bugün

an itibarıyla uzakta olandır.

beni de bekle istanbul
ingilizce: friend
sanırım nisan ayıydı. adana, haliyle sıcak. insanları da öyle ya, neyse. ben yine okula gidiyordum, her zamanki gibi. okula giden tek yoldan, sabah güneşinin altında yürüyordum. yürürken bugün neler yaşayacağımı bilmiyordum ama nedenini bilmeden ve olacak şeylere göğüs gerercesine emin adımlarla yürüyordum. öyle ya da böyle bir şeyler olacaktı, bundan kesinlikle emindim. ve birisi giriverdi hayatıma o gün. hiç istemediğim halde hayatıma girdi. göğüs gerercesine emin adımlarla yürümenin sonuçları diyelim buna. kim olduğunu bile bilmiyordum ama beni yönlendirmeye çalışıyordu sürekli olarak. emin olmadığım bir şeyden, emin olmamı istiyordu. önceleri söyledikleri mantıklı gelse de, söyledikleri-pardon yazdıkları gittikçe saçmalaşıyordu. neler dedi bir bilseniz. bir kişinin duygularından emin olmadan ona nasıl açılırsınız. hele ki öyle duygular beslemiyor olsanız bile. ama o kişi sizi zorluyor; o benim arkadaşım ve senden oldukça emin, hadi emin olma sırası sende diyor. ben ise neden böyle saçma şeyler söylediğini anlamakta güçlük çekiyordum. benim kalbim sadece bir kişiye ait olamaz. kiminki olmuş, varsa ulaşsın o kişi bana lütfen. arkadaşlık olgusunu neden berbat etmek isteyeyim ki. her kadına karşı gösterdiğim ilgi, her daim o şekilde algılanabilir miydi? kalbini vermek, hem de sadece o kişiye, bir kişiye? kalbimi kimseye vermedim ve bu aralar böyle bir şeyler yapmayı da düşünmüyorum. bu arada o kişinin hayatımdan çıkmasıyla arkadaşlarımı kaybeder oldum bir an. ama sonra anladım ki, ben öyle sanmışım. yanılsama, kendimi kendi sihirbazlığımla kandırmıştım. kendi tarafımdan kandırıldığımı fark ettiğim an ise ne kadar çok arkadaşım olduğunun farkına vardım. gerçekten bana değer veren arkadaşlarım olduğunu gördüm. beni seven ve bana değer veren arkadaşlarım. ben onlara ait oluyorum işte, bana emin olmadıklarımı yaptırmak isteyenlere değil
Ali Püsküllüoğlu şiiri.

Arkadaş, iyi bir günü
Sakla kötü günlere
iyi dostu da öyle
Güleç bir yüzü de sakla
Sakla yiğitliği korkaklığı sevgiyi
Kini sakın saklama

Ağaç dik, sula çiçekleri
Çocukları görünce gülsün gözlerinin içi
Üç günlük dünya
De, bağışla herkesi
Söz götüreni, söz getireni
Kalleşi hayını sakın bağışlama

Arkadaş, ezberle ya da yaz bir yana
Otogarlarda, istasyonlarda
Ayrılık sözlerini
Hastanelerde, mapusanelerde
Söylenen türküleri
Ezberle ve sakın unutma..
Üç çeşit arkadaşımız vardır.
1. Bizi sevenler,
2. Bizi umursamayanlar,
3. Bizden nefret edenler.
beynini kaplayan bi dünya düşüncenin ruhu paniğe sokmasıyla, düşüncelerinin iyice saçmalaştığı anda sakinliği öğütleyen sen yapamıyorsan seni geyiğe sürükleyip bi dünya eğlendiren ruhunu dinlendiren; ancak iyi niyet, samimiyet timsalleriyle gerçekleştirilebilicek ve sayelerinde her daim ''dünya süpersonik bi yer'' diye düşündürecek olan insanın insana gönlünden kopartıp taktığı isimdir.budur.
sen sevgilinle çıkarken hiç yakışıklı bulmadığı ama sen ayrıldıktan sonra kendini eski sevgiline yamamaya çalışan kişidir.
kerim afşar ın ismini 'kerim avşar' zanneden insanların izlediği ve hakkında entryler girdikleri yılmaz güney filmi.

