bugün

tatil bitmiştir artık evden gidilecektir ve anne trip yapar sebep ona fazla zaman ayırmamaktır. gider ayak yapılacak iş trip değildir. bu o tatlı triplerle alakasız tamamen can sıkıcı gereksiz bir triptir. insanın ağlayası gelir de gitmez.
a: gunaydin gece kusu
y: aman anne ne olmus sanki biraz gec yattiysak..
a: sen okulda da uyumuyosundur
y: ne alaka yaa allalaaa
a: yok ben biliyorum sen zaten..
y: ne ben zaten ne?
a: sabaha kdr oturuyosundur..
y: ..
a: yanlis yapiyosun kizim..
y: ...
-bırak bırak tamam ben kötü anneyim zaten.
-napsak yaranamıyoz sizin gibilere.
-zıkkımın kökünü ye.
-uff hiç sormazsınız kı zaten bu kadının hiç derdi tasası var mıdır diye.
odanızda düzenli aralıklarla belirip, ne kadar döküntü saçıntı gibi duran, ama sizin için döküntü saçıntı değil, kendi düzeninizin bir parçası olan, öyle durmasını, kalmasını, görünmesini istediğiniz obje, ıvır zıvır, kıl, tüy varsa, hepsinin hakkında olumsuz yorum yapıp yapıp gitmesidir. bazen de, ciddi anlamda yorumlarıyla beyninizi oymasıdır. hatta daha da gaza gelip, kendi deyimiyle o gıcık kaptığı eşyaları "toplamaya" falan kalkmasıdır. sonunda sizi zıvanadan çıkartıp, zıvanadan çıkmış tutumunuza cevap olarak bütün gün triplerden trip beğenmesidir.
ve annenin bu davranışlarının daha da anlaşılmaz tarafı, aranızdaki bu sorunu(!)(anneye göre sorun) yıllardır çözemiyor, yıllarca da çözemeyecek olduğunuz gerçeğidir. ancak sevgili anneciğin bu işin peşini hala bırakmıyor oluşudur.
a: kızım odandan çıkmayı akıl edebilmiş gibisin..
k: off anne ders çalışıyorum.
a: Bak kızım o değilde hani bi hebelehödö vardı ne durumdasınız ?
k: yok anne ya ayrıldık biz onla
a: aaaaaaaaaaaaaaaaaaa neden ?
k: olmadı işte uzatmadım bende
a: off be kızım söyle çocuk ne dedi de yapmadın kesin suç senindir. Birde utanmadan sen ayrılmak istemişsindir. Hayır çocuk doktorduda iyi efendi birşeydi bunuda kaçırdın..cıks cısk
k: Anne ne saçmalıyorsun ya of adam aldattı beni gitti ayrıldım bende
a: Kesin senin yüzünden aldatmıştır seni
k: haa!?!?!?!?
a: kırk yılın başında birşey istemiştir çocuk kesin sen hayır demişsindir.
k:.....?%+%&'^+Q&%
a: Kesin evde kaldın kesin...Şu hatice teyzenin bi oğlu vardı bi arayalım bakalım olmadı sana alırız..
k: .....?%+%&'^+Q&%?%+%&'^+Q&%
anne:kakaolu süt mü içersin sahlep mi?
ben:nescafe.
anne:kalk kendin yap.utanmaza bak.sabahtan beri ayaktayım senin bana sorman gerekmez mi ne içersin diye.ama yok otur bütün gün bilgisayarın başına hiç kalkma.ben nasıl olsa hizmetçiyim ya.
ben:?!?
"ben seni doğurana kadar neler çektim biliyor musun?"
facebooktaki sayfasıda şöyle olan tripler http://www.facebook.com/annetripleri
anne sabah kalkar, odaya gelir, cross uyanıktır. günaydınlaşılır.

-yemek yedin mi?
+yemedim
-dün de yemedin. börek ısıtayım sana
+ısıtma
-ısıtayım
+o zaman 1 parça olsun
-1 parça börek mi yenilirmiş, 2 parça yapayım, elektriğe yazık
+yiyemem yau, aç değilim o kadar

aradan 10 dakika geçer, anne gelir. elindeki tabakta minik minik kareler şeklinde kesilmiş börek vardır.

+(tabağa bakar) bak bi de parça parça etmiş ki 2 dilim olduğu anlaşılmasın, yemezler gülüm
-(ciddiyetini koruyamaz, gülümsemeye başlar)
+ bak bak suratından belli ya
-(artık gülüyor) benim dilimlerim kalın o yüzden öyle oldu
+(pes eder, böreği alır)
ben seni 9 ay karnımda taşıdım... bileydim ah bileydim...
Sabah giderken beni uyandir demisti aksam, sabah ise giderken hizlica uyandirmayi unuttum. Arabaya yururken otoparkta aradi annecim beni niye uyandirmadin dedi anne uyanmisin ya deyince bagirarak bana uyandirasana dedim ya gece ben seni bu yasina kadar her gun gerek telefonla gerek durterek uyandirdim.
....
Ben neyim ki zaten?
atlet giymediğin için böyle oldu.
anne hayata veda ettikten sonra deli gibi özlenen triplerdir. " keşke hayatta olsaydı da " oğlum bırak şu fenerbahçelileri kendini üzme " deseydi " dersiniz. özlersiniz sürekli.
-kızım bi markete git.
+ya anneeağğğğaxjhjdv
-tamam gitme ben giderim...
Her gün düzenli olarak 3 saat maruz kaldığımdır. Tamam bende biraz dengesizim ama bu kadar da olmaz ki.
facebookta arkadaşlıktan çıkardım diye "bana bir daha anne deme" demişti.
Siz Gidin. ben fazlalık olmayim yanınızda.
ve mutlu son. onsuz hiç bi yere gidilmez.
- akşam olur yatmayı bilmezsin, sabah olur kalkmayı.
- şimdi gitsen ne zaman gelirdin acaba?
- allah akıl dağıtırken sen nerdeydin.