bugün

çok lezzetli olur ama dokunmayacağını bilsen daha çok yersin diyeceğim de onun lezzeti de o.
aynı zamanda karnıyarık yapılınca artan harcı ekmekle yemiş çocuktur; benimdir bu çocuk.
çocukluğunun tadını doyasıya çıkaran çocuktur. benimdir sizsinizdir.
(bkz: aaa benim lan bu)
benimdir. kekin kendisini yemesinden daha fazla haz verir. ~ ~ehe yalniz düğününüzde yağmur yağarsa suçu tanrı da aramayın.
puding yapılan tencerenin dibinden de birkaç parmak kaçırmışlığı vardır kesin.
Annenin bırak o kabı karnın ağrıyacak nidaları ike kabın elden alınmasıdır.
annesi tarafından çiy yeme karnında kurt olur diye öğüt verilen çocuktur.
(bkz: benim lan o)
eşşek kadar olmak eşiğine ulaşmama rağmen hala çocuk olduğumu gösteren çocuk.
kekin pişmişini sevmediği halde o kaptaki karışımın tadına doyamayan çocuktur.
dibinde biraz fazla bıraksın, hepsini kek tenceresine dökmesin diye anneye yalvarılır.
En son hamle olarak da, sağ elinin işaret parmağıyla kabı şöööyle bir sıyırıp parmağını yalamak suretiyle
karışımın her bir damlası mideye indirilmiş olur.

(bkz: benim o)
çırpma kalıbındaki şeyi* seven çocuktur.
annesi "çok yersen kurt yapark midende" der genelde bunların.
(bkz: hey gidi günler)
bir de bu çocuğun kendi yaşına yakın yaşta bir kardeşi-ablası/abisi de varsa işte o zaman kavga sebebidir.ben sıyırcam, sen sıyırma, ama önce ben demiştim... şeklinde replikler sahne olunur hatta bir süre sonra saç çekilme aşamasına da gelinir.zaten bundan sonra artık sinirlenen anne kek kabını lavobaya koyar ve kimseye yar olmaz artık o pişmemiş kek hamuru.sonra da zaten, çocuk hırsıyla mı kıskançlığıyla mı nedendir bilinmez ya benimsin ya kara toprağın felsefesinin bir değişik versiyonu olarak çocuk kendisi sıyıramamış olsa bile o kabı, kardeşi de sıyıramadığı için, içini bi değişik his kaplar.
kendim kek yaparken hala yapan ama eline vurmadığım içimdeki çocuk.
çoukluğun vazgeçilmez davranışlarından birisidir. parmakla yapıldığında daha bi eğlenceli olur bu eylem.
oruçlu olmayan çocuktur.
dipte kalan tatların keşfi için yaş sınırlaması olması gerekmeyen, parmaktaki lezzetin başlangıcıdır kabı sıyırmak.
sabırsız velettir. çiğ hamur yemiştir ve hatta çiğ süt emmiştir. uzak durmak gerektir.
--------spoiler--
karnı ağrır.
--spoiler----------
hepimiz yaptık bunu. öyle lezzetliydi ki, anlatılmaz yaşanır ya. şimdinin çocukları bunlardan mahrum maalesef. onlar adına üzülüyorum.
midesi bozulan,zıçalak olan evlat.
çırpma kalıbını değil, kabını sıyıran çocuktur.
her çocuğun yapmışlığı vardır, hele parmakla sıyırıp ağıza yüze bulaştırınca daha bi tatlı.
nitekim zamanında bunu yapmak için kardeşiyle yarışan bir çocuk da olabilir.
(bkz: sabırsız)