bir insan için iki büyük nimettir.
anne .

versus mantığına sığmaz. anne gibi yar olmaz.
anne doğurup büyütendir.sevgili ise yaşatandır.
ikiside meraklıdır...
birbirine rakip değil hayat damarlarından ikisidir. ancak sevgili bırakıp gidebilir anne asla terketmez.
anne: 1.02
sevgili:25.00
sonunda her daim anne'nin kazanacağı versus.
aslında insandan insana anneyi nasıl görme ve nasıl yetiştirilme konusuna göre değişiklik kazandırır. yani anne çocuğu için saçını süpürge edip yetiştirmişse candır fakat pek ilgilenmemişse tercih edilen bir canlı olgusundan çıkar.

fakat benim için candır, her zaman derim aşık olduğum insana annem benim 1. aşkım sen de 2. aşkımsın diye.

güzel demiş ata ana gibi yâr olmaz. diye
tabi ki annedir. el kızı naz çekmez ne kadar severse sevsin bir noktada defolur gider ki boşanma oranlarından bu rahatça anlaşılabilir. ama anne öyle değildir, canından can verir gerekirse zira evladını reddeden anne sayısı ve boşanma sayısına şöyle bir bakıldığında fark anlaşılacaktır.
(bkz: kızım)
Eger yaşıyorsa annedir. Ölmüşse yine annedir. Her türlü annedir.
işte siz erkekler hepiniz anne dediginiz için kadınlar da bu kadar tahammül edemiyor halbuki ikisinin de yeri ayrıdır.
Biz erkekler hepimiz anne dediğimiz için annedir.
Bu soru Karıma sorulsa (ki yok) mümkünse onunda cevabı annem olsun.
Çocuğum olduğunda onunda cevabı annem olsun.
Herkes bu duruma tahammül etsin.

Bide biz yiyelim Allah artırsın sofrayı kuran kaldırsın bi zahmet.
henüz evli değilim lakin allah hiç kimseyi annemin önüne koydurtmasın bana.
yemeyip yediren annedir.
bir eş masraftir. açıkçası evlenmem.
bir anne de masraftir. ama onunki gozyasiyla ödenir. el opmeyle odenir.
(bkz: anan)
kıyaslanamayacak karşılaştırmadır.

her halinle, her şeyinle senden vazgeçmeyen tek kişi annedir.

el kızı/el oğlu sana katlanır. onun da belli bir sınırı vardır.
anne şartsız kabul eder, vazgeçmez, her yaşında korumaya çalışır.

ölsen, hastalansan başkaları en fazla iki gün ağlar, biter.
anne, son nefesine kadar senin acını çeker.
ana gibi yar olmaz diye boşuna dememisler.
ikisinin yeride ayrıdır.
herkesin de ne mükemmel annesi varmış. malesef dünya sizin o yaşadığınız güzel yaşamlardan ibaret değil bir insanın annesi vardır hiç sizin söylediğiniz gibi bir anne değildir ama bir de onu seven kendinden çok seven bir eşi vardır ona sorun bakalım. bu arada soru zaten saçma ona değinmiyorum bile ama her zaman sizin verdiğiniz cevap değildir doğru olan.
eş terkedebilir, anne asla terketmez diyecegim ama...
ama...
o eşler de sizin çocuklarınızın annesi/babası olacağı için karşılaştırma yapmadan önce herkese hakkettiği değeri verdiğiniz aradaki ilişkiyi dengelediğiniz zaman bu tarz karşılaştırmaya bile gerek kalmayacaktır.
son zamanlarda bayanların eşlerine sık sık yönelttiği soru.
anne dir diyenler çoğunlukta olacaktır malum burası türkiye ama bu cevabı verenler baskıdan kurtulmak için de veriyor olabilirler. kendime bunu her zaman sorduğumda mutlaka eşim tabi ki cevabını veriyorum. anne , annedir elbette yeri doldurulamaz ama eş, dokunulmazdır onun özel bir statüsü olmalıdır, anneden bir tık yukarı olmalıdır . bu ne ayıptır ne günahtır.doğru olan budur.
teoride anne, pratikte eş olur.