toplumsal gerçekçidir. hatta kan damlarcasına gerçekçi. sınıf bilincinin ciğeridir bu film.

filmde yılmaz güney in canlandırdığı karakterin ismi de âzem'dir. şapkasını unutmak ayıp olur çirkin kral'a.

ayriyeten melike demirağ bu filmde çok güzeldir be arkadaş.
her zaman arka çıkmayan kişi.(ymiş)
türkçe'de öyle sözcükler vardır ki kendinizi ifade edebilmek için kullanır geçersiniz lakin, kökleri ve ekleri açısından irdelediğinizde tuhaf durumlar ortaya çıkar.

'arkadaş' sözcüğü de bunlardan biridir. -daş eki çoğu kez; belli bir ortak paydada birleşen ya da nitelikleri yönünden benzeşen bireyleri tanımlamak için kullanılır.

- yol-daş ( fikren ya da bedenen aynı yolda yürüyen ),
- sır-daş ( aynı sırrı paylaşan ),
- soy-daş ( ortak atadan gelen ),
- gar-daş* ( aynı yatağı paylaşan ),

gibi. bazı durumlarda ise insanı garip duygulara sevkeden kuralsızlıklar görülür ve kendinizi 'bu ne lan!' demekten alamazsınız;

- arka-daş

örneğinde olduğu gibi. sonra döner tdk sözlüğe bakar ve hepten çileden çıkarsınız;

'' birbirlerine sevgi ve anlayışla yaklaşan kişilerden her biri ''.
yanında olunduğunda mutlu olunandır,beraber sürekli kahkaha atılandır, dedikodu yapılandır candır o candır,yığmırımdır.
kimi durumlarda sevgiliden kat kat ötededir. candır.
(bkz: arkadaşın sol eline bakıp yenge naber demek)
arkadaş kelimesinin japonca karşılığı tomo yuu.
dikkat edilmesi gereken kavramdır. zira sonradan sizi üzüp, sırtınızdan vurabilir. sende mi brütüs demek için çok geç, olan her şeyi unutmak içinse çok erken bi zamanda olabilir. adamı üzer. ben yandım siz yanmayın.
okan izlemez. ukala bulur.sevmez okan ı. ukala adamı sevmez çünkü. beyaz a hasta olur. varoşlardan gelmedir, bizdendir beyaz der. özünü unutmaması tembihlenmiştir ona. unutmaz. beyaz izler bu yüzden. galatasaray ın galibiyeti kadar sevinir beyaz ın tutan esprilerine. özünü çok umursamayan (beyaz izlemeyen) bizlere hemen yetiştiriverir güzel esprileri. özünüze dönün lan dercesine. beyaz hep konuşsun herkes gülsün ister. beyaz varoştur. beyaz bizdendir çünkü. beyaz ezilmiştir çünkü. ezilenlerin yanındadır.

beyaz güldürdükçe aydın doğan ın para kazandığını, doğan gurubu kazandıkça ezilenlerin daha çok ezildiğini farketmez arkadaş.
Soy adı benle aynı olmayan öz kardeşim.
Ardına bakmana gerek duymamanı sağlayan güvence
seksi ise çok rahatsız edici olan.
artık sadece facebooktaki bir listenin isminden ibarettir.
son sigaranızı içendir. son on kuruşunuza göz dikendir.
Aynanın şarkısında da söylediği gibi kim olduğunu,ne olduğunu,nereden gelip nereye gideceğini gösteren kişidir aslında.
sabah kahvaltısında çayı biten arkadaşının gözlerine imalı bir şekilde bakıp koyayım mı diyen genelde yakınında bulunan cinsel espri yapmayı sevenler topluluğu.
yerine göre vardır, yoktur.
arkadaşların seni unutmaya başlamışsa, dön bak dünyaya.
güncel Önemli Başlıklar