bugün

http://www.armut.com güzel bir site gayet mantıklıca olmuş.
harikulade bir site. 1 aydır fıldır fıldır usta arıyoruz eve. bulduklarımızın kimisi elimize bir liste verip, "bunları al, ben gelecem" diyor. kimisi de benden daha az hakim bu konulara. tak etti, dedim "ulan sen programlama ödevlerini bile internetten bangladeşlilere yaptırıyorsun, bu iş için mutlaka bir oluşum vardır" diye. baktım armut.com çıktı. sabah ilan verdim, gün içinde 4 teklif gelmiş. aradık konuştuk 2 siyle, gelip bakacaklar. duruma göre de anlaşacağız biriyle. 2 usta da ben daha derdimi anlatmadan, a hocam oranın sıvası kaldırılacak, içi boşaltılacak, sıva manto, ısı, sıvı derken çözdüler olayı.
fikir onnumara ama site için aynısını söyleyemem. fikir sahibi olsam şahsen varı mı yoğumu reklama gömerdim. zira tutması kesin bir proje.
fikir olarak güzel bir oluşum. fakat ellerinde olmadan içlerinde birçok şerefsizi barındırabiliyorlar, zira bu site sayesinde bulduğumuz usta bize verdiği bitiş tarihinin üzerinden 43 gün geçmesine rağmen hala evi teslim edebilmiş değil.
insanın arama kısmına seks yazıp kendisiyle eğlenmesine sebebiyet verdikleri de oluyordur diye düşündüğüm bir site.
bir ilana teklif verebilmen için senden 2 küsur lira talep eden sitemsi. kardeş bi dur ya daha ortada fol yok yumurta yok, belki ilanı açan dalga geçiyor, belki sen kendin açıyorsun ilanı ne bilicem ben. teklif veriyorsun diye para mı alınır, sen hangi bu tarz sitede gördün bunu? tamam iş alınca vereyim komisyonunu problem değil ama daha en baştan insanı düdüklemeye kalkılır mı ya.
gelen teklifler işin içinde danışıklı dövüş olduğu izlenimi uyandıran dandik site.
Dandik bir sitedir. Sadece para amaçlı hareket etmektedirler. Dolandırıcılara fırsat sağlayan bir sitedir. Bir sürü şikayet vardır. Firmaya dolandırıcı firmalarla ilgili bilgi verdiğimizde kimse umursamamakta ve cevap vermemektedir. işte şikayetler: https://www.sikayetvar.com/armutcom

Kullanmayın, alternatif sitelere bakın. Bionluk, sadeceon gibi.
fikir güzel ama işin detaylarına inildiğinde uygulamada çok sorun var. özellikle hizmet sağlayıcılarından istenenler hususunda. ki müşteri hizmetlerine ulaşabilmek icin2 gün aramışlığım var. 3. gün ulaştığımda da istediğim şeyi halletmeleri 5 gün sürdü. hatta halletmemiş olabilirler, onunla ilgili de bilgi alamadım. fiyasko yani.

özetle, bir hizmet verene yorumda bulunmuştum, 5 puan verdim falan. sonraki süreçte bu dangalağın işlerinden bazıları fos çıktı, gelip de düzeltmesi zaman aldı, telefonlara çıkmadı bir süre. e haliyle bunun yorumunu değiştirmem, puanını düşürmem gerekiyor. yoksa diğer kullanıcıları "adam iyi iş yaptı, sana puanım 5 kanka" diye neden yanıltayım? işbu yorumu güncellemek için armut.com'un müşteri hizmetlerine ulaşmam, onların bana cevap vermesi, yapacağız deyip yapmamaları, yine aramam, cevap vereceğiz deyip vermemeleri, yine aramam ve sonunda da size yorumun değişmiş halinin ekran görüntüsünü mail atacağız deyip atmamaları üzerinden 8 gün geçti. ben de artık umudumu kestim, lanet olsun dedim. bu ülkedeki hizmet sektörünün, esnafının, şoförünün yüzde 90'ına dediğim gibi. lanet olsun hizmetini, işini düzgün yapmayanlara, bu ülkeyi ileri götüreceklerine, geriye götürenlere, kazandıkları parayi hak etmeyenlere, yaptıkları işin hakkını vermeyenlere. lanet olsun tüm bu gruptaki insanlara, evlerine ates düşsün.
satıcı ile müşteri bağlantısını daha rahat yoldan kurması lazım. müşteriden zorunlu olmasa da bütçe falan soruyor. müşteri yaptıracağı işin piyasasını bilmeyebilir. o işi yapan yüzlerce kişi arasından teklif sadece 4 kişiye gidiyor. çok saçma. sistemi daha geniş daha etkili bir hale getirse aslında satıcı da müşteri de karlı çıkacak kendisi de ne komisyon alacaksa alacak... bence satıcılar fiyatlarını kendileri belirlesin. müşteri fiyatlara bakarak seçsin.
Kafamda deli sorular barındıran uygulama. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum, entry de kendini imha eder.
yalandan iş fırsatı çıkarıp teklif vermenizi sağlayarak sizden boşuna para alan daha doğrusu para çalan sahtekar bir sitedir.

