bugün

çırak yarışmasının birincisine dolgun bir ücretle iş vermiş olan şirketler grubu.
pek sevdiğimiz efes pilsen'in bağlı olduğu şirket topluluğu.
gelgelelim, bu sevgimiz 'kömür' yüzünden sarsılmış durumda.

tuncay özilhan, gerze halkının yıllardır süren kahramanca karşı duruşuna rağmen burada bir termik santral yapmaktan vazgeçmedi.

şimdi greenpeace de haykırıyor: "efes pilsen sevenlerini üzme!"
geçen hafta yaptığı bir eylemle, greenpeace bu şirketin "tepesine binmiştir".

http://vimeo.com/32615642

maalesef ne video ne de eylem herhangi bir medya kanalında yer almadı. anadolu grubu sansürledi diye düşünülüyor.

http://bukapaginaltinda.org/
taksim tiyatrosu'nun sponsorlarından olan grup. yakışır.
sahibi olduğu migros'larda efes malt birasını 4,70 TL gibi bir rakama satıp türk tuborg'u ambale etmiş holding.
(bkz: rekabet piyasası kurulu)
bütün şirketlerini öğrenip boykot edecem

ülker, vestel, pınar, anadolu

asla alınmayacaklar listesinde.
evde bira yapanlarla ilgili açıklamalardan ötürü ürünlerini almayı düşünmüyorum.
Cumhurbaşkanı sayın erdoğanın 5 babayiğitten 1 i dediği, aralarında efesin coca cola nın da yer aldığı, işadamı tuncay özilhanın sahibi olduğu şirketler grubu.

--spoiler--
5 Babayiğit'ten biri...

Anadolu Grubu'nun başındaki isim Tuncay Özilhan kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortak girişim grubumuzda yer alan babayiğitleri harf sırasına göre açıklayacağım. ilki Anadolu Grubu'dur. Türk ekonomisine çok önemli katkılarda bulunuyor. ikinci babayiğidimiz BMC Grubu'dur. En büyük ticari ve askeri araç üretimi BMC de vizyonunu da genişleterek, Türkiye'nin otomobili projesinde yer alma kararını memnuniyetle karşıladım. Üçüncü babayiğidimiz ise Kıraça Holding'dir. Sektörde hak ettiği yeri almıştır. Bu birikimin Türkiye'nin otomobili projesinde yer almasını çok önemli buluyor ve tebrik ediyorum. Dördüncü babayiğidimiz Turkcell Grubu... Ve beşinci babayiğidimiz Zorlu Grubu'dur" diyerek yerli otomobili yapacak firmaları açıkladı Vatandaşlarımız ise Anadolu Grubu'nun sahibini merak ediyor. Peki, Anadolu Grubunun sahibi kim? Tuncay Özilhan kimdir? Detaylar haberimizde...

Türkiye artık kendi otomobilini üretecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili yapacak şirketleri açıkladı! Anadolu Grubu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Zorlu Holding yerli otomobili yapacak şirketler olarak resmen açıklandı! Anadolu Grubunun sahibi ve Tuncay Özilhan'ın kim olduğu merak ediliyor. "Türkiye'yi daha da ileri taşıyacak bu adımı bugün atıyoruz. inşallah önümüzdeki yıllar içinde Türkiye'nin ilerlemekte olduğunu göreceğiz. Biz sadece sizin önünüzü açıp, yardımcı olmak görevimiz olduğunu düşündük ve bu noktada buluştuk. Türkiye'de Ar-Ge merkezleri içerisinde 83 Ar-Ge merkezi var. Otomotiv ile ilgili Ar-Ge merkezleri sayısı toplam içerisinde bir numaraya oturuyor. Türkiye toplam istihdamın da yaklaşık yüzde 6'sı otomotiv sektöründe geliyor. Avrupa'da beşinci, Dünyada 15'nci sıraya yerleşmiş durumdayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobilin müjdesini verdi. Peki, Anadolu Grubu kimin? Tuncay Özilhan kimdir? Detaylar haberimizde...

ORTAKLIK YAPISI VE YÖNETiM

Kamil Yazıcı ve izzet Özilhan tarafından kurulan grup, halen iki aileye aittir. Grubun %68'ine Yazıcılar Holding, %32'sine ise Özilhan Sınai Yatırım sahiptir.

Grubun Yönetim Kurulu Başkanı izzet Özilhan'ın oğlu Tuncay Özilhan, icra Başkanı ise Hurşit Zorlu’dur. Ayrıca yönetim kurulunda The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent de yer almaktadır.

GRUBUN YAPILANMASI

içecek
Anadolu Efes
Coca-Cola içecek
Migros
Migros

OTOMOTiV

Anadolu Isuzu
Anadolu Motor
Çelik Motor

https://www.superhaber.tv...zilhan-kimdir-haber-78330
--spoiler--

görsel