bugün

aynı adı taşıdığım rahmetli dedemin annesinin ırkı. arnavut olmaktan ancak şeref duyarım. long live all shqiptars!
bizans'ın kurucusunun milletidir. ne enteresan.
Arnavutluk dışındaki toplam arnavut nüfusu, arnavutluk nüfusundan fazladır.
1930'larda nüfus mübadelesi din esasına göre yapıldığı için, balkan türklerinin yaşadığı bölgelerdeki arnavut ve boşnakları da türkiyeye almış bulunduk.
Arnavut inadı diye birşey var. Galiba bu sözün altı dolu.
Şikiptar der bunlar kendilerine Arnavutluk'ta.
ismini Arnavut kültürüne asimile olmuş "arnavit" isimli "alban" kabilesinden alır

Osmanlılar tüm "alban" kavmine toptan "arnavit" adını vermiş

işin tuhaf kısmı da Yunanistan'ı kuranların arnavut eşkiyalar olması.
resneli niyazi ve arnavut çeteci arkadaşları ....

görsel

görsel

https://www.youtube.com/watch?v=v3Fxc4cJ4QU

enver paşa ....

görsel

görsel
haklarındaki bütün genellemeler yanlıştır, hepsinin arnavut olması hariç...
kadınlarına çok net güven olmaz, herkesin kulağına küpe olsun bu söylediklerim. (bkz: dönme ite gerini ısırır en güzel yerini)
ani sinir,cimrilik ve paragözlük,her konuda bilgi sahibi olduğunu düşünme,görgüsüzlük ve gösteriş merakı. ben de uyandırdıkları ve gözlemlerim bu yönde. kaynak:zeytinburnu arnavutları
Kosova kökenli Arnavutum.
Kendi çevremde Türk düşmanlığına rastlamadım.
Kadınları da bana göre soğuk değil, mesafelidir çoğunlukla.
içe dönük ve geleneksel olurlar genellikle ama Çocuklarını dışarıdan biriyle evlendirmeme mevzuları nesiller önce bitti.
2020 güncellemelerim bunlar.
Kosovalılar da Arnavuttur ve en sevdikleri millet Türklerdir.

Arnavutluk'taki Arnavutların çoğu Türkleri sevmez bilgisi de sağlıklı olmayacaktır.

Türkiye'deki her görüşten insan olduğu gibi, %20-25 civarı bir insanda türk karşıtlığı var diyebiliriz.
Hastasıyız...

(bkz: Uçk)
Hayatımda duyduğum en dandik tez ve antitez şu odu: sanıldığı gibi türk değildirler.

Avrupa'nın en eskilerinden arnavutları kim türk zannetmiş ki? Balkanlara serpiştirilenlerin üzerinden bunu düşünen de varsa güldürür yani...

Gerçi italyanlar, kızılderililer, Eskimolar, uzakdoğu, Latin Amerika, diğer gezegenler hep türktü zaten...

Ah şu ırkçılık psikozu!

Bu arada bir kısım arnavut'un Türklerle problemi aynı şekilde bizdeki cumhuriyet dönemi Türklük psikozunun aynısıdır.

Dinine düşman, ırkçılık dışındaki tüm tarih bakiyesine düşman, osmanlı'ya düşman, üzerinden yine dinine düşman, oradan Türklere düşman...

Falan filan...

Bu nefret üzerinden kendi yaşadıklarıyla empati kurup PKK'yı desteklerler. Apolitik olanları dışında çoğu böyledir.

Bunun dışında, içlerindeki dini hesaplaşmalar ne kadar nefret yüklü olsa da asla bir ırkçılık travması boyutuna ulaşmaz...

Zaten dini hassasiyetleri folklorik hale gelmiştir. Hatta bu acı durum dinine ilgi duyan Arnavut gençlerin bir hışımla radikalleşip ışid saflarına yağmur gibi yağmasına sebep olmuştu...

Diğerleri ise her fırsatta dans, yemek, italya, kaçakçılık ve bütün gün arnavut olmalarıyla böbürlenmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar.

