sohbet içerisinde arkadaş benimsediklerinizin sıktığı cümle öbekleridir.

örnek palavra :
yeni uyanmışım, traş oluyorum. bi gürültü geldi aşağıdan. dedim noluyo lan. Bi baktm bizim cemal abiyi 7 kişi sarmış nasıl dövüyo ama. Cemil abi bi o gucakta bi bu. çıkarttım üstümü indim aşa. olduk mu 8 kişi! sıçtık mı cemil abinin ağzına!
duştaydım duymadım telefonunu *
abi yapma böyle zaten ben cıkmayı düsünmüstüm o kızla, oda isteyince.. hem senin sevdigini ne bileyim..
ben de tam seni arayacaktım.
otursaydın daha yemek yerdik.
arkadaş muhabbetlerinde "o da bişeymi, ben ...." ile başlayan cümlelerdir. yalan olma ihtimali yüksektir.
"bizim bi arkadaş.." veya "bizim kuzen,yeğen vs..." gibi başlayabilirler; ancak büyük bi olasılıkla öyle bi arkadaş veya kuzen yoktur, hiç de olmayacaktır.
abi allah belamı versin ki son sigaram.
"benim bi arkadaş" diye başlayan tümcelerde de edilgen yalanlar dinler dinletiriz.

--geçen gün otobanda yanımdan bir porsche geçti.hırs yaptım herifi 10 km kovaladım sonra tokatladım geçtim
++ benim bir arkadaş da aynı dediğin gibi bi ferrariyi geçmiş hem de şahinle.
--hımmm (sçtın ağzıma)
heeeaa sora vurdum tekmeyi girdim patronun odasına, dedim patron gırtlağını keserim, benim maaşa hemen zam yapıyosun, tabi abi ne demek dedi tabi lavuk 500 zam yaptı çıkarken de 3 ay yokum ben tatildeyim dedim, emrin olur dedi. haftaya karayiplerdeyim ya.