bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    boğaza karşı manzaralı bir okul
    3 -5 ... yes
  2. 2.
    robert college. amerikalilarin bogazin en güzel yerlerini kaptiklarinin bir baska kaniti. bir digeri icin (bkz: bogazici üniversitesi)

okul olarak türkiye'nin en iyi yabanci dilde egitim yapan okullarindandir. ingilizcede en iyisidir. dogal olarak amerika'daki üniversitelerle süper baglantilari vardir. egitimi amerikan sistemiyledir. ayrica bülent ecevit bu okul mezunudur.
    2 -1 ... aftermath
  3. 3.
    kompleksli insanların bulunduğu, her 2 kelimesinin arasına ingilizce bi kelime sokarak türkçeyi katleden insanların mezun olduğu, insanları ezmeyi marifet sanan ve öğrencilerine inanılmaz bir ukalalık ve hırs aşılayan bi okul.
    okul dediğin insanlara aşırı özgüvenden çok mütevazilik kazandırmalı. ingilizce öğrendiği gibi dilini de korumayı başarabilmeyi ve amerikan özentisi olmayı bişi sanmamalı. bi okul öğrencisine kendini diğerlerinden üstün görmesi gerektiğinden çok, insanların hepsiyle ayırım yapmadan konuşup anlaşabilmeyi öğretebilmeli. (bkz: uskudar amerikan lisesi) *
    3 -7 ... melek
  4. 4.
    tansu cillerin eşi özer cillerin mezun oldugu ve mezun olanların üniversite okumasına bile gerek bırakmayacak kalitede bir kolej.
    -2 ... karpuzkabugu
  5. 5.
    ben robert kolejini bitirdim dediğinde artık hadi canım tepkisi verilmeyen okuldur
    2 -2 ... cathy
  6. 6.
    (bkz: uskudar amerikan lisesi)
    -1 ... melek
  7. 7.
    Her ne kadar eskisi kadar iyi değil falan deselerde hala türkiyedeki en iyi kolejdir. Uskudar amerikan falan gibi kolejlerle kıyaslanmayack kadar iyidir. Belki öğrenciler fazla amerikan özentisi ama yinede bu eğitimini ve sağladıgı imkanları kotulemeye yetmez.
    4 -1 ... hendrix
  8. 8.
    (bkz: özel robert lisesi)
    -1 ... yasakani
  9. 9.
    etki ajanı yetiştiren misyoner yuvası
    5 -5 ... delikanlımühendis
  10. 10.
    (bkz: RC)
    ... hendrix