bugün

(bkz: khaos legions)
(bkz: yerim)
insanı acayip gaza getiren grup. dead eyes see no future tavsiye olunur.
thrash/ death metal grubu.
vokal angela gossow' un erkeklere taş çıkartırcasına sesi vardır.
son albümü khaos legions mükemmel.
Albümleriyle gönülleri taht etmiştir. Hemen benimsenmiştir. Şarkıları oldukça sağlamdır.
Ayrıca son albümünü mutlaka dinleyiniz.
(bkz: Khaos Legions-2011)
we will rise ile yıkmış gruptur.
(bkz: nere mi nere mi arch enemy)
çok kral grup.

-we will rise

-buring angel

-machtkampf

favorilerimdir.
27 ocak 2012 tarihinde istanbul'da ikinci konserlerini verecek death/thrash metal grubu.**
death metal grubu olduğu halde, vokali bayan olan yegane gruptur.

(bkz: angela gassow)
ocak ayındaki konseri için biletler, %30 indirimli olarak biletixten temin edilebilen grup.
bir melodic death metal grubu. evet, vokali bayandır, ama bayan demeye de 1000 şahit lazımdır, zira diğer grup üyelerine göre daha taşşaklı bir maskülenlik akar ablamızın yüzünden. dün gece tilburgda default bilindik şarkılarından my apocalypse i çalmamış olmaları da can sıkmadı değil, olsun. zira kulak pası sildi, keyif verdi, terletti.

son olarak, bu grubun mosh kitlesi çok kötü. daha ekstrem bir şeyler bekledim ama göremedim. bir moonspell, bir morbid angel değil.

(bkz: bir alex değil)
brutal'deki vokali çoğu kişinin erkek sandığı angela gossow'un vokal yaptığı dinlenilesi grup.
(ing.) "baş düşman" karşılığı olarak düşünülebilecek bir ifade.
hiç bir zaman anthems of rebellion'daki seviyesine tekrar ulaşamayacak anarşist ideolojili ve hoş bir frontwoman'a sahip grup, lakin yine de bu piyasadaki çoğu grubu havada karada tokatladıkları gerçeğini değiştiremiyor ve de değiştiremeyecek.
solistleri angela gossow'dur. Birçok erkekten daha iyi brutal yapan güzel ve çekici bir bayandır. Şarkıları hep aynı tonlardadır ancak felaket coşturucudurlar. Severek dinlediğim bir gruptur. En çokta nemesis ve revolution begins adlı parçaları çok dinlenir.
arch enemy candır. dışavurum sanatıdır. aşmış bir metal grubudur.
şöyle bir parçası* arşivde durmaktadır ki dinledikçe "bu nasıl icraattır?" dedirtir:
http://fizy.com/#s/17p0r0
edit: eğer bu bir coversa ve aslını bileniniz varsa bir yazıverseniz çok güzel olur.
vokalistlerinin dünyanın en iyi kadın brutal vokalisti olduğu, kadının sesini duyunca tüylerimin diken diken olduğu mükemmel bir gruptur.
geçtiğimiz yıllarda solistinin metal kraliçesi seçildiği gruptur.

(bkz: Angela Gossow)
bateristini çok beğendiğim metal grubu. bateristini beğendiğim kadar da vokalistinden tiksinirim. ( Angela Gossow) . Bir gün işsizlik işte açtım google' ı bakıyorum kadının fotoğraflarına. Abi tek bir fotoğrafında doğru düzgün bir poz ver. Ya diş göstermiş ya da el hareketi çekmiş. Ses eğitimine ve şarkı söyleyiş tarzına diyeceğim yok ama insana itici geliyor. Zaten çok uzun bir süre kliplere falan göz atmadığım için vokalisti erkek sanıyordum. Fark edince bir hayli utanmıştım ve Angela Gossow' u takdir etmiştim ama zamanla itici bulmaya başladım. Şarkılarına gelince gayet dinlenebilir şarkıları var. Başta Nemesis olmak üzere zevkle dinlediğim bir sürü şarkıları var.
tam da şu saatlerde muhteşem giden grup, nedendir bilinmez.
metal:a headbanger's journey belgeselinden öğrendiğim çok güzel grup. her anımda iyi gidiyor...
angela gossow'lu zamanları dinlenecek gruptur. bir kadın vokal'in bu kadar güzel brutal yapıyor olabilmesi çekiciliğini katbekat arttırıyor.

yıllar yıllar önce, ilk dinlediğimde angela'nın travesti olabileceğini düşünmüştüm. o konuda epey bir araştırma yapmıştım. netice itibari ile taş gibi hatun olduğuna kanaat getirdim. melodic death metal olarak geçiyor tarzları. canlı performansları da albüm'den farksız kalitede olur.

daha yakından takip etmek için;

http://www.archenemy.net
seksi ve harika bir vokale sahip anarşist gruptur. Rifflerini ve sözleri çok sağlam yazarlar.
güncel Önemli Başlıklar