bugün

liseden mezun arkadaslarim birisi istanbul digeri ankarada. aradan onca yil gecmis ama gorusuruz lakin ben istanbulda oturmama ragmen istanbulda oturan arkadasimla ankada oturandan daha az gorustuk bir yilda. iste bu yuzden seviyorum seni ankara dostlara dokunmuyorsun kavusturuyorsun bizi cabucak ,istanbul gibi degilsin.
ankara'yı seversen sebepsizce seversin. çünkü sevmek için bir neden yok koduğumun şehrinde.
Akşam serinliği özlenmiştir.
La bebe sen hayırdır cümlesinin en çok yakıştığı şehir, ayrıca ankara değil angara.
Ankara da sevilecek tek şeyin Ankara olduğunu bilmektir.
Birazdan cikip kofteci ariyacagim sehir.
insanı mağmum bırakan namussuz şehir.
memleketin hası adamın dibinin üretim merkezidir.

çubuk gibi anadolu şehrine kol kanat germektedir.

(bkz: ankaranın çubuğu)
deniz yok ama dümen çok.
Yazın iyice çekilmez olan şehir. Allah'ini seven üzerime istanbul atsın.
Istanbul gibi cok buyuk bir sekilde rahatlikla gidebileceginiz yere tabelalar ile gidebilirken, ankarada boyle bir sey yok. Tabelalar var, ama yeterli degil. Ankaraya geldigim zaman bazen kayboluyorum. Ya da ben de bi mallik var, bilemedim.
iğrenç derecede sıkıcı ve boş bir şehir.
türkiye'nin en güzel bacaklı kızlarının şehri.
Adamlarının delikanı, havasının güzel, neşeli olunca oyun havası, üzgün olunca Neşet dinleyen, ülkesini ve vatanını seven, bayrağı için gözünü kırpmadan can verecek adamların olduğu, başkent, ülkenin beyni olan şehir.
Alternatif olarak eğlenmek için yağmur yağdığında bulvarlarda yüzebileceğiniz, caddenin ortasında dalgıç görebileceğiniz şehir.
karasal iklime sahipken nasıl oluyo da nemli oluyo merak ettiğim sehirdir.
bir ankaralı olarak üzülerek söylüyorum ki, eski havasını,ortamını, ruhunu, canlılığını maalesef kaybetmiş olan şehirdir.
ilk yıllarımda lanet okurdum, simdi bi tarafim orayı istiyor. Bi çok şeyim orada.
içinden ulus baker gibi bir adamın geçtiği ulu şehir, düşünülesi, susturulamayası.
Daha dün ayrıldık, bu gün özledim seni be ankaram..
Sadece devletin değil, benim de gönlümün başkentidir. Yalnızlığımın kalesi, geleceğimin anahtarıdır.
her türlü kesintinin ilk önce mamak ilçesinde yaşandığı başkenttir. bayram günü su mu kesilirmiş ya. sabır.
bugün hava güneşli 26 derece. düzenini sevdiğim şehir tatilin son gününü değerli kılacak bir etkinlik olarak pavyona gideyim bari.
bu ara pek bir boş olan güzide kentimiz.

çok sıkılıyorum ulan.
Bu sefer Ankara’ya gidersem, yukarıda yazdığım gibi, etrafıma bakmadan çalışmak, kendi alemime gömülmek, etrafımla ancak bir gözlemci sıfatı ile alakadar olmak niyetinde olduğumdan, eskisi gibi kötüleyemeyeceğimi tahmin ediyorum.

Sabahattin ali.