bugün

Bugüne dek kimseyi gerçekten sevmemiş olduğunuzu farkettirir. Ve hiç böyle sevilmediginizi...
Bir kadının yaşayabileceği en güzel duygu.
Not:Bir erkek.
anası gibi kıvırcık bi kız çocuğum olsun isterim , çok isterim.
tam olarak şöyle bir şey.
görsel
Tam olmak imiş, öyle diyolla.
Şu dünyada herkesin küçük küçük hedefleri vardır,okulumu bitircem,evlencem,gelinlik giyeceğim,öğretmen olacağım gibi belki araba almak isteyecekler felan. Ama ben hiçbirine illa ki olmalı gözüyle bakıp sınırsız istemedim hiç birini ben hep anne olmak istedim, bana ait ve tabiki sevdiğim adama ait yumuş yumuş elleri olan bir evlat istedim ve istemekteyim. Evlenen ve hamile olan arkadaşımın sözüylede bu isteğimi hergün tazeliyorum.
görsel
Asla annem gibi bi anne olmayacağım.
hem yürekte hem kolların arasında bir can taşımaktır.
sanki baska nesiller kendi kendine buyudu aq.

annesi tarafindan yetistirilmis nesilmisiz.

fayt klabdan alinti yapmasa olecek hastaligi var bu ergenlerde.
Anne olmak;

Boyuna yaklaşan ve çok yakında muhtemelen sana tepeden bakacak olan çocuğunla gurur duymak.

Güçlü görünmek, aciz olduğunu bilmek, ona bakarken erimek, ona sığınmak.
kadınların pişmanlık duymadığı ve duymayacağı tek şey.
ilk görüşte aşktır. Ömür boyu artarak devam eden aşk. Ve belki de ilk kez birini kendinden daha çok sevebilmektir.
Anne olmak birinin en değerlisi olmaktır.
Korkutandır.
O değil de tek hayalim be.

Hemde ikiz annesi olmak.
anne olmak demek,

hayatinda binlerce pismanliklar yasarken, bir kez olsun o'nu dogurduguna pisman olmamak demektir.
Hayali bile güzel, hayatta en çok istediğim şeydir karşılıksız sevmektir anne olmak.
inşallah bir gün hissederim bu duyguyu. Hani teyze olduktan sonra emin oldum ve tabi evlenecek birini bulmam lazım.küçük bi Detay ama olsun.
artık hayatı kendisi için değil de, başkası için yaşayacağı anlamına gelir.

artık kendisi son plandadır. herşeyin önceliği çocuk olur. ölene kadar.
Büyük bir sorumluluk ve fedakarlık gerektirir. Bence iyi düsünmek gerekir çünkü rahminize düstüğü andan itibaren iki kisi yerine kararlar almanız ve her istediğinizi yapamacak olmanız demektir. Böyle düsününce biraz uzaklasıyorum bu fikirden ama yaş aldıkça da anne olma içgüdüsü büyümekte ne yalan söyleyeyim.
Yaşamak istediğim. Ama sadece bir defa değil.
Düşünsenize o kadar kiloya takıntılı olan bir bayan gidip çocuk doğuruyor ve çok Mutlu yani en küçük örnek bu fedakarlık işte gerçekten yemez yedirir sözü çok doğru ancak anneler yaşlanınca o fedakarlık azalır ve çocuğuna acımazlar bile yani değişiyor ama benim gördüğüm örnekler yaşlandıkça bizi umursamamaua başlamaları ...
dünyanın en ağır yükümlülük veren duygusu.

düşünün bir annesiniz, oğlunuz yavaş yavaş kopuyor sizden, evinden.

evden çok dışarıda vakit geçirmeye başlıyor.

özlüyorsunuz, anlatamıyorsunuz. onun da bir yaşamı var, hep yanında mı olacak diye avutuyorsunuz kendinizi.

hele bir de 12 saattir eve gelmediyse...

canım kedim, gel artık hindili mama aldım bak:(
Mümkünse o döneme gelebilir miyim?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar