bugün

(bkz: önce israil e ardından rusya ya diz çökmek)
Mikail meleğinin an itibari ile kıyak geçtiği şehir. Güneşi gri buluta sarıp sarmaladı. Güzel yelliyor şerefsizim.
Tatlı bir serinlikle bize günaydın diyen şehir.
Ankara valla pek iyi yer degil alayi keko bence.
Daha önce hiç gitmediğim ama mutlaka gideceğim canım ülkemin başkenti.
çalıştığım şirketin bir adet şubesinin bulunduğu şehirdir. bazı zamanlar gitme fırsatım oluyor ve şimdiye kadar genelde kış aylarına denk geldi hep.. o yüzden son zamanlarda bir türlü sevemedim bu şehri. önceden atamızı ziyarete gitmişliğim vardır bir kaç kez. hep yaz aylarında oluyordu ve gezmesi eğlenceli bir şehirdi ancak kışın uzak durulması lazım. sabah dışarı çıktığınızda suratınıza vuran soğuk ve vücudunuza gelen hissizlik hali tüm hayatı istanbul da geçmiş bünyemi darmaduman etmekte *

gerçi bu sözlükte yazar olduğumdan beri bir çok ankaralı yazar arkadaşım oldu bu başlık altında da varlar. onları görebilmek adına o soğuğun tamamı yenilir sıkıntı yok.. atamızdan sonra görmek için can attığım sevgili ankaralı arkadaşlara da selam olsun. güzel insanlarsınız..
2 hafta sonra ayak basacağım şehir, başkent.

Gitmeden evvel bu şehrin hakkında yazılıp çizilen çoğu şeyi okumaya çalışacağım, öylesine bir yabancı olarak kalmamak için.
8-18 ağustos arası ikamet edeceğim şehir.
Günahım kadar sevmem,haritadan silinse üzülmem hatta.
Ama içinde çok sevdiğim insanlar yaşıyor hala yapacak bir şey yok.
çok güzel bir yağmur var.
doğup büyüdüğüm şehirdir, severim.
yağmur yağdığı için şu an serin bir havası olan şehrimdir.
türkiye cumhuriyeti'nin 1919 yılından beri başkenti. aynı zamanda soğuğu ile ünlü iç anadolu şehrimiz.
an itibari ile dolu yağmaya başlamış şehir.

edit: dolu molu yağmıyor diyenler yüzünden nazar değdi. şu an güneş açtı, mutlu musunuz?
khaleesi nin şu an ziyaret ettiği şehir, bunları da gördük devletimize zeval gelmesin.
bişey yağmıyor buraya.
kar yağmaya başlamıştır.

bir şehir.

ben demiyorum aoauym ya. şarkı öyle.

https://www.youtube.com/watch?v=eJjAXvCokas
Sözlüğün büyük bir çoğunluğuna ev sahipliği yapan şehir...
Yarın tunus'ta geziyim de ramazanın acısını çıkartıyım, denen şehir.

Niye tunus? Tunalı'ya uğramamak için heraldeç
şu an gökten meteor yağan şehir,
ulan böyle olacağını bilsem tatile giderdim.
böyle mi olacaktı sonumuz.
5 yılında en mutlu, en kötü, en yalnız belki çok sevilmiş belki hiç sevilmemişlik gibi hisleri yaşatan şimdilerde daha ayrılalı 10 gün olmuşken deli gibi özlenen şehirdir.. Bir şehir güzelse içindeki insanları ve onların yaşattıkları ile güzeldir. Ankara acısıyla da hüznüyle de her daim 30subat için en güzel şehirdir şüphesiz.
Kışın soğuğundan yazın sıcağından bıktıran gezilecek görülecek pek biyeri bulunmayan ancak içerisinde yaşayan insanların bir türlü vazgeçemediği şehirdir ankara. Son yıllardaki patlama olaylarıyla önceden gri şehir olup şimdilerde tamamen kara olarak adlandırılan şehirdir. Ankara bir yaşam biçimidir.
Yakında bombanın patlayacağı ve kimsenin sorumluluk almayacağı, karasal mantıksız bir mekandır.
gittim ben buraya.

gezdim de birazcık. Sanırım güzel olmayan şehir ya.

Ya da ne bileyim sokaklarında hiç anım olmayan bir şehir.

Belki de ondan güzel değil ya.
mutlu olabilmek için adının geçmesi yeterli olan şehir.