bugün

evin en küçüğü ve en piç * çocuğudur. komşunun gönderdiği aşureleri daha soğumadan yiyen çocuktur aynı zamanda.
kabı bitirdikten sonra fırına atılmak için hazır bekleyen keke saldırınca ''yeme fazla kurt yapar karnında'' gibisinden bir ebeveyn azarı işiticek olan çocuktur. gel gör ki pekte sevimli olur.
çiğ yumurta yiyip salmonella kapma olasılığı bulunan bir embesildir.
evde her kek yapıldığında fırsatı değerlendiren çocuktur. yıllardır yapar ama şimdiye kadar ne midesinde kurt çıkmıştır ne de bir hastalık kapmıştır.*
dünyanın en şanslı ve mutlu çocuğudur o kabın dibi hiç bir şeye benzemez. *
hamur yemegi seven cocuktur. efendim bide bunların blendır yalayanları vardır ki evlerden ırak.
her türlü pişmemiş kek karışımını yiyen çocuktur. * çocukluğun tatlarından ve kazık kadar olsan da vazgecemeyeceğin yegane şeylerden biridir.
kremşanti yemek de bi harikadır. *
ne muthis biseydir o oyle..butun cocuklar yapmistir bunu buyuk bir zevkle. bir de ben bu eylemi gerceklestirirken burnum,elim,yuzum komple bu karisima bulasirdi, nasil beceriyorsam artik... ***
halen daha devam ettirdiğim eylemdir. ayriyetten puding pişirilen tencerenin sıyrılması,krema çırpılan kabın sıyrılmasıda bunlara dahildir.
o kek bir de kakaoluysa değmeyin keyfinedir. ilerde o cocukceyiz kendi yaptıgı keklerin kabını da aynen sıyırmaya devam ederdir.
bazi anneler sirf cocuklari bunu yapmasin diye " yeme yavrum, cocugun olmaz ilerde !! " diyerek korkutur.
o çocuk ilerde aynı kekin tarifini öğrenir ve hamurunu fırına vermeden o haliyle yemeye kalkar sonra da karın ağrısı eşliğinde anneciğini anar...
(bkz: aa bu benim lan)
küçükken dört gözle beklediğim sonradan içinde çiğ yumurta olduğunu öğrenince bıraktığım şey.
börek yapılıyorkende çiğ yufka yiyor olabilitesi yüksektir. çiğ mantı yiyenlerde mevcuttur.
(bkz: beni diyo abi beni)
"arkadan kek gelecek" hissiyatıyla coşan , fakat kekin pişmesini bekleyecek sabra sahip olmayan çocuktur.
medeniyetin bugünlerde bu tür çocuklara daha çok ihtiyacı vardır.zira midesinde kurt çıkacak diye kek hamurundan uzak duran , hatta yağı gdo'ludur diye kekten , çıtır pıtlaktan hazzetmeyen ; leb demeden nohut tarlaları hakkında bilgi veren çocuklar çocuk değil minik zeka küpleridir.oysa bizim zeka küplerini değil , hakikaten masumane ve bazen aptalca hatalar yapan çocukları sevmeye ve hatta onları affetmeye , bu sayede içimizdeki çocuğu canlı tutmaya ihtiyacımız var.

tabii ki potansiyel bir baba olarak "yeme lan it" denilesidir.fakat bu da baba-oğul ilişkisinin cilvesindendir.
pistir.ellerine ellerine vurulmalıdır.. *
eğer kek kabına göz koymuş başka bir çocuk varsa ve o çocuk bensem ve benden önce davranırsa sinirleri hoplatacak durumdur.
Çocukluğumuzdaki gibi.
haklı çocuktur. o kek yapma aşamasında pek bir güzel görünür göze mis gibi kokar. içinde çiğ yumurta olduğunu falan o an düşünmez ve kabı alır önüne bağdaş kurar onu zevkle sıyırır. artık kapta yalayacak bişey bırakmadğında da kabı tertemiz bir şekilde annesine götürür. o an ondan mutlusu yoktur.
annesinin herzman ''yeme bu hamur çiğ midende kurt olur'' gibi sözlerine maruz kalan ancak yine kendi bildiğini yapan çocuktur.
çocuk değildir efenim o büyümüştür aslında ama hala yapmaktadır. belli bir yaşa geldikten sonra "ıyyy çiğ yumurta var içinde" diyerek bu yoldan ayrılmış olanları varsa da esasında vazgeçilemez.
sadece çocukken yapılmıyor bu. büyüyünce de yapılıyor. o kek hamurunun tadı çok lezzetli oluyor.
ağazının tadını bilen çocuktur zira çiğ hamur pişmiş kekten daha tatlıdır.