bugün

o dönemler bilginin insana lutuf olabileceği bir dönemdir.en dandik ödevi yaparken bile insan zihninin farklı malzemelerle yoğrulmasıdır.şimdiki gibi internetteki ilk çıkan şeyin dönem ödevi olmamasıdır
komşudan ansiklopedilerini ödünç isteyen nesildir.
nesli tükenmiştir. artık google amca var. sağ olsun her sorduğumuz soruya binlerce cevabı var!
meydan larus , britanica başlıca kaynaklarıdır.
işte kopyala yapıştır o zamanlardan aklımda var benim.
Ben ansiklopedi sayfarının arkasına mürekkebini çıkaracak şekilde yapılması gerektiğini düşünmüştüm projemi uygulayacak vaktim olmadı.
kütüphaneleri yol yapan nesildir. candır.
Cidden Nesli tükenmiştir . Ah Temel Britanica az mı kapını çaldım .
candır can o nesil.
Bizdik lan o, açardık bi meydan larus, sayfa sayfa yazardık. O meydan larus yüzünden karınca duası gibin oldu yazım.
fotokopi makinası yaygın olmadığından ödevini elle yazarak yapan nesil. vay anasını ne günlerdi. halk kütüphanelerinin rafları tozlanmamıştı o zamanlar. gayet aktif şekilde dolar boşalırdı masalar. arkadaşlarla buluşup giderdik hatta. vay anasını. çok duygulandım. kahrolsun wikipedia.
yıllık ödev saçmalığını sayfalarca elle yazan nesildir.
(bkz: Ana Britanica)
çocukluğumun kurtarıcısı olarak;

(bkz: rehber ansiklopedisi)
Google scholar ve wikipedia ile tarihe gömülmüş nesildir. Kim bilir belki bu nesil de 'ödev yapan son nesil' olarak tarihe gömülür.gömmek.
internet yaygınlaşmadan önceki nesildir.
Ayrıca: (bkz: Wikipedia) bugünün ansiklopedisi gibidir.
biz idik bizzat, şahsen ve bilakis!
Gazete kuponlarından anabritannica seti almış nesildir. (bkz: anabritannica)
Meydan larus yüzünden normalde 3 sayfalık ödevi 15 sayfa olarak yazmam ve meydan larusları hala sakladığım doğrudur...
Beni duygulandıran başlıklardan biri daha...
ansiklopedideki fotoğrafı da babasından gizli kesip ödeve yapıştırmış nesildir.
yaklaşık 2000lere kadar bütün nesiller ansiklopediden araştırma,ödev,proje,tez çalışmalarını yürütmüştür. internetin yaygınlaşmasıyla artık ansiklopediler hava olsun diye evlerin kitaplığına diziler biblolar haline gelmiştir.
bence şanslı nesildir. internet bi halt değil tamam her şeye çabuk ulaşıyoruz filan ama tembellik de cabası.
şehir kütüphanelerinde üyelikleri olan nesildir aynı zamanda.
Copy-paste ve özet geçyapamadığından parmakları şişene kadar ödev yazan, acınası nesildir.