bugün

Kitapların vazgeçilmez Fransız hırsızı.Kibar bir kişiliktir.Kandan Nefret eder ve ju jitsu bilir.Kıvrak zeka sahibidir ve işinin ehlidir.Kadınlarla arası çok iyidir ve çok kaslı bir vücut sahibi olmamasına rağmen o biscolata reklamındaki artislere kız tavlama konusunda ders verecek kadar iyidir.Esprilidir de.

Yaratıcısı ise Fransız yazar Maurice Leblanc'tır.Kimilerine göre yazar, bu karakteri oluştururken, anarşist fransız hırsız, Marius Jacob'dan esinlenmiştir.
yazar maurice leblanc'ın öykülerinde yarattığı karakterdir. fransa'da la belle epoque döneminde ortaya çıkarılmıştır.
arsen lüpen her zaman şık ve bakımlı bir centilmendir. yaşadığı zamanın teknik gelişmelerini ve tarihi olaylarını yakından takip eder. trende birinci mevkide seyahat eder. arsen lüpen hiç yaşlanmaz. yoksullara acımasız davranan zenginleri soyar, fakat soylulara da yakınlık duyar. Yurtseverdir. dul ve yetimin savunucusudur. Dönemin etkisiyle kendisi de burjuvalaşmıştır, malına mülküne önem verir. son maceralarında genç kızlar kötü adamlardan kurtulmak için arsen lüpen'e başvururlar.
hos gelmis dedektif romanci ergen yazar.
(#20599178)

çok iyi yazmış yazar. yaran yazar hatta.
başarılı yazar, okuyoruz.
#20923929 zevkler ve renkler tartışılmaz derler ama şimdi ne desem hakir görücem bu herifi

kardeş chivas falan neyse, tamam eyvallah da, arkasına jony walker ney lan?
hadi desen ki blue label yine eyvallah da kardeş hiç olmamış be kurban olayım.

türkiye de iki takım bilirim bir fenerbahçe, iki elazığspor ! demek gibi bir şey...
müzik zevki pek bi güzel olan yazar.
Harry Potter hayranı. (yani tümden serinin, harrynin değil, belki harrynin de hayranıdır bilmiyorum.) Ortak ilgi alanımız olunca, sempatik geldi. Nickte de lupin göndermesi hoş olmuş. Ergen olduğunu sanmıyorum, 30 yaşında evli çocuklu harry potter takipçisi biriyle tanışmıştım.
Soygun tarıhınde kı en kibar soyguncu kabul edilmiş.
madalyamin neden hala gelmedigini merak ettiren yazar. komiklikli ve sakaciliklidir ayni zamanda. saygilar...
sözlüğe karı kız tavlamak için gelmiş, kürt ve abazan yazarımsı.
kürt olduğunu sözlükteki osbirci ergenlerden öğrenmiş yazar. olsun kürt de olabilirdim, kürt olmak ayıp değil netice de önemli olan insan olmak.

bana abazan diyenin sözlüğe koyduğu fotoğraflar zaten ortada.
kleptomanisi olan yazar.