bugün

açık ara türkiye'nin en geç dağıtım yapan, müşteri hizmetleri dandik olan ve müşteri hizmetleri haricinde şikayet edebileceğiniz bir holding veya yönetim kurulu olmayan amatör kargocu. istanbul'dan ankara'ya 52 saatte bir paketi teslim edememiş, müşteri hizmetleri sürekli otomatiğe bağlamış mesai saatleri içinde gelir diye cevap veren ama hala paketimi teslim edememiş mahalle bakkalı gibi yönetildiğini düşündüğüm kargocu.

internetten ürün aldığım firmaya da kızdım, başka kargo seçeneği koymazsanız bir daha alışveriş yapmam dedim, kendileri bilir.
gittigidiyordan yaptığım her alış verişte istisnasız sorun çıkaran tek kargo şirketi. kesinlikle gelmiş geçmiş en dallama kargo şirketi aras kargodur. aynı zamanda yüzsüzdürler... suratlarına tükürmek falan da işe yaramamaktadır.
adresten alma sistemini neden koyduklarını anlamadığım kargo şirketidir. adresten almıyorlar zaten bir de alıyoruz demeyin.
(bkz: ibnetor) hayatı yalan senelerdir eleman beni hiç bulamıyor, bende şaşıyorum acaba aydamı yaşıyorum

haftada bir iki telefon gelir bunlardan sizi bulamadık gelin burdan alın. arsızın önde gidip bayrak sallayanı.
5 te ankarada verilen kargonun ertesi gün 11 de istanbulda olmasını sağlayan kargo şirketidir. Çok şaşırmıştım açıkçası.
En beceriksiz kargo sirketidir. ustelik turkiye sartlarinda. Tebrik edilesidir.
bulabildiğim her yere şikayet ettiğim, çukurambar şubesinde çağrı isimli bir kevaşe çalıştıran kargo şirketi. sayelerinde internetten alışveriş yapmaya tövbe edlmiştir. dün bütün gece sinirden uyutmama niteliklerine sahip aciz o.ç. yuvası.

Misal:arayıp bugün teslim edeceğiz diyorlar 1 haftadır dağıtıma bile çıkartmıyorlar. En azından kargomu kaybetmemişler ama öyle diyor söz konusu kevaşe çalışan.
metro aras garanti bunları nereye şikayet edersen et

netice hatice

önce vatandaş olmasını öğrenecez, sonra alış veriş yaptığımız yere soracaz

eğer bunu kullanıyorsa bizde o firmayı kullanmayacağız. sen kullanmadın

ben kullanmadım nasıl iş yapıyor bunlar.

şikayet etmek yerine kullanmayacan.
Bu gün bana uğrayan kargo...
müşterisiyle bu kadar taşak geçen başka bir firma yoktur, bakkal gibi yönetiliyor büyük ihtimalle. istanbul'dan, ankara'ya yollanan kargo için 24 saat teslim süresi diyor ancak 2 veya 3 günden önce teslim edemiyorlar 1 desi paketi. müşteri hizmetleri numarası 444 ile başlayan çalışmıyor, bölge müdürlüğünü arıyorsun, temsilciye aktaracağım diyor 2 dakika müzik dinletip hattan düşürüyorlar, canlı yardıma başvuruyorsun, bugün paketin gelmesi lazım ama haklısınız karışıklık olmuş diyip çözüm üretemiyorlar, Mayıs ayından beri 6 defadır aynı şeyleri yaşatıyorlar, ben bu kadar ciddiyetsiz, bu kadar sorumsuz bir firma hayatımda görmedim, sanayi bakanlığı veya ilgili kurumların dikkatine, artık müfettiş mi yolluyorsunuz ne yapıyorsunuz, biraz adaletinizi gösterin. kurye şirketleri bile daha hızlı, daha profesyonel çalışıyor bu adamlardan.
11 kasım 2015 mesai saati içinde istanbul'dan ankara'ya gönderilen 1 desi paket 16 kasım 2015 olmasına rağmen hala teslim edilmemiştir, müşteri hizmetleri 444'lü numaraları çalışmamaktadır, canlı yardım da yarım saat sıra bekleyerek robot bir hatuna bağlanarak durumu anlattığımız da, gelmesi lazımdı aslında diye cevap veren ve hala paketin akıbetinin belli olmadığı bir durum yaşatmaktalar, hiç bir kurum bu firmayı uyarmıyor da, en son savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacağım, parasını ödediğim paketi vermiyorlar diye, hem firma, hem buna sebep kişiler hakkında.
Firma olarak tercih ettiğim kargo firması. Şu ana kadar gönderdiğimiz ürünlerde herhangi bir gecikme yaşanmamıştır.
görsel
Şubeden kimliksiz paket teslimi yapan güvenilirliği sıfır olan kargo şirketimsi...
yani uşak'tan ben gidip alsam daha kısa sürmüştü.

