1. 1.
    70 li yıllarda Ayla Dikmen tarafından yorumlanan şarkıdır

sevilirken bilmedin mi
    ben söylerken gülmedin mi
    falımızda hasret var
    ayrılık var, demedim mi?

anlamazdın anlamazdın...
    kadere de inanmazdın.
    hani sen acı veren,
    kalpsizlerden olamazdın?

dilerim ki mutlu ol sevgilim,
    ben olmasam bile hayat gülsün sana
    günahım boynunda,
    ağlayan bir çift göz bıraktın arkanda...

la la la lay la lal laa
    la lal la lay la lal laa

kalbim bomboş kaldı sanma,
    acılar geçer zamanla.
    aşka tövbe demem ben,
    görürsün sevince yeniden...

Çağan Irmak' ın ıssız adam filminin çok güzel sahnelerinde ve en sonunda kullanarak şarkını güzellğine daha da anlam katmıştır.
    2 ... rosemary
  2. 2.
    https://video.uludagsozluk.com/v/anlamazdın-9273/

giremeyenler için ;

http://www.vtunnel.com/in...e2b357aa15d3c62e4d6017520
    1 ... queenofthenight
  3. 3.
    1976 tarihinde yaratılmış bir şarkıdır.
    5 -2 ... alone with everybody
  4. 4.
    çağan ırmak'ın herkesin diline doladığı pek ala bir ayla dikmen şarksıdır.
    ... noway
  5. 5.
    sevgisini yeterince göstermiş de artık kendi elinden bir şey gelmezmiş gibi tevekkül eyleyen kişinin; yetmezmiş gibi yâre ettiği haksız serzeniş. evet, haksız serzeniş! hemen fikrini değiştirmelisin. fikrin değiştiğinde yaşayacağın bir pişmanlık da olsa "ah belki de anlıyordu, ne yaptım ben!?" misali, sen anlamalısın; bir haksızlık almış başını gidiyor, yârine sevgin elden gidiyor. ellerinde tuttuğun kendi kalbin onun için atmıyor muydu? o gidiyor elinden...o kalbini göğsünden çekip çıkarana kadar çektiğin acıları nasıl da unuttun bre aşık! nasıl unuttun ha? eline alıp da "şimdi bu kalp onun için mi atıyor?" diye kendini sorguladığın üstünde "tanrı" yazısını aradığın günleri nasıl unuttun? belki de bulmuştun o yazıyı, ama aşkın sarhoşluğuyla kaybolan pek çok teferruattan farksızdı o an için. ama söyle bana bre aşık! sen ondan ne bekledin ki? neyi sevmiştin sen? onu mu yoksa onunla geçirebileceğin "birkaç an"ı mı? "anlamazdın" diyorsun yâre, "anlamazdın" diyorsun da hiç düşündün mü? o yâr da aşıktı sana, ama senin sevginin, aşkının basitliğinden korkmuştu. evet, o "birkaç an"ın sonrasında bırakılacağından korkmuştu. söylesene; "belki de anlardın". ama ya o, sorsana kendine, o da söylemiş miydi "anlamazdın" diye...söylemiş miydi?
    1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
  6. 6.
    anlamazdın, arkanı dönüp giderken adını içime içime haykırdıgım da; yıkılmışlığımı yılmışlıgımı, hayata olan bütün öfke nedenlerimi sana yüklediğimde nasıl çıkmazlara hapsolduğumu. tam o an, işte o an nefrete dönüşmesini beklediğim bütün aşksal duygularım tamda aksine tutkuya, saplantıya döndüğünde nasıl bir iç yakıcı acının içindeydim bilmezdin, dinlemezdin, anlamazdın..

bugün artık daha evcil, giderken bıraktıgın bütün acılarım. nasıl eğittim, nasıl metanetimi geliştirdim bilsen ama bilmezsin, bilsende anlamazdın tıpkı hayatımda varolmaya başladıgın o günden bugüne kadar sana karşı beslediğim hiçbirşeyi anlamadığın gibi...
    5 ... kenderuntanbul
  7. 7.
    ıssız adam filminden sonra müziği eskilerin yaptığı anlaşılmıştır. bu şarkı da onlardan biridir. koyar geçirir...
    5 ... freedean
  8. 8.
    dılerım kı mutlu ol sevgılım,
    ben olmasam bıle hayat gulsun sana
    gunahım boynunda,
    ağlayan bır cıft goz bıraktın arkanda...

defalarca dınlenebılen her dınlenıldıgınde ınsana daha bır cok koyan, butun tuylerı ayaga kaldırabılen...ne varsa eskılerde var dedırten muhtesem otesı yapıt...
    3 ... boorju
  9. 9.
    ayla dikmen tarafından seslendirilen şarkı.
    -1 ... katamari
  10. 10.
    insanın içine kol gibi girer ve rüzgar gibi esip gitmez bu şarkı.
    8 ... m m m