1. 1.
  bilgisayarın (bkz: sine qua non) nitelikli ana parçasıdır. Günümüzde ekran kartı, ses kartı, tv kartı ve modem gibi multimedya birimler ile harddisk, ram ve işlemci gibi zorunlu birimleri üzerinde birleştiren ana birleştirici platform. ingilizce motherboard da denilir. ASUS ,gigabyte, Intel ve MSI gibi firmalar anakart mimarisi üzerine çalışan önemli şirketlerdir. günümüzde 800 MHZ FSB ve üzeri tabanda işlem görenleri yaygın olarak kullanılmaktadır.
  3 ... arcadian
 2. 2.
  bir amd işlemci için en iyisi asus'tur.
  2 -1 ... trinfr
 3. 3.
  yanması en muhtemel bilgisayar parçalarından biridir.Servise verildiğinde de en az iki ay geri dönmeyen parçadır.*
  1 ... erdem andac
 4. 4.
  Anakart, bir bilgisayarin tüm parçalarini üzerinde barindiran ve bu parçalar arasindaki iletisimi saglayan elektronik devredir.
  Bir anakartin üzerinde islemci, ram, ses karti, ekran karti, modem, ethernet, tv karti, radyo karti ve scsi karti vb.. girebilecegi yuvalar, klavye, sabit disk, flopy disk ve seri - paralel port denetçileri, ve bunlarin koordinasyonunu saglayan chipset'ler bulunur.
  ... no promise
 5. 5.
  (bkz: anakart kokusu)
  ... radament
 6. 6.
  bilgisayar calismayi birakinca onemi anlasilan parca.
  ... antuza
 7. 7.
  bilgisayarlarımızın temelidir.
  50 ytl den 800 ytl ye kadar çıkan fiyatları ile ilgimi çekmektedir.
  ... gokphantom
 8. 8.
  (bkz: mainboard) gene (bkz: motherboard)
  -1 ... seyir
 9. 9.
  (bkz: biostar)
  ... halitkin
 10. 10.
  anakart sistem üreticileri ve bilgisayar kullanıcıları için en fazla problem olan bilgisayar parçasıdır. asıl problem genelde anakarttan değil hatalı toplanan parçalardan doğar. hatalı/bilinçsizce yapılan overclock, hatalı güç kaynağı kullanımı, bilinçsiz olarak kullanılan usbler anakartın hasar görmesine sebep olur.

  Eline tornavida alanın bilgisayarcı olduğu toplumda ise dikkat edilecek noktalardan biri de anakartı kasaya monte etme aşamasıdır. Tornavida darbeleri anakart üzerinde hat kopuklarına sebep olur ve anakartın bazi parçalarının çalışmamasına neden olur.
  ... can simidiyle yuzen balik