bugün

kişinin şerefsiz olmasında annenin de payının yüksek olduğunun göstergesidir. doğru düzgün bir evlat yetiştirseymiş, şerefsiz kişi şerefsiz olmazdı ve anasına sövülmezdi.
ayıp olmasını değiştirmez.
anneye küfür eden kendi evladıysa eğer : (bkz: yok devenin hörgücü).
anneyi geç, küfretmenin etik tarafından tut bi. tutamadın di mi? otur o zaman, sıfır.
(bkz: yok artık lebron james)

en kutsal varlığımıza,bizi koşulsuz seven,hayatımız boyunca,yetişebildiği sürece bizi baş tacı yapan insana da küfür etmeye başlarsak vay bizim halimize...
kişi, bugün annesine küfreden kişiye tepki göstermek için herhangi bir neden bulamıyorsa, yarın annesini *kmeye kalkacak insana da tepki göstermemelidir.
(bkz: godoşluk)
etik değil iğrençlik.
bazı arkadaş ortamlarının samimiyet ölçütü olması çok üzücü.
(bkz: anneye küfretmenin etik olduğunu düşünen basiretsiz)
(bkz: gereksiz başlık açmanın dayanılmaz hafifliği)
akla gelebilecek en kotu kelimelere, onu da gectim, en saygisiz hareketlere es deger bir durumdur.

zira, vakt i zamaninda, ossde aciklanan puanima gore secim yapacakken, annemle oyle buyuk bir kavga yapmistik ki, sinirlenince on kaplan gucune donusen bendeniz, kapimin camini kirmis, uzerimdeki tisort u de, parcalara ayirmistim, ve o anda, baskasinin annesine bile soylendiginde beynime kan cikaran bir kelimeyi kullanmistim; evet o anda cikmisti agzimdan, kendimi kaybetmistim, babam tutmasa belki de, baska bir seyler dahi yapabilecegim sinirimle, en fazla elimi kestim, duvara yumruk attim, kemiklerim zedelendi; deger verdigim bir giysimden oldum; ama en onemlisi, bana yillarini vermis, okutmus, buyutmus bir insani kim bilir o anda hangi duygulara sevk ettim, o anki sinirle belki farkina varamamistim ama, olan olmustu bir kere, annem goz yaslarindan kizarmisti, neyse saglik ocagina gittik babamla, o gece orada kapandi.

ama ya sonrasi, ertesi gunu, bir sonraki gunu... annemle goz goze dahi gelemiyordum, utancimdan yer yarilsaydi da yerin dibine girseydim, uzerinden yaklasik 1,5 ay gecip de sonuclar aciklanana kadar konusmadik bile, sonuc kagidini verdigim gun de dahi, annem zorlama konusmustu, hatta dogum gunume gelen gunlerden birgun oldugu icin, annem pasta yapar, oyle kendi aramizda kutlardik...

o kucucuk agzimdan cikan kelime annemin yine pasta yapmasina engel olmamisti ama, elini opmeye gittigimde, tepki bile vermedi; ben de o anla pismanlikla karisik yatagimda goz yasi dokmustum, sonralari yavas yavas yine ana yuregi dayanamadi...

yasanilan olay gercek olup, sisirilmeden uzak yazilmistir, yine ufak ufak tartisma yasarsak annemle, annem her daim o kelimeyi suratima carpar, ben de yerle bir, yerle yeksan olurum, cigerimi soker atar adeta o kelime... o nedenle, anne sifatini layikiyla hak etmis bir kisiye ozellikle de bilincli kufur etmek, insanliga sigmaz...

(bkz: bu da boyle bir animdir)
iki kardeş birbirine ettiği zaman araya kimse giremediği için etikmiş havası oluşur. ama gerçek görünen midir? bilinmez.
kişinin o.ç kıvamında olmasında annesinin hiç bir günahı olmadığından dolayı kabullenilemez davranıştır.küfür edilirken küfrün muhattabına edilmesi insaniyetin gerekliliklerindendir.
ahlaksal yönden çökmüş birinin inandığı çok büyük ayıp.
cocuga edilen kufurde anne, aman onun dili yokmu o kendisini savunsun diye dusunmez bu da onlar icin ne kadar onemli oldugumuzun basit bir ornegidir.
simdi kalkip anneye edilen kufur daha etkili ben karsimdakini cok daha celallestiririm diye mi dusunuluyor?
bu tur seyler yerine git en basitinden ingilizce ogren o sekilde karsindaki kisiye direk kufrunu et, boylece o ne dedgini anlamaz ve sende birseyler ogrenmis olursun, bekli bu seni sevindirir bile, sonucta Turkceyi astim ingilizce ediyorum artik diye boburlenirsin.( ogrenilen kufur de olsa)
aynı mantık ile kişinin sair organları için de alınmaması gereken küfürler olabilir. örneğin bırak götüne koysunlar, sana ne oluyor, di mi?
(bkz: götün kendini savunması)
(bkz: mariannes cukuru)
yozlasmıslığın bir numaralı örneği.
umarım aklınca ironi yapanlardandır yoksa annesine saymaya baslayan bilmem kacıncı olacağım.
nasıl olsa ona etmeyeceğim.annesi de kendisini koruyabilir.
(bkz: taş olursun taş)
ahlaksal yönden çökmüş bir insanın sözleridir. Taş olma sebebidir.

(bkz: ağzına acı biber sürerim)
(bkz: etik olmayanın etik olması)
(bkz: anayı bacıyı karıştırmasak)
samimiyet olgusu olarak birbirine küfür eden insanların anlayışıdır.* *