bugün

duman grubunun bascısı. grubun son albumünde * söz ve müzigi kendine ait olan sayın bayan ve aman aman isimli parçaya hayat vermiş kişi.
coşkun aral'ın haberci isimli programının jenerik müziği ve murat çelik'in su düşleri albümündeki klavye kayıtları kendisine aittir. Ayrıca Serüven Azizleri isimli Halley Reklamı grubunun da basçısıdır ki karizmasının asıl kaynağı da budur.

(bkz: cool)
(bkz: komik)
(bkz: profesyonel)
kaan tangöze 'nin çocukluk arkadasşı . aman amangibi harika bir besteye imzasını atmıştır. duman' ın yeni albümünde de bestelerini bekledğimiz üstad.
bas gitar namına bir numarası olmayan*** kendi bestelediği şarkıyı detone söyleyen duman grubunun bas gitaristi.
fender sunburst 60's jazz bass kullanan bascidir. bu bas o kadar eskidir ki o kadar* boyaları ve kaplamaları dokulmustur.
rolling stone dergisinin temmuz sayısında oldukça hoş çıkmış karizma insan.
(#444879).
yahudi vatandaşımızdır.
Bass gitar konusunda örnek aldğım, agırabi,karizmatik,harika bass çalabilen, Duman grubunun mükemmel insanlarından biri....
yakup trana'nın kuzeni olduğuna ve yakup trana 1 yaşına kadar israil'de kaldığına göre yahudi olma ihtimali adı müslüman adı değil diye rum olma ihtimalinden çok daha yüksektir.
duman grubunun acayip karizmatik bascısı. tapılası insan. şahsen ben ölürüm biterim o derece yani.
17 Temmuz 1971, istanbul doğumlu Duman grubunun bas gitaristidir. Duman'dan önce yine aynı grubun vokalisti Kaan Tangöze ile birlikte Mad Madame adında cover grubunda çalmıştır.

Şişli Terakki Lisesi'ndeki eğitiminden sonra istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. Buradaki mezuniyetinin ardından istanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik üzerine yüksek lisans yaptı.

Müziğe ise 15 yaşında başladı. Ülker, Mitsubishi, Perwoll ve Sabancı Holding'in reklam müziklerini yaptı.

1995'te istanbul'da Serüven Azizleri adıyla kurulan topluluğun çekirdek kadrosunu Ari Barokas ve Kenan Vural oluşturuyordu. 1986'da Tuborg Rock Festivali'nde beste ve şarkı sözü dallarında birincilik aldılar. Bu albümün ardından topluluk dağılmış ve Ari Barokas Duman grubuna geçmiştir. Grubun üçüncü albümü Seni Kendime Sakladım'da Sayın Bayan ve Aman Aman şarkılarının söz ve müziği kendisine aittir. Günümüz Duman grubunun basçısıdır. Ayrıca bas gitarının da markası Fender Jazz Bass'dır.
duman ın harbi karizma basçısı.
türkiyenin tartışmasız en iyi grubu (bkz: Duman)'ın basçısı , güzel insan.
işim gereği kendisi ile bir kere konuşma fırsatım olmuştu.

ukalanın en önde bayrak tutanındandır kendisi.

edit: fırsat dediğime bakmayın başka kelime bulamadım.
çapkın . berrakla kahvaltı yapmış . *
dumanın başarılı basçısıdır.
duman grubunun en olgun gösteren üyesi . adam gibi adam.
duman grubunun en sevdiğim üyesi olan canların canı insandır.
reyizdir gözümde. dün gece ağzım açık izlediğim adamdır. millet batuhan diye yırtınırken ari diye bağırışımda herkes bana bakmıştı. bir gün onun gibi bas giter çalarım umarım.
Kendisi için üzüldüğüm insan ayrıca duman grubunun bas gitaristidir. Ulan herif bildiğin ünlü ama benim nick altım neredeyse ondan daha fazla.***
Salaksın isimli yeni bir solo çalışması vardır .

https://youtu.be/vLzFsmiNKkQ

Edit: üstteki linki uçurmuşlar buyrun yeni link. https://youtu.be/W0x_1qxb-dQ

Vay anam vay birkaç şarkı daha eklenip albüme dönüşmüş, albümün adı da lafıma gücenme Olmuş . Hayırlı olsun efendim .
Sesi ve söyleyişi cidden etkiledi beni.

hatta şunu bile sordum, neden kaan'ın yerine söylememiş *

https://www.youtube.com/watch?v=QO2XEa91634
duman pek de sevdiğim bir grup olmasa da ari abimizin yeni çıkan albümü dinlemeye değer. muhalif olmaktan da asla çekinmemiş olması ayrıca mutlu ediyor.

(bkz: lafıma gücenme)
sözünü sakınmadan korkmadan çatır çatır yazmış, üstüne country, folk melodileriyle hem düşündürmüş hem de eğlendirmeyi başarmıştır.

kimse sanatta üretime yanaşmazken, maliyet kaygısıyla piyasaa bişey sunmazken on numara albümü tokat gibi yapıştırmıştır. son yılların en iyi albümü.
Albümündeki her şarkıyı severek dinlediğim kaliteli müzisyen.