Mecburen yaptığım. Benim görüşlerimi yansıtan siyasi bir oluşum yok.
ben:)

hep tarafsızlıgımı korurum.

bir odevim varsa bunun insanları ayrıstırmak degil, birlestirmek olduguna inanlardanım.
https://m.uludagsozluk.com/e/46416398/

Güzel söyledin de.

Oradakiler sorgulayan düşünen insanlar.

iktidardakiler zengin ben niye zengin değilim diye düşünür. Ben bu haldeyken sorumlusu budur diye düşünür.

Senin ülkende böyle bir durum var mı?. Yok. Sistemi sorgulamadığın sürece böyle yaşar gidersin. Avrupa'ya da gıpta ile bakarsın...
Kardeşim senin böyle bir ihtimalin yok. Senin toprağında sen apolitik olamazsın. Apolitik olmak bizden çok çok uzaklarda bahtiyar yaşayan özellikle batı Avrupa ülkeleri için geçerli bir hadisedir.

Orada her şey stabildir zaten. Oy vermeye git gitme, hangi parti gelmiş aman kimin pek sikinde? Kolay kolay hayat değişmez.

Refah yüksek, herkes kurallı kaideli, herkes ahlak sahibi. Sen Müslüman ülkesinde en büyük ahlaksızlıklarla yaşarken, onların böyle bir derdi hiiiiç olmuyor.
en iyisi budur arkadaşlar.
kimse kusura bakmasın.
kendini kandırmaktır.
bu topraklarda kendilerine tahsil edilmiş cennetlerde yaşayan zenginler hariç kaygısız iseniz, apolitik iseniz ya aklınızda noksanlık vardır ya da kendinizi kandırıyorsunuzdur.

biraz ağır gelmiş olabilir pardon ama olay budur.
apolitik olmak gelişmiş ülkelerde mümkündür çünkü kimse apolitiksin diye senin haklarını gasp etmez. gelişmiş ülkeler islamcı değildir ve sana yaşaman gereken hayatı belirleyip dikte etmezler. tabi ki apolitik olmak isteyen insanları anlayabiliyorum ancak maalesef bu coğrafyada apolitik olmak bırakın sizin naif kişiliğinizin hayal ettiği hayatı yaşamayı, hayatın zehir olasına kadar gidebilir.
birbirine saldıran ideolojilerden uzakta rahat ve huzurlu olmaktır.
aslında en iyisidir. bir başarabilsek sorun kalmayacak ama olmuyor işte. siyasiler yukarıda rantı götürürken sen burada don yarıştırıyorsun "aaa bak sizin don bizden daha yırtık, o zaman bize oy verin." var mı böyle bir saçmalık?
birkaç aydır apolitik olmaya çalışıyorum. hangi lider ne demiş diye okumuyorum. liderler ve siyasi partiler hakkında konuşmuyorum ve yazmıyorum. kafam çok rahatladı. önceden boşuna stresleniyormuşum. apolitik olmak çok rahat ve huzur verici. herkese tavsiye ederim.
türkiye'de apolitik olmak imkansıza yakın bir şeydir. 24 yaşında birisi olarak, şu ana kadar 6 seçimde oy kullanmışım,7 de geliyor 1 hafta sonra. gezi parkı, 17-25 aralık, 15 temmuz darbe girişimi, rejim değişikliği ve daha birçok şey görmüşüm. bunca şey olurken bu mümkün müdür?
en rahatı beyler.

savunmanız gereken görüş yok ve kimse sizle tartışamıyor aq xd.
En azından milleti sen çomarsın sen faşistsin sen dinsiz kafirsin diye ayrıştırmamaktır ve bence iyi bişeydir..
özenilecek bir durum mudur sizce? hiçbir şey değişmiyor, ah her şeyden uzak duralım kafası doğru mudur? bugün o siyasi dediğin insanların aldığı kararlar senin hayatını şekillenidiryor. yarın bir gün ülke o aptal kararlar yüzünden karıştığında ölme sırası da sana gelecek ve o zaman apolitik takılabilecek misin?

apolitik olmak, beynini aldırmaktır. toplum hepimizi ilgilendiren, içinde yaşadığımız ve sonu bize dokunan bir olgu. bu duruma duyarsız kalmak boşa yaşamaktır bence.
türkiye şartlarında çok da kolay olmayan bir şeydir. günün birinde "aa politik olmuşum" dersin.
Seçim sonuçlarını beklerken hiç kasmayan kişidir.

no umut no cry.
insanı stresli tartışmalardan uzak tutar.Kafanız rahat olur.
Aralarında benimde olduğum gruptur.Siyasetin saçma olduğunu bilir.
son 2 yıldır türkiye'de olunması çok zor olandır. çünkü yapılan onca haksızlığa, karışıklığa, atraksiyona karşı sessiz kalmak çok çok zor.
bir nevi ben insan değilim, çevremde olan zulümlere namussuzluklara karışmam, 3 maymunu oynarım mesajı vermektir. insanlığın acılarına duyarsız kalanlar hayvan hükmündedir bu çok açıktır !
türkiye gibi sikten siyasetlerin ülkesinde olağandır. zeki insanların işidir zira genel olarak siyasetçiler kahvedeki amcalardan farksızdır. Kimin ne olduğu belli değil amk ne yapalım.
apolete sahip olanların olmaya mecbur olduğu durumdur.

(bkz: apolet)
(bkz: apolitik)
insanlar soruyor: 'neden bu kadar politik yazıyorsun diye?'

Politik olmak benim de hoşuma gitmiyor ama böyle bi ülkede apolitik olmak imkansız. En azından benim için.
Siyaset bir kişiliktir. Bugün soluduğumuz hava bile politikayken apolitik olmak bilinçsizliktir.
düşünme özürlü olma durumu.