Kürtçe konuşanları yatırıp skiyorlar da bizim mi haberimiz yok. Ben hayatımın hiçbir döneminde denk gelmedim böyle bir olaya çünkü.
Kürtlere verilen teşvik Anadolu'daki Akdeniz'deki köylerde yaşayan halka verilmiyor. Doğuda görev yaparken bizzat şahit olduğum şeyler bunlar. 50 yıl öncesinin konularıyla mağduriyet peşindeler hala. Tepki gören de kürtçe konuştuğu için görmüyordur, toplum içinde bağıra bağıra hatta anıra anıra kürtçe konuştuğu için görüyordur. Seviyorlar böyle barzo hareketleri çünkü, denk geliyoruz toplu taşıma araçlarında. Onca desteklemeye rağmen kürtlerin büyük bir kısmı cahildir hala. Üniversiteden yeni mezun olmuş, taze bilgileriyle öğretmeye can atan genç öğretmenleri bile meslekten soğutur bunlar. Kendi çocuklarına değer vermeyen bir topluluktan ne beklenir ki. Çocuğu için "bunun yerine bir davarım olsa daha iyiydi satardım en azından" diyen adamlar gördü bu gözler. Tepki görmek istemiyorsanız önce kaçakçılık, kaçak elektrik kullanımı, çeteleşme gibi pisliklerden bir arının. Senin kaçak elektriğinin bedelini batıdaki insanlara ödetiyorlar. Onun için Kesin ağlamayı da önce iğneyi kendinize batırın.
Herşeyi heryerde bağıra bağıra konuşuyorsunuz ya , neyi konuşamadınız. Bu başlıktan sıkıldım, kaldırın şunu surdan .
(bkz: mağdur edebiyatı)

Hiç bitmeyecek bunların palavra mağduriyetleri hiç..
Teyze türkçe öğrensin. Öğrenmenin yaşı yok neticede.
kuzey ırak biraz aşağıda bacım.

bir de algı yaratmaya çalışıyorlar amk.

yalanınızı sevsinler.
görsel
görsel
teyze herhalde 1983te falan yaşadı bu olayı. bugün bu olayın yaşanma ihtimali sıfır.

boş acıtasyon. tipik sol kürtçü acıtasyonu. geçiniz.
insanın kalbini derinden yaralayan bir cümledir. Sorun şu ki, annesi bu kadar yıl ülkede yaşayıp, neden türkçe öğrenememiş? Hep kızı mı yardım etmiş bu meselelerde ona.. Suç, tamamiyle annesinde.. Neyse ya, serin hikayeymiş.. Cool story bro.
çok ağır bir olaydır. umarım bu konu yüzünden bir delilik yapıp kendi canına falan kıymaz.
acaba hadi birşey olduda kürdistan içimizden ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. ülkede kürtçe konuşulduğu gibi ordada türkçe konuşulurmu?
(bkz: hüda kaya)
Eskiden cidden bunlar sorun olurdu. Beyaz Türkler anlamaz. 10 yıl önce Bir arkadaş, Van'daki ailesiyle konuşuyordu. Kürtçe konuşmaya başladı, ortamdaki 5 kişi yaratık görmüş gibi bakmıştık çocuğa. Yarım saat açıklama yapmıştı; bizim köy şöyle iyidir, böyle korucudur fln. Ama sonra da her konuşmasında grupça birbirimize bakardık, çok tuhaf gelirdi.

Tâbi o zamanlar bilinçsizdik.
hayatının hiçbir döneminde kürtçe konuşana tepki gösterildiğini görmeyenler varmış. doğum yılınız kaç sizin 2004 falan mı???

elbette 80'li 90'lı yıllar gibi bir durum yaşanmaz kürtçe konuşulduğu takdirde. olamaz da. lakin hâlâ kürtçe konuşana potansiyel bölücü gözüyle bakılıyorken, hain diye yaftalanıyorken, kürtçe şarkı dinleyen geleceğin teröristi (!) iken neyin eşitliğinden söz ediyorsunuz?? hoşgörü temalı asimilasyon politikalarınız başka bahara yavrum, hadi naş.

Edit: anlayış timsali halleriniz gözlerimi yaşarttı. iki entry evvel kürtçe konuşulmasını olağan bulan hatta kürtçe konuşulmasını teşvik edip yaygınlaştırma faaliyetleri yürütecek kıvama gelen sevgi pıtırcıkları şimdi annesinin hâlâ nasıl ve neden Türkçe konuşmadığını tartışıyor. Samimiyetsizsiniz.