bugün

kimi erkeğin fantezilerini süsler bir bayanla aynı asansörde kalmak.hafif loş ortam, küçük bir mekan, yakın temasi adrenalin...en ateşli filmlerin, kitapların hatta rüyaların bile öznesi olmuştur bu olay..peki ya kaldığınız asansör küçükse ve de beraber kaldığınız kadın en az 125 kilo, üstüne giydiği kıyafet her ne kadar bol olsa da vücuduna yapışmış, "işte ben buralarımdan terliyorum" dercesine koltuk altları, göbek katları ve hatta göğüsleri olmak üzere ıslak, bununla beraber kokusundan da sizi mahrum etmeyen, bir de üstüne üstlük korkunca hafiften gaz çıkaran(!) bir hatunsa, fantezilerinizi bir kenara bırakma vaktiniz gelmiştir.
Bu bir fobidir. Tam adını hatırlayamasamda korkutucu. Ama ordaki fantazileri de tavsiye ederim.
kapalı yerde kalma fobin varsa berbat birşeydir.bir de karanlık fobin varsa korkudan altna işetir.
yanımda penelope cruz varsa o asansörden hiç çıkmam.
küçükken yaşadığım ve* çocukluğumu etkileyen eylemdir.
sabahki iş yoğunluğundan 15 dakika olsun uzaklştırdığı için şükrettiren olay.
kulaklıklar takılıp müzik dinlenir, keyfi çıkarılır yalnızlığın.
cenesi dusuk geveze bir kadinin yaninda kalmaya tercih edilebilir.
adana - ağustos - ter kokan 3 kişi daha. başa gelendir.
gece kalındığında sabaha kadar beklemekle aynı olan durumdur.
kapının açılmasını umutla beklerken yaşanılan o adrenalin akılda kalıcı bir olaydır.
yanında ğüzel bir bayan varsa ğüzel olur.
yanında bir dünya yakışıklısı varsa dadından yenmez durumdur.
beyne oksijenin az gitmesinden mütevellit; bünyenin farklı bölgelerinde farklı tepkilere yol açabilecek durum.
izmir'in asansör adlı semtinde ikamet ediyor olmaktır. asansör; lüksür, güzeldir. balçovaya doğrumdur.
çocukken çok korktuğum şimdi ise cep telefonu çıktı kalsamda sorun değil dediğim olaydır. gene de sevmem asansörleri 20 katlı apartmanda 15. kata yürüdüğümü bilirim.
5-6 sene once yasadigim durum. bilkent universitesi guzel sanatlar fakultesindeki asansore, dersi kaciracagiz telasiyla 6 kisi binmemiz neticesinde 40 dakika kadar asansorde imanimiz gevredi. stresten sigara icmeye calisan mi dersin, oksijenimizi bitirme lan diye ona saldiran mi, yeter kavga etmeyin diye aglayan mi, siniri bozulup gulen mi. gulen de bendim, aglayan kiz ne guluyosun cok mu komik diye cemkirmisti. tam kotu gerilim filmi kadrosu amk. sonucta ne mi oldu? derse gec kaldiniz diye yok yazdi bizi menopoz teyzemiz. durumu anlatinca da bana ne asansore binsemeydiniz dedi. o asansore koyup, uzaya firlatican iste.
hiç yaşamadığım ama yaşarsam sıçacağım durumdur. asansörlerde telefonda çekmez.

(bkz: asansörde 41 saat mahsur kalan ishal adam).

editasyon: bkz.
en kötüsü ishalken asansörde kalmaktır.
panik atağı olan kişiler için oldukça kabus dolu anların yaşandığı dakikalardır. üstüne de kapalı yerde kalma korkusu varsa yazık.
size en kralını anlatıyorum kulak kesilin .
sevdiceğimle en yakın arkadaşım bizde oturdular akşam evlerine gitmek için yol aldılar. asansöre bindikleri anda istanbul genelinde elektrik kesildi 8. katta asılı kaldı masumlar. Kız kardeşimde o gün kendine mumlar almış evin türlü yerlerine yerleştirmiş.
Bunların asansörde debelendiklerini duyduğum gibi güvenliği aradım yanlarına gidip güvenlik geliyor şimdi çıkarır sakin olun filan diyorum tamam diyorlar sadece stresten dişlerini sıktıklarının fazlasıyla farkına varıyorum.
Kız kardeşim hafiften klostrofobisi olan ve cep telefonlarının şarjı biten arkadaşımın duyabileceği şekilde bombayı patlattı
-(20 yaşında marmarada okuyan kardeşim )aaa çok konuşmayın ama oksijeniniz bitebilir.
o ana kadar sükunetini koruyan arkadaşım asansörün kapısına vurup çıkarın beni diye çığırtmaya başlayınca kardeşim elindeki mumu asansörün kapısına yaklaştırıp
-ışığı görüyo musun bak kokulu mum var elimde çok güzel kokuyor görüyor musun dedi.

Neyseki güvenlik geldi kapıyı açtı benim sabiler evine gitti ,kardeşim mi durun vurmayın ya.
Madencileri getirir akla, yanan mekanda veya kurtarma amacıyla girilen bir göçükteki itfaiyeciyi düşündürür.
çukura düşmüş bir hayvanla uğraşmayıp, boşver nasıl olsa yavru diye yorum yapanları getirir...
Yanında sevgili varsa dünyanın en geniş ve ferah mekanıdır.
HAstane gibi hayati önem arzeden yerlerde elektirik kesintisinde bile artık gerçekleşmeyen sadece fantezi yapmak stop düğmesine basılarak yaşanabilecek olaydır.

Asansörde kalmak 10 yıl önceki modellerde daha mümkün bir olaydır. Şimdilerdeki modellerde asansör bozulsa bile En yakın kata Gider kapıları otomatik açılır ve bi daha haraket etmez
hiçte korkulacak bir durum değil. acil butonuna basarsın birkaç dakika içinde müdehale edilir. hiç başıma gelmedi acaba ondan mı bu kadar rahat konuşuyorum bilmiyorum.
kalacak yeri olmayanın yapacağı iş.
aslında yapılacak iş değil; ama insan mecbur kalmaya görsün sözlük.
hilton'un asansöründe kalan birini tanıyorum.
saati 50 avro.
pansiyon asansörleri de var da
orada da kalınmaz be sözlük.
aynalar pis
düğmeler leş...