bugün

entry'ler (17)

ayrılık

sen ağlarsın adam gider. sen yine ağlarsın adam yine gider. sen arkada bir enkazsındır. adam hala gitmektedir. bir kere ardına bakmaz. gider ve gider.. geriye bu durumu kabullenmek kalır. o da kim bilir ne kadar zaman alır...

hüngür hüngür ağlarken entry girdirir. dayanmaz artık yürek buna. herşey düzelince sözlüğüne devam etmek isteyen bir yazarın, hayatında herşey kötüye gitmeye devam etttiği için sözlüğü bırakma sebebidir. çoğu zaman hayatı bırakmamak için verdiği büyük uğraştır. ama ona da gücü kalmammıştır artık.

kalp atışlarının artan hızının belki de bir kalp krizi olma isteği depreşir içinde. kısa ve sessiz ama kesin bir ölüm istersin. o da yanıbaşındadır artık.

aciz değilsin artık. bak akan gözyaşların kalmayacak senin gibi bir insanoğlu için... şimdi o üzülsün biraz. o düşünsün neden bunu yaptım diye. o ceksin biraz vicdan azabını. o bakakalsın ardından. bir kere yüzüne bakman için dualar etsin bir daha hiç bakmayacağına bile bile.

çünkü ben gidiyorum bir daha dönememek üzere. başka yolu yok artık. gidiyorum...

private sözlük

çoğu klondan çok çok ileride olan sözlüktür.. yazarına önem verir ve yeni gelen her yazara en az 3-4 kişi hoşgeldin diyerek onun ortama daha çabuk alışmasını sağlarlar.. yazılan bir şey diğer yazarlar tarafından da okunur ve yazıldıktan sonra olmuş yada olmamış diyerek bir yorum katılır.. maalesef burada olmayan şey bu.. yeni gelen yazarlar görülmüyor.. gelen 2. nesillere çamur atılıyor.. olmuş yada olmamış demeye üşeniliyor.. online olan yazarlar sadece yazıyor, hiçkimse okumuyor..ve bunun üzerine bu sözlükten bir kalite bekleniyor.. private da insanlar birbirini daha ciddiye alıyor ve bir entrynizin silinme sebebi nazikçe sorulduğunda verilecek bir cevap her zaman oluyor.. * sözlük konusunda yolun başında olunabilinir ama uludağsözlük oraya buraya çamur atarak bir yere gelemeyecektir. uçurulmak pahasına bu entryi giriyorum. *birilerinin bunu söylemesi gerekiyordu ancak gerçekleri görmek yerine siz kaçmayı tercih ettiniz. kimsenin kimseyi görünce dibi düşmemiştir.. * * durum açık.. ekşiden fikir alarak herkes bu siteleri kurdu ancak privatesözlük diğer sözlüklerden daha yakın klasik ekşi formatına ve eski kalitesine şu anda.. kıskanmamak, sadece çalışmak gerekli... tabi bir de gerçekleri görmek..

bi siktir git dedirten laflar

+bi siktir git
-bi siktir git

bi siktir git dedirten laflar

+bi siktir git
-bi siktir git

aramaya inanmak

bilinçli yazar tarfından "aramaya inanıyorum öyleyse varım " şeklinde tellaffuz edilebilir..

bayanların başarılı olamadığı meslekler

(bkz: anketörlük)

ikinci neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi

bu konunun nesillerle ilgisi yoktur. bireysel bir meseledir. yani kaliteli ikinci nesil olabildiği gibi, saçma sapan entryler giren birinci nesil yazarlar da olabilir. ikinci nesilin kaliteyi düşürür gibi görünmesinin sebebi ise ikinci nesil yazarların daha fazla olmasıdır. yani 1.nesil 50 kişi ise, 50 kişi arasında kötü çıkma ihtimali ile 100 kişiden kalitesiz yazar çıkma ihtmiali bir değildir.. yani koşullar eşit değildir.. bu genellemeyi yapmak için elde yeteri kadar veri yoktur.. zamanı değildir.. bu tip başlıklar açılmaya devam ettiği sürece 2. nesil yazarların hevesini kırma ihtimali yüksektir.. bu koşullar altında kalite beklemeyinizdir...

ikizler burcu kadını

dengesiz ve tutarsız olarak adlandırılabilen hatun kişisidir...

yaa yaa

tüketici sorunlarına değinen şaduman abinin köşesini bitirme efektleri...

pıtırcık

içi sevgiyle dolup taşan insan kişisi..

msn de babayı engellemek

babalara gelmeye engellemek üzere gerçekleştirlen eylemdir...
+kızın!! bu nick.. bu resimm.. yoksa sen satanik mi oldunn!???
-ama tarz..imaj... hede hödö
+aaaahhh!! ah! ben kızımı bu günler için mi yetiştirdimm...
-baba abartmasak diyorum..
yeni nick için (bkz: pıtırcık) * *

deli galiba

genelde yiğit özgür ve türevi kişilikler için kullanılan benzetmedir...

nerelere dustuk yavv

kendi kendine hoşgeldin demeyi uygun görmüş yeni şizofren yazardır..
(bkz: deli galiba)

kendini zeki zanneden zeka yoksunu kisi

(bkz: banu alkan) *

intihar ederken dinlenecek şarkılar

karismasin kimseler-gripin... *

cehennemin girişindeki olası yazılar

-burası samiyen burda çıkış yokkk!!
+olmm o öteki tarafta kaldı
-haa tamam o zaman

çocukların soruları

+anneeea ben nasıl doğdumm
-bey koş çocuk klişelere daldııı!!!