bugün

2003 yılı yapımı, yönetmenliğini peter seagal'in yaptığı sinirlere şenlik, güzel bir film.

ing. 'öfke kontrolü' manasına gelmekle birlikte dilimize 'asabiyim' olarak çevrilerek gösterime girmiştir.

başrollerinde;
jack nicholson , adam sandler , john torturro , marisa tornei, luis guzman, jonathan loughran ve heather graham yer alıyor.

süresi 101 dakika.

jack nicholson ve adam sandler'in oyunculukları her zaman olduğu gibi harika.
jack nicholson'un müthiş oyunculuğundan her filminde olduğu gibi bu filmde de keyif almak için sağlam ve esnek sinirlere sahip olmak gerektiğini takipçileri zaten çok iyi bilirler.
bunun dışında spoiler vermek istemiyorum. izleyin ve keyfini çıkarın.
muhteşem bir komedi, izlenmeye değer. hele bir sahne var ki sizi mest ediyor.
http://www.youtube.com/watch?v=loWrI1FneSM
jack nicholsun'un özellikle mimikleri ile yaran psikoterapisti, adam sandler 'in ise "oha yani bu kadar olmaz dediğimiz" olaylar sonucu sinirlerine hakim olamayan bahtsız bedevi 'yi canlandırdığı komedi filmi
yönetmenliğini peter segal'in yaptığı başrollerinde ise mükemmele yakın oyuncuğu ile jack nicholson ve adam sandler'in olduğu 2003 yapımı komedi filmi.
filmin belki de en büyük artısı şüphesiz şu oyuncu künyesinde parıl parıl parlayan jack nicholson ismidir. kendine has mimikleri ve her daim seyir zevki olan bir oyuncudur ve bu filmde de kendisinden bekleneni yapmış, kırmış geçirmiştir. lakin bunun yanında en azından sırıtmayan bir oyunculuğa sahip adam sandler'in performansını da es geçmemek lazım. sonuçta jack nicholson gibi bir adamın yanında sırıtmadan iyi bir performans sunmak hiç kolay iş değildir. zaten adam sandler, peter segal yönetmenliğindeki filmlerin gedikli oyuncusu gibidir. birlikte bir çok projeye imza atmışlardır. 50 first dates ve the longest yard projeleri bu birlikteliklerine örnektir. lakin bana kalırsa hiçbiri anger management kadar iyi iş çıkarmamıştır. malum işin içinde jack nicholson varsa her şey değişir.
bir de unutmadan film kelime dağarcığıma "goosfraba" gibi değişik bir kavramı da sokmuştur. bazen bir cinnet her şeyi halleder kıvamında sinirlendiğim anlarda bu sihirli sözcüğü kendi kendime tekrarlamadım değil. ha, bi faydasını gördüm mü ? yok, ben hala patronumu doğramak istiyorum tabi o ayrı.*
buradan sonra yazacaklarım fena halde spoiler içermektedir, bilginize sunulur. ondan sonra vay efendim ben görmedim, vay efendim ben bilmiyordum demeyiniz çok rica ederim.

--spoiler--
bir kere her şeyden evvel oyuncu künyesinde varlık gösterememiş ve bu nedenle çok üzüldüğüm bir yetenek vardır ki o da şu tombul, sarı kedi olurlar. kendisi gerçekten filme ayrı bir hava katmış. o ne karizmatik bakış, o ne endamdır. hayran kaldık, yeni projelerde kendisini görmek isteriz.
bunun dışında oyunculuk açısından elbette bir jack nicholson ziyafeti söz konusu.
filmin belki de en güzel sahnelerinden biri ikilinin şu ı feel pretty şarkısındaki performanslarıdır. jack nicholson yine şahane mimikleriyle güldürür de güldürür.
--spoiler--