hatta bir kullanıcı yourumu: haksız kazanç elde ediyorlar. sahte kullanıcılar üretip bu yolla hesaptan teklif verilmesini sağlıyorlar. 3 tl 5 tl'derken hesapta para kalmıyor. sistemdeki firmalardan adam kayırıyorlar ve bunu sürekli yapıyorlar. diğer firmaları o kayırdıkları firmalar işi aldıktan sonra teklife açıp bu yolla para kazanıyorlar. telefonlarda sürekli geçiştiriyorlar. maillerde resmen dalga geçiyorlar.
3 senedir yaptıramadığım evdeki elektrik tesisat işini bu program aracılığı ile yaptırdım. Hem aklımdaki fiyata, hemde kısa sürede. Mükemmel düşünülmüş bir şey. Umarım bünyelerinde gerçekten esnaf olan ve usta olan kişileri barındırırlar.
Hizmet piş ağzıma düş mottolu tembel sitesi.
android uygulama geliştirme alanında size bu tarz saçma sapan ilanları gönderen ve bu ilanlara sadece teklif gönderebilmeniz için sizden 6 liraya kadar çıkan ödemeler isteyen site.

görsel

hiç bir denetleme veya önizleme mekanizmaları yok her ilan açanın ilanlarını size atıyorlar sanırım veya diğer yazarların söylediği gibi kendileri uyduruk ilanlar açıp insanlardan para koparmaya çalışıyor olabilirler bilemiyorum.
defalarca reddedip engellememe rağmen sürekli olarak ''yeni bir iş fırsatın var'' şeklinde sms atıp taciz eden bir firma, ayrıca içerisi pazar yoklamaya çalışarak hizmet verenleri parasından etmeye çalışan müşterilerle dolu diyebilirim. gelen tekliflerde detay yok hatta çoğu utanmadan açıkça fiyat bakıyorum araştırıyorum vs. yazıyor, sen işin fiyatını 10 kişiden öğreneceksin diye ben neden para ödeyeyim ki kardeşim?
ikidir temizlik rezervasyonumu son dakikada iptal eden site.
Len bi yarrağa yaramıyo burası.
armut.com'a hizmet veren olarak üye oldum. içerisine birde bir sürü iş var diye 300 lira para yükledim. işlere teklif verebilmek için para ödüyorsunuz tamam eyvallah ödeyelim ama sizde yeri geldiğinde 40-50 lira teklif ücreti alıyor ceplerine atıyorlar parayı. Bir sürü kişiye iş teklifinde bulundum bakiyem 197 liraya düştü. Teklif verdiğim insanları arıyorum iş için ya numaraları kullanılmıyor. Ya da telefonlarını açmıyorlar. Mesajlara cevap vermiyorlar. SMS, mesaj gönderiyorum ona bile cevap yok. Madem böyle bir platform kurmuşsunuz. Müşterilerinizin telefonlarını bir arayın bakalım çalışıyor mu? Resmen rezalet ötesi bir platform. Hiç tavsiye etmiyorum. Hiç memnun değilim.
Fikir güzel ama uygulama Türkiye'de ki her şey gibi vasatın altını bırak dibinde bile değil. Ayrıca bu tür uygulamalar ücretsiz olmalı ki insanları kendine çekebilsin. Hoş artık Facebook'tan çok daha iyi yapılıyor bu işler şuan için artık hiç bir anlamı yok bu sitenin.
"armut piş ağzıma düş" ü anımsatır.
görsel
https://teknosafari.net/a...gelirlerini-kaldiriyoruz/
Ben de işsizlik zamanında iş hayatından anladığını zannettiğim bir abinin yatırdığı parayla haftalarca iş ilanı açmıştım kimse dönmemişti bile.

Rezil rüsva bir yer. Tam dolandırıcılar.
daha çok mahalle esnafı işlerde yoğunlaşmıştır.
Teklif vermek için senden para istiyor. "Masa hep kazanır. " durumu.