bugün

https://www.youtube.com/watch?v=6i2siwz1QM0

bu kadar çok anıyla nasıl yaşar insan bu şehirde diye sormak istiyorum kendisine.
an itibariyle yağmur yağan şehir. kenedi'de toma var üst yolu kullanın.
3 yıldır Cebeci kolej taraflarında yaşamak zorunda olduğum değişik bir şehir.
https://www.youtube.com/watch?v=6i2siwz1QM0

nedense içimi kırıyor paramparça eidyor bu şarkı. ankaraya gidip tunalıda şu şarkıyı dinleyerek yürüyesim geliyor.
Sana dün tepeden baktım aziz Ankara.
yılda bir gelmek zorunda kaldığım ve her gelişimde daha çok tiksindiğim şehir. bir sehir bu kadar sarı olabilir arkadaş. mavi ve yeşil renk yasak sanki. ruhum daraldı amk.

edit: bazı babası pkklı şahsiyetler tarafından pkklı ve fetocu olmakla suçlanmışım. kusura bakma sevgili dalyarak. toprağı kızıl, çimeni sarı, binaları yine kızıl ve sarı ağırlıklı, her yerinde yol çalışması olan bir şehir, yeşil içinde ve deniz kenarında yaşayan her insanı tiksindirir.
Sevdiğim hatta çok sevdiğim şehir.

Dünyada bir yılda dört mevsimi yaşayan ülke çok nadirken Ankara da bir günde dört mevsimi yaşarsınız.

Karanfil in tadı, sakarya nın neşesi bir başkadır.

Yaşamasını bilen insana güzeldir Ankara.
Gökten hurdaciiyağğ yağan şehir.
Yaşamakta olduğum herkesin şehri kendine güzeldir şehri.
Sadece Pkklı itlerin ve fetöcü yavşakların beğenmediği şehir.
Sevene cennet sevmeyene cehennem gibi gelen şehirdir.

Eğer sevmezseniz her geldiğinizde lanet eder küfürler ederek dönersiniz. Bir kere Seversenizde bu şehri vazgeçemezsiniz. Her fırsatta dönmek istersiniz.

Canım sıkılır bazen. Atarım kendimi sokağa. Adım adım cadde cadde yürürüm bu şehrin sokaklarını. Sakinleşmek istersem hamamönüne dertleşmek istersem kahvecilerin yolunu tutarım kızılayda. Bir istiklal olmasa da akşamları karanfil yada barlar sokağı güzeldir. Biraz manzara istersen çık 50. Yıl parkına. Hem gözün doysun hem ruhun.

Ama ilk gelişinde sev bu şehri yoksa bir daha sevemezsin.
severim ancak fazla gri bir şehir.
ne yeşil var adam gibi, ne mavi.

ancak yine de güzel. tabi fazla dozda da boğabilir, bilemiyorum.
Kendisiyle aşk nefret ilişkimiz var. Yuvam. Ayrılamadığım.
şu günlerde deli gibi özlediğim.
Bi içindeyken yakar bi uzaktayken..
Başka şehirde yaşamak zorunda olunca anlıyormuş insan meğer kıymetini..
Zamanında resmiyetine ayazına ve daha birçok şeyine sayıp sövdüğüm şehir! Şimdi o beton binalarına bile tek tek vurgunum sanki.. iyi ki döndüm bu şehre tekrar.
Ankara! Beni bir daha senden uzakta bırakma nolur..
Buralar hep dağ, bozkırdır. Denizi olan şehirlerin bulanık mavisi ürkünç gelir bize hep.
Yağmur başlamış şehir. Sonunda...
meteor yağan şehir, bunları da gördük k tşk.
orası ankaraysa burası neresi.

an itibari ile hiç bir doğa olayı olmayan şehir.
Kötü anıları olan, ama bir gün kesin hesaplaşacağım şehir.
az önce gökyüzünün yarıldığı şehir.
yerimizden sıçratmıştır.
Varlığı bir dert yokluğu yara olan şehir.
Şu an şimşeklerin çaktığı şehir. Umarım yağmur çabuk başlar.
Toprak kokusunu bu yıl bol bol hissetirmiş tuhaf bi şehir.
Sudan çıkmış balığa döndüren şehir. Sadece saclarimdan akan suyla el yüz yıkanır.