Acınası bir haldeler...

Ateş gibi, mermi gibi bir toplum nasıl idrakleri iğdiş edilerek perperişan edilir aha görün!
Pelasglar ile alakaları yoktur

iliryalılar ile bağları da net kanıtlanmamıştır.
türkiye'de yaşayanlar asimile olmuşlar. ne türkler ne de arnavutlukları kalmış. at çöpe...

arnavutluk'ta yaşayanlar zaten parça parça. bunun yanında akdeniz insanı kalpazanlığı ve görgüsüzlüğü bunlarda da var. işleri güçleri kolay para ve milliyetçilik... üstüne üstlük biz anadolu halkı gibi kendi ülkelerinde asimile olmuş durumdalar. at çöpe...

bir de kosova arnavutları var.

adem yaşari gibi bir kahramanları varken bill clinton gibi bir hırboyu kendilerine kahraman edindiler. inanılır gibi değil!

hür yaşamak varken amerikan karakolu olmayı tercih ettiler. lafla peynir gemisi yürümez. adem yaşari kartal gibi savaştı, kalanlar bedelle kazanılan vatanlarını "aman benim de parmağıma diken batmasın,canım yanmasın" diye sattılar!

osmanlı ve türklere ve islam ideolojisine hakarete gelince at başı gidenler ellerine fırsat geçmişken vatanlarına sahip çıkmak yerine evet vatanlarını sattılar! kolay mıymış lan vatana sahip çıkmak, bedel ödemek? lafa gelince osmanlı şöyle osmanlı böyle ama ilk bağımsızlık fırsatında vatanınızı nato'ya sattınız lan, vatanınızı!

siz gidin kendinize clinton aşiretini, kandan batılı olmadığı için kompleksten ölecek olan candan erçetin'i, hain osman kavala'yı, fetöcü hakan şükür'ü idol edinin.

inşallah şehidtir büyük akıncı beyi adem yaşari ve güzel ailesi ve de kahraman askerleri bugün yalnızca aslan yatağı kosova'nın değil tüm mazlumların tüm müslümanların gururudur.

bac, u kry!
Merkez Bankası faiz oranının %1.25 olduğu ülke.
Uzun boylu, koca burunlu adeta insan azmanı olan millet. Hayatımda bunlar kadar iri yarı insanlar görmedim.
az önce şöyle bir diyaloğa denk geldim,

- ... 10 ton sopa yiyceeni bilse yine girer, arnavut adam beaabi

+ haklısın haklısın...
Top sesleri, bomba sesi bize saz gelir;
17'ye karşı 44 milyon az gelir.
Arnavud'u yendim diye kendini avut,
Yiğit Türkle bir olur mu soysuz Arnavut?

hüseyin nihal Atsız'ın davetiye şiirinden.
Votkamla erigi çalistir ulan.
sahte kabadayı filminin mühim yan karakterlerinden biri.
Tarih kitaplarını ingilizler derlemiştir. Birçok değerimizi buyüzdendir sevmezler. Ama bişeyleri anlatınca anlayan insanalardır öyle sırplar gibi itlik etmezler. Ayrıca ermenistan maçlarında ülkemizin bayrağını açtılar ben o kadar olumsuz bakmıyorum dilerim aramız düzelir.
Allah kimseyi arnavut ırkçılığı yapacak kadar düşürmesin. Balkanların en gereksiz ırklarından biri öyle tanıtılıyor ki arkadaş sanki safkan ingiliz.

Yapmayın la şöyle şeyler.
Arnavutlar Avrupa’nın en eski otokton halkı olan antik illiryalıların ve Pelasgların torunlarıdır.[18] Avrupa’da binlerce yıldır var oldukları Arnavutların dedeleri olan illiryalılar denizci bir milletti ve kendilerine özgü yaptıkları, seri gemilerle Akdeniz ve Karadeniz’de denizaşırı ticari faaliyetler yaptıkları ve günümüzde genetik olarak Arnavutlara en yakın ırk italyanlar'ın olduğu düşünülür.