bugün

özlü söz.

(bkz: ayarım ayar olsun mu)
not mot: kim sildi len benim bkz'ımı? arayıp bulacağımdır şimdi failini.
delikanlı olunmaz doğulur'un yeni versiyonu
(bkz: bir tatlı ayar almaya geldik kalamış tan)*
sağa sola ayar vermeye çalışan ayar bağımlısı birinin gün sonunda elinde kalan haşlanmış gergedan edevatına bakarak nihayetinde idrakına vardığı sözlük atasözü.
(bkz: ayara giderken ayar olmak)
ayar vermek denilen şey birisinin bir diğerini sözle, tavırla, duruşla bozması, göt etmesiyse eğer, bu açıdan bakıldığında doğru olan önerme.
şimdi ben düşünüyorum, birbirine ayar verme meraklısı olan gencler ya belli bi zeka düzeyinin ya da belli bi yaşın altında tipler. bu adam ayar alsa ne olur, ayar verse ne olur, ne anlar, neden utanır, hicap duyabilir mi, hata ettim ders aldım diyebilir mi? hiç sanmıyorum..o yüzden birisine ayar verilmez, anlıycak bi tipse eğer o gerekli ayarı alır kendisi. akıllı adam davranışıdır ayrıca ayar alabilmek.
ayar vermek ayarı alan kişi var ise mümkündür. eğer ayar verilen kişi sizi siklemediyse bu ayar vermek değildir.

yani; ayar vermek neye yarar alan olmadıkça?
ayarı hakedecek salaklıkta davranan kişinin zorla ''ayar alasım var'' demesidir.

birileri mutlaka almakta zorlanacağı bir şey verir ama kişi onu ayar olarak alır...

(bkz: ayar vermek)
bir de başlık altında ayarlaşırken ayar alanlar vardır ki, gözyaşları paklar onları.
"şüphesiz ki (onlar), ayar almak için yaratılmışlardır. gün batıya döndüğünde, varacakları yer azabın koynundan başka bir yer olmayacaktır. deki, sizler insanlığın korkularından hiç nasibinizi almadınız mı?"
ayar suresi 2-4
ayar verilmeyip de alınıyorsa alınan ayarı da başka birisi vermemiş midir? *
fabrika ayarlarına geri dön.
(bkz: başbakanlık dizilere ayar çekti)
(bkz: ikinci el ayar alınır)
(bkz: satılan ayar değiştirilmez)
ayar kepçeyle yedirilir.