bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bebek ve ortaköy arasındakibedrettin dalan tarafından yapılmış kazıklı yol la bilinen,çileği,balıkçıları,delileri,manzarası meşhur semt.bir tatlı huzur almak için birebir.
    3 ... veritaserum
  2. 2.
    gaziosmanpaşa ilçesinde olanı vardır bir de bunun.
    3 ... vernon sullivan
  3. 3.
    (bkz: korkmaz yiğit lisesi)
    ... eticicibebe
  4. 4.
    istanbul beşiktaş üzerinden ortaköy'ü ve kuruçeşme'yi geçtikten sonra tarihi yalıları ile sizi karşılayan, sahilde yer alan balık lokantaları ve kafeleri ile özellikle yaz aylarında boğaz'ın keyfini çıkartmak için öncelikle tercih edilebilecek bir semt.
    ... piri reis
  5. 5.
    yeniköy, büyükdere, kanlıca, emirgân, bebek, kuzguncuk, ortaköy vb. ile istanbul'un en güzel muhitleri sıfatını paylaşan bir yer ismi. izmirlilerin istanbul'da gezecek sayılı yerlerinden biri...
    1 ... kaptanreis
  6. 6.
    istanbul'dan ayrılan insanlarin özleyeceği, boğazın incisi, halkıyla, evleriyle superli bir semtimizdir.
    ... meleklerde aglar
  7. 7.
    iLk iSMi BAHÇELERiNDE YETiŞEN MUHTEŞEM ARMUTLARI YÜZÜNDEN "ARMUTKÖY" iKEN ZAMANLA HALK ARASINDA SÖYLENE SÖYLENE "ARNAVUTKÖY" E DÖNÜŞEN UŞAK' IN ŞiRiN BiR KÖYÜDÜR.
    ... birdy
  8. 8.
    her 1 yalida "ulan kim oturur buralarda" şaşkınlıklari ile bebege kadar yurudugum, agzimi izmir'e donmeme ragmen kapatamadigim dunyanin en guzel yeri.
    1 ... amaaslihepiyiydi
  9. 9.
    gaziosmanpaşa ilçesinde olanı gerçekten köydür. ancak buyuk bir şantiye alanı gibidir. bir yandan kanalizasyon çalışmaları yapılırken, bir taraftan doğalgaz çalışmaları yapılıyordur. yapılan yol çalışmalarını saymıyorum bile. yanlış bilmiyorsam bölge imara yeni açılmış durumdadır. ve köyün her yerinde bir apartman ya da villa inşaatına rastlayabilirsiniz. bölgede sayısını bilmiyorum ama 150'ye yakın emlakçı vardır. ortada buyuk bir rant olduğu için mafyanın bir kolu da bu bölgededir. mafya'nın olduğu yerde rüşvet olmadan olmaz. kendi gözlerimle şahit oldum. memurlara rüşvet verildiğine, akşam aleme gidildiğine..

insanlarıyla ilgili fikirlerim net değil. aynı arabada kısa süreli yolculuk yaptığım iki hacının muhabbetini yazabilirim.

arkadaşım:a
    ben:b
    hacı1:h1
    hacı2:2

bir villa inşaatına bakmak üzere yoldayızdır. o sırada iki hatun yol kenarında yürümektedir.

h1: bak bak bak.. metin ağbey.. kariya bak.. gotu değirmen taşı gibi..
    h2: haci bu delikanlılar varken bu karılar bize verir mi oğlum..
    b:(fisildayarak) ne diyo lan bunlar.
    a:(fisildayarak)bunlar böyle olum.
    h2: kardeş biraz acele edelim. daha cumaya yetişecez.
    b: vay amuna koyim. haci dedik. süzme orospu cocugu çıktı.

genelleme yapmak doğru değil biliyorum ama tanıdığım, gördüğüm, azıcık konustugum her 3 kişiden 2'si böyleydi. tamam bazılarınız bunları götümden uydurduğumu soyleyecek. dindar kesime bok atmak için yazdığımı düşünecek ama samimi olarak tanık olduğum olayı yazdığımı belirtmek isterim.

orada tanıdığım kızların hemen hepsinin motor olduğunu soyleyebilirim. işsizi, emlakçısı, patronu, kasiyeri, öğretmeni, türbanlısı hangi meslek sınıfından olursa olsun bölgedeki kızların hemen hepsi özenti, tanıdığım kızların hiçbirinin kendisine saygısı yok. bir kişilik sahibi değildi. onları tanıyınca bu işi meslek edinmişlere saygım 10 kat daha arttı.
    6 -1 ... adini unutan adam
  10. 10.
    ilçe kabul edildikten sonra yağmalanırcasına projeler yapılan, bir sürü esnaf yüzünden daha ilerisindeki sultançiftliği bile faydalanmaktadır.
    2 ... schizofrenne
kapat