1. 1.
  bebek ve ortaköy arasındakibedrettin dalan tarafından yapılmış kazıklı yol la bilinen,çileği,balıkçıları,delileri,manzarası meşhur semt.bir tatlı huzur almak için birebir.
  3 ... veritaserum
 2. 2.
  gaziosmanpaşa ilçesinde olanı vardır bir de bunun.
  4 ... vernon sullivan
 3. 3.
  (bkz: korkmaz yiğit lisesi)
  ... eticicibebe
 4. 4.
  istanbul beşiktaş üzerinden ortaköy'ü ve kuruçeşme'yi geçtikten sonra tarihi yalıları ile sizi karşılayan, sahilde yer alan balık lokantaları ve kafeleri ile özellikle yaz aylarında boğaz'ın keyfini çıkartmak için öncelikle tercih edilebilecek bir semt.
  ... piri reis
 5. 5.
  yeniköy, büyükdere, kanlıca, emirgân, bebek, kuzguncuk, ortaköy vb. ile istanbul'un en güzel muhitleri sıfatını paylaşan bir yer ismi. izmirlilerin istanbul'da gezecek sayılı yerlerinden biri...
  1 ... kaptanreis
 6. 6.
  istanbul'dan ayrılan insanlarin özleyeceği, boğazın incisi, halkıyla, evleriyle superli bir semtimizdir.
  ... meleklerde aglar
 7. 7.
  iLk iSMi BAHÇELERiNDE YETiŞEN MUHTEŞEM ARMUTLARI YÜZÜNDEN "ARMUTKÖY" iKEN ZAMANLA HALK ARASINDA SÖYLENE SÖYLENE "ARNAVUTKÖY" E DÖNÜŞEN UŞAK' IN ŞiRiN BiR KÖYÜDÜR.
  ... birdy
 8. 8.
  her 1 yalida "ulan kim oturur buralarda" şaşkınlıklari ile bebege kadar yurudugum, agzimi izmir'e donmeme ragmen kapatamadigim dunyanin en guzel yeri.
  1 ... amaaslihepiyiydi
 9. 9.
  ilçe kabul edildikten sonra yağmalanırcasına projeler yapılan, bir sürü esnaf yüzünden daha ilerisindeki sultançiftliği bile faydalanmaktadır.
  2 ... schizofrenne
 10. 10.
  nüfusun büyük çoğunluğunun orta anadolulular ve kürtler oluşturur, birçoğu tekstil işçiliği yapar, inanılmaz bir hızla çoğalırlar, sosyoekonomik durum içler acısıdır. uyuşturucu kullanan birine rastlamak sizi şaşırtmamalıdır. boğazdaki arnavutköye ne evleri, ne insanları, ne de hikayeleri benzer.
  5 ... aysengruda