http://i.prntscr.com/c864...249f085fbad4d7b3c4591.png

eskiden hızlıydı, şimdi en yavaşı.
2 ya da 3 kere sorun yaşadıktan sonra çalışmadığım kargo firmasıdır. az daha fazla para ver yurtiçi ile çalış arkadaşım.
yurtiçi kargo mağduru birisi olarak beni bir nebze rahatlatmıştır. ilk defa bir kargocu benim kapımı çalıp, kapıyıda açmayınca telefonla aramıştır. yurtiçi kargoda nasıl, kargonu caddeden geçerken düğün dernek filmindeki gibi pencerene atmaya çalışıyorlar, girerse iyi, girmezse müşteriyi bulamadık. *
kapıdan geçerken yüksek sesle müslüm çaldığnı gördüm. derbeder kargo.
kessinlikle bir daha internetten sipariş ederken bu kargo ismini duyduğum an o siteyi terk edeceğim. ne bir müşteri memnuniyeti ne de bir saygı var. kargoyu getiren şahsın evi bulamayıp 2dk araştırmadan çekip gitmesi ve arayıp siz yoktunuz gelin alın der gibi garip hareketleri ve arayınca karı gibi meşgule atması bende bu kargodan tiksintiye yol açtı.
manisadan izmire gelecek olan kargoyu (40km), manisadan balıkesire yollayan (150km) kargo şirketi.

mısır patlattım takip ediyorum.

edit. kargom balıkesirden bursaya gitmiş (155km). bursadan da ege transfere yollamışlar sonunda(330km). ege transfer ise bornovada. Bornova manisaya 30km. en başta yapacakları işi en son yapmışlar. neyse geç olsun temiz olsun.

edit. kargo saat 5 te elime ulaştı. paket biraz dolaştı ama yine de tam 1 günde elime ulaştı.
Her seferinde sorun yaşadığım kargo.
Neden tercih ettiysem...
aras kargo, önem fırlatır.
sapık mıdır nedirler anlayamadım gitti.

dünden beri tamı tamına 12 kez "kargonuz yola çıktı." mesajı attılar. işin garip tarafı şu; ben kargoyu teslim aldım adamlar hala ısrarla "kargonuz yola çıktı." mesajı yollayıp duruyorlar.

yahu insana gecenin bi yarısı kargo mesajı atılır mı? 01:46 da mesaj atmışlar söve söve uyandım zor bela tekrar yattım uyudum sonra 05:46 da tekrar mesaj attılar.
çarşamba günü şubeye teslim edilen malı cuma günü halen yola çıkarmamış embesil kargo firması. kesinlikle kullanmayın, kullananlara da engel olun. ne varsa yutiçi kargoda var.
alt tarafı 400 sayfalık bir kitap getireceksiniz la kitap! kaç gündür uğraştırıyorsunuz adamı. kargo takip sayfasında başka yerde gösteriyor , bayiye gidiyorum onlar başka yerde diyor. nefret ediyorum şu kargoyla uğraşmak zorunda kalmaktan. sürat kargoyla bile o kadar alım yaptım bir kere sorun yaşamadım amk.