bugün

Ya olum telefonum sorun çıkarmaya başladı.. değiştirmem gerekiyor.. araştırıyorum araştırıyorum apple da karar kılıyorum.. sonra bi yazı okuyorum samsung mu alsam diye kafamı karıştırıyorsunuz..

Ne yapayım ben şimdi? Samsung s9 mu yarım elma 8 mi alayım bilemiyorum altan.. neyse, karar verene kadar belki biraz daha düşer fiyatlar..
nokia 3350 kadar güzelini görmedim

ayrılamıyorum.
işletim sistemi daha stabil olduğu için apple.
amiral gemisi bazında bakarsak;

5 yıl vs 1,5 yıl.

amiral gemisi harici kıyaslarsak ki apple sadece premium ürün üreten bir firma olduğu için samsung bu konuda alt segmentte kalıyor. o zaman şöyle bir versus ortaya çıkıyor.

3gb ramli tuvalet maşrapası vs samsung.
iki çöpün kıyası.
telefonlar bazında bir inceleme yapalım. apple kullanmadan önce ben de bunları kıyaslıyordum şimdi gülüp geçiyorum eski cahil günlerime. gerçekten apple üstün bir kalitede. samsung, huawei, sony vs hepsi yanında çöp kalıyor. şunun kamerası süper bunun ses kalitesi süper falan denilen markaların aldığınız tarihten bir kaç ay sonra sağı solu dökülüyor. kamerası harika ama kasıyor iki saatte açmıyor. ses kalitesi süper ama iki ay sonra sesler tamamen gidebilir bunun garantisi yok.

neden apple?
1. 5 yıl boyunca telefonunuz en son güncellemeyi alır.
2. süreklilik hissi. kullanırken "ben bu makineyi kırana kadar çalışır" diye içinden geçirirsin.
3. telefondaki her şey en mükemmel halindedir. uygulamalar o kadar kullanıcı dostu ki mesela saat ya da kamera uygulamasının daha iyisini markette aramazsın.
4. yağ gibi akan bir işletim sistemi. gerçekten akıllı telefon kullandığınızı hissettiren küçük detaylar.
5. sorun yaşamazsın. donma, ekran kararması, ses gelmemesi, kendi kendine kapanma, arayanı meşgule atma falan sınırsız sorunu yaşamazsın kafan rahat eder.
ios desteğini keserek eski iphone'ları kullanılamaz hale getirdiği için, yeni ios sürümleri ile eski iphone'ları yavaşlattığı için, hepsi bir kenara şarj kablosu gibi basit bir aksesuarda bile kullanıcısına problem yaşattığı için apple'ın kaybedeceği versustur.
Kesinlikle samsung un alacağı versus tur uzun zamandır samsung kullanıcısıyım gayet memnunum.
iphone kullananlara şaşıyorum. kapalı kutuda hiçbir şey yapamıyorsun. öyle ki buna karşı çıkanlar bir sistem geliştirdi. sistem dediğim apple’da root yapıyorsun. yani jailbreak. üstüne trajikomik olan ise apple bu jailbreak’a dava açıp kaybetmesi. ben sadece instagram, facebook, twitter’da falan takılacam diyorsan apple sana göre ideal. Çok kurcalayacağın ve hep seçeneklerin olsun istiyorsan android işletimini mumla ararsın. zaten uygulama geliştiricileri ilk olarak android işletiminde tasarlar. sizce neden ? hiç düşündünüz mü.
Apple, satarken her türlü daha karlı. Samsung sürekli yeni bir model çıkartıyor ve bu açıdan mantıklı değil bence.
Samsung fakir telefonudur.
samsung sürümden kazanır.
fiyat bakımından zamzunk alır.