bugün

Kaldırımlar hep aynı değil mi? Arnavut Kaldırımında farklı olan nedir?
Ne zaman dinlesem bana 1995-2002 yılları arasındaki anıları, Manisa'yı hatırlatan eski bir parça.
Demet Sağıroğlu söyler.
emel'in ''hovarda''sı hakan peker'in ''uçuk kaçık''ı , bendeniz'in ''turnayı gözünden vurdum''u neyse demet'in ''arnavut kaldırımı'' o dur!

klibi hakkında değişik yorumlar yapılsa da, demet sağıroğlu'nun eskimeyen en iyi şarkılarındandır.
klipte muhtemelen şimdilerde kocaman adam olan küçük ''batu'' şarkıya apayrı bir renk katmıştır.
demet sağıroğlu'nun en bilinen şarkılarındandır.
Güzel, farklı hissettiren bir şarkı.
Bu şarkının klibi çıktığında muhakkak klipte dans eden çocuklar gibi dans ederdik ablamla. Hiç unutamayacağım anılarım arasındadır. Ayrıca müthiş bir şarkı.
motosikletli düşmanı yol şeklidir. titreşimle insanın götünü başını hoblatır, lastik adam akıllı tutmaz en ufak yağmurda direkt kayar. bunu icat eden arnavutu votkamla eriğimi çalıştırmaya davet ediyorum.

Bana güzel şeyler hatırlatan bir söz.
öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar.
bana hep istanbul'da bir semtin ismini çağrıştıran şarkı. (bkz: arnavutköy)
Demet sağıroğlu'nun güzel bir şarkısı. Klibi de çok tatlıdır. izlenesidir.

Ayrıca bir kaldırım türüdür.
Suriyelilerin Afganların olmadığı güzel yıllardan bir şarkı.
15 yaşında bir ergendik bu şarkı çıktığında . kınalı bebek kadar sevemedim ama yine de güzeldir . demet'in sesi güzeldir aslında. şarkı ile pek alakası yok yani *
Bu şarkı bende soğuk izlenimler bırakıyor. Yo hayır, şarkının veya klibin kötü oluşundan değil; bilakis mükemmel bir parça.

Efendim sene 1995 olmalı. ilkokul 3. Sınıfa gidiyorum. Öğrenciyim. Soğuk kış sabahında okula gitmek için hazırlanırken kral tv’de hep bu güzel şarkılar çalıyor. En çok aklımda kalan da bu ve candan erçetin’in Otobüste klip çektiği yalan adlı şarkı. Yapılmamış ödev korkusundan mı, buz gibi havadan mı, okulun soğuk yüzünden mi bilmem bende metalimsi tatlar bırakır bu şarkılar.
yıllardır unutamadığım ve hep keyifle dinlediğim hoş şarkı.
Yokuş aşağı yürürken insanın yüreği ağzına gelir..
Biten sevgilerin ardından ağlayamam ben böyle yas tutamam...
hep en ucuz diye küçük belediyeler yapardı sokaklara. hala bile yapılıyor farklı versiyonları.
doksanların flamasıdır.
Topuk düşmanı.

Kaç hatun kişisi, güzelim ayakkabılarını o yollara kurban etmiş, seke seke eve dönmek zorunda kalmıştır kimbilir?

Ben postal giyiyorum arkadaş, umurum değil.
Romantiktir, nostaljiktir, severim.
Dinledikçe hüzünlendirir.

https://youtu.be/bdso4qwyul0
Sarki olarak güzeldir.
Ama ben olani söyleyecegim bu sokaklar insana huzur verir o mahallelere kalite katar yapilirken verilen emek mi yoksa bu sokaklari insana sevdiren.
Bir zamanlar istiklal caddesi'nin zeminiydi...sonra ak parti diye bir kurum geldi ve "biz güzel olan her şeye karşıyız" dedi. Sonra o kaldırımları kaldırıp beton döktü.
90’larda yapılmış en iyi şarkılardan biri.
90'lar denince akla gelen ilk şarkılardan. Eskimez.