldigin 1.500 lira ile sirketin batmaz sonucta 900 de verse 1.500 de verse isverene giren para ayni olacak. isveren ha parayi devletin kasasina koymus ha dolayli yoldan sana verip seninle devletin kasasina gondermis. lisesi ergenler ekonomist kesildi sozlukte. kilicdaroglunu hic sevmem ama 1.500 yerine 1.200 deseydin bu millet yine atlardi saza gibi. insanlara kucucuk umutlara muhtac ettiren akp utansin , din bezirganlari utansin , eline kuran alip miting yapan din somuruculeri utansin.
askerk ücret birden bire 1500 lira olursa, benzin rahat 5 lirayı geçer. yani aldığımız para ne bize yarar ne de devlete. kaldı ki 5000 lira yapmayı vaat edenler var. bence bublar dolandırıcılık ve Sahtekarlıktan suçlamalı.