bünyesinde jack nicholson gibi bir yeteneği barındırması dolayısıyla en azından sırf bunun için bile izlenebilir olan film. bu filmi izlerken koltuğunuza çok büyük beklentilerle oturmazsanız hayal kırıklığı ile de kalkmazsınız. bu açıdan bakıldığında keyifli bir iki saat geçirmek için rahatlıkla tavsiye edilebilir bir peter segal filmi.
güzel vakit geçirtecek bir romantik komedi. adam sandler rolüne çok yakışıyor gerçekten de. jack nicholson için zaten söylenecek söz yok. filmin içinde olayların nereye gideceğini kestirememenin gizemi var ve belki de bu filmi çekici kılan en temel özelliği. ayrıca her erkek evladı linda'yı görüp ahh şu benim sevgilim olsa diye iç çeker heralde, o ne tatlılık.

--spoiler--
yolun ortasında söyledikleri "what a pitty girl linda" şarkısı efsanevi derecede güzel olmuş. haa bir de ne vardı: guuuss frabaaaahhh!
--spoiler--
2003 yapımı olan bu film türkiye'de asabiyim olarak geçiyor.
baş rollerinde adam sandler ve jack nicholson'ın yer aldığı komedi filmi.
insan filmin kurgusundan etkilenmeden edemiyor.
iki usta oyuncunun bir araya gelmesiyle birlikte ortaya güzel bir iş çıkmış.
güzel zaman geçirmenize vesile olacak filmdir fakat filmde oynayan usta isimlere baktığınızda beklentileri karşılamadığına şüphe yok. jack nicholson ve adam sandler bir araya gelmişken unutmamızı mümkün kılmayacak bir film ortaya çıkmasını dilerdik.
adam sandler, jack nicholson'ı biraraya getiren, karakter ağırlıklı bir film.
(bkz: charlie sheen)'in yeni dizisi 2012'de fx'te yayınlanacaktır .
emre belözoğlu'nda bulunmayan yada eksik olan duygu.
not:fenerbahçeliyim.
charlie sheen' in two and a half menden kovulmasının ardından başladığı yeni dizi. ilk bölümünü izledim, fena olmayacağa benziyor. bu adam gerçek hayatında ne kadar antipatik olsa da ne kadar sevilmese de, sitcomlara cuk oturuyor.

(bkz: izlenir ki bu)
charlie sheen'in rol aldığı ve 3. bölümünü yayınlamış dizi.

--spoiler--
dizinin ilk sahnesinde ; ''sen beni kovamazsın, ben istifa ediyorum. aynı olacağını mı sanıyorsun ? hayır asla eskisi gibi olmayacak'' sahnesiyle two and a half man dizisine harika bir gönderme yapmıştır.
--spoiler--
charlie sheen'in içinde yer aldığı bölümleriyle, two and a half men benim gözümde bir efsanedir ve hal böyleyken bu diziye burun kıvıranlar epey fazla olacaktır. bunları boşverin ortada epey eğlenceli izlenesi bir dizi var. keyfini çıkarın
jack nicholson'un guguk kuşu'ndan daha iyi olan filmi ama köstebek'ten daha kötü.
neden yeni bölüm yapmadıklarını merak etiğim dizi, aslında vasat bi dizi ama sırf charlie sheen için izlenebilir.
charlie sheen'in oynadığı ve tahminlere göre yayından kaldırılmış dizi, yok yayından kaldırılmadıysa nerde lan yeni bölümler?
Two and half man deki gibi charlie sheen'in döktürdüğü dizidir. Ancak espirileri daha bayattır.
eğlenceli dizidir. charlie sheen diziye eski yapımcısı chuck lorre a göndermeler yaparak başlamıştır. tavsiye edilir.

http://www.youtube.com/watch?v=-B12Q5cVHlk
yüzüncü bölümüyle ekranlara veda edeceği söylenen dizi.

o değil de charlie sheen gene paranın bir tarafına koydu.
Lysye hazirlanirken izlerdim.
Su an psikoloji okumamda etkisi var midir bilmem.