bugün

dokuz ay karnında taşıdığı yavrusunu ilk kucağına aldığında elbetteki dua etmeyi unutmazlar. hayat pınarı olan anne, rabbinin emanetine evladım diyerek, bağrına basar. yana yana dua eder. biz evlatlar da hayatımız kadar gerekli olan bu dualara her daim ihtiyaç duyarız.
ana başta tac imiş
her derde ilaç imiş
bir evlat pir olsa da
anaya muhtaç imiş.
herşeyden koruyan bir zırhtır.
iyi olanı başınıza her güzel şeyi getirirken, kötü olanı başınıza her kötü şeyi getirebilir. * *
diğer bir versiyonu için:

(bkz: baba duası) * * *
annemin he namazdan sonra benim için allah' a yalvarışıdır. o dualarda olmasa bilmem daha ne kadar kötü durumda olurdum allah bilir. yine de şükür, bana dua eden bir anneye sahibim.
bu duayı alanın sırtı yere gelmez, çok kutsaldır.
gönülden olduğu şüphe götürmeyen yakarış. herşeye rağmen, birşeylerin yolunda gitmesinin müsebbibi
--spoiler--
bugün "Allah senden razı olsun oğlum" dedi.artık o psikolojiden midir nedir içim bi ferahladı bişeler oldu sözlük.
--spoiler--
Bizi üzmediler Allah da onları üzmesinler duasini bizim icin surekli yapan cok onemli bir duadir.
Duaların en hayırlısı olandır.
Beddualarından yer kalmayandır.

Gerçekten güzel bir cümle kurabilmek gibi yararlı bir fonksiyonu var mı acaba...
bana sorulan işlerin nasıl bu kadar rast gidiyor sorusunun cevabı. onun duası olmasaydı sahi napardım ben?
Dualarin en hayırlısıdir.
Anne dua'sı diye bir ilaç var, her sıkıntıya deva...
hani bugünlere geldimse (bi yere geldiğimden değil de sağ salim manasında diyorum) anne duasını kesinlikle yadsıyamam.
Bazen işe yaramaz.
görsel
Her zaman kabul olur diyorsunuz ya. Olmuyor işte olmuyor. Az önce haber izlerken farkettim. Şehit annesi oğlum sağ salim dönsün diye hep dua ederdim diyerek ağıt yakıyordu. Gerçekten üzüldüm. Ne diyeceksin ki. Duaların kabul olmadı mı, seni kandırdılar teyze ana duası kabul olmaz mı?

Ben istemez miyim ana duası kabul olsun, şehit vermeyelim. Ama olmuyor. Tanrının akan kanı umursadığı yok...
annemle ne zaman konuşsak sonu genelde ''aman annem allah iyilerle karşılaştırsın allah hayırlı nasipler versin'' cümlesiyle ya da benzeri cümlelerle bitiyor. ben de anadolunun bağrından kopup istanbula üniversite okumaya gelip üniversite hayatıma da bir ya da bir kaç bayan kişiyi sokmak istemekteyimdir. burada niyetim pekte iyi değildir. şu an yüzümdeki o hain gülümsemeyi anlıyor olabilirsiniz. ancak 3 senedir bu emelimi bırakın gerçekleştirmeyi bir bayan kişisiyle merhabam bile olmamıştır. kendimi çok beğenmemekle birlikte bir albenim de yok değildir. nitekim lisedeyken okulun tanınan ve güzel kızlarıyla çıkan ergen veletlerinden biriydim. velhasıl anne duasının vücut bulmuş hali değilim de neyim kızlar ? (sadece kızlar cevap versin bişey denicem)
ateizm in bittiği yerdir annelik. Çünki kendi canından öte bir yavrusu vardır. Onu korumaya ve kollamaya gücü yetmeyeceği ni anlayan anne isteyerek iman eder. Sözlükteki bunca ateist gençlere söylüyoruz da inanmıyorlar.
Her zaman tutan duadır. Annelerin dile getirmesine bile gerek yoktur. Aklından geçirse bile kabul edilecekler listesine üst sıradan yazdırmıştır duasını.
bugüne kadar selametle gelmemin tek sebebi .allah cc başımdan eksik etmesin .
önemini bu gün bi kere daha anladığım.
annemi hiç sevmem kendisi histerionik kişilik ve sizotipal. ama o bunu bilmiyor bilse tüm gücüyle reddeder. hayatı benimkini mahvetmek üzerine kurulu. onun sayesinde herkes benden nefret ediyor. bla bla.
ama etrafımda iyi annesi olan arkadaşlarım var. onlarin hem dersleri benden iyi hem de ekonomik bir psikososyal olarak benden iyi durumdalar.

yani neymiş? anne duası onemliymis
ben alamadım onlar aldı.
Allah kimseyi annesiyle imtihan etmesin
Hergün evden çıkarken aldığım duadır.
melek duasıdır,iyiki varlar.
bugüne kadar hep annemin duaları ile ayakta kaldığımı düşünüyordum. inşallah şimdi yıkılmam hiçbir zaman zira artık dua edecek bir annem yok.