bugün

kitap okumaktan namaz kılmamaya, yüce devlet büyüklerimizin bazı politikalarının yanlış olduğunu söyleme cüretini göstermekten içinde (karı)resimlerinin olmadığı gazeteler okumaya varan bissürü tuhaf davranışlar gösteren insan türünün halk arasındaki adı.
anarsist diyemeyen insan telaffuzu.

(bkz: dedem)
anneanelerin * torunlarina nasihat verirken kullandiklari sözcük.
"oh yavrum anarşik neym olma i mi"
halk diline yerleşmiş klişedir, solcuysa komünist-sosyalist-anarşist farketmez anarşiktir halk için. bu kelime kime denilirse o vebalıdır uzak durulmalıdır. anarşistten türetilmiştir. genelde komünist ve sosyalist olanlara da bu denir çünkü yönlendirilmiş halka göre bunlar düzen istemeyen, başı boş adamladır. halbuki bu ideolojilerin anarşi ile alıp veremedikleri o kadar çoktur ki anlatılamaz. cahilliğimizin dile vurmuş halidir anarşik kelimesi.
Yaşlı bi aile büyüğünün yanına gittiğimde bana sırf sakalımdan dolayı söylediği söz.

-merhaba Satanne ver elini öpiyim.
-Git istemem anarsik mi oldun sen!!
-Satanne ne alaka?
-Git istemem!
-Satanne_
-Git lan!
ANARŞiST EYLEMLERiNE PiŞiK OLDUĞU iÇiN SON VEREN iNSAN.
"babanız bu yaştan sonra anarşik olmaya gidiyor."
(bkz: bir demet tiyatro)
anarşistin kenafir gözlüsü.
dayımın nadide kelimelerindendir.
78 olaylarında istanbul'da iett şoförüymüş. bu yüzden bize bol bol anarşiklerden bahseder durur.
dinlenesi önemli hikayelerdir. yaşayan tarihtir.
düzen olmayan, kaosla ilgili olan anlamında kullanıldığı görülür son dönemlerde. cümle içinde kullanalım:
1 mayıs'ta bankaların uğradı saldırı anarşik bir durumu gözler önüne sermektedir.
Anaşikizm görüşünü benimsediğim için, benim bu.
ben ve yeliz.