1. 1.
  kimyasal formülü nh4no3tür. bomba ve gübre yapımında kullanılır. renksizdir,sudaki çöznürlüğü polariteye bağlı olarak yüksektir. patlayıcı hızını dengelemek için de kullanılır.
  (bkz: 11 eylül)
  (bkz: ankara)
  (bkz: texas)
  1 ... hefeweizen
 2. 2.
  patlayıcı madde (bkz: anfo) yapımında kullanılır. yapay gübre ile patlayıcı madde arasındaki temel tek fark mazottur. bundan yapılan patlayıcı madde tek başına patlamadığı için tnt gibi ara patlayıcılar kullanılır. buraya yazmak istemediğim yöntemlerle patlama gücü inanılmaz artabilir.

  gübre(amonyum nitrat) satışında denetim olmadığından dolayı terör örgütleri saldırılarında sıkça kullanır. yasak olmasına rağmen açık ocak patlatmalarında da kullanılır.
  ... pulera
 3. 3.
  homoseksüel bünyelerde masumların canlarını kastedecek eylemlerde bulunası doğaldır.
  ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
 4. 4.
  Piyasada satılan amonyum nitrat hafif turuncu renktedir. içinde dolamit maddesi vardır. saf amonyum nitrat, beyaz renkli kristalize bir maddedir.

  Su içine konulup hafifçe ısıtılırsa di azot monoksit gazı çıkar, (güldürücü gaz) yalnız gaz çıkışı başlayınca ısıtmayı kesmek gerekir yoksa patlar.
  2 ... conspirator
 5. 5.
  bugün sabah 10 asistanın volta attığı lab'tan çaldığım bileşik. sorsalardı ''ne bok yemeye alıyosun'' diye ''gübre yapççam .d'' diyecektim.
  1 ... arthasmenethil
 6. 6.
  Türk Ceza Kanunu'nda yapılacak değişiklikle patlayıcı yapımında da kullanılan amonyum nitratlı gübreyle yakalananlar ‘tehlikeli maddelerin izinsiz bulundurulması veya el değiştirilmesi’ suçundan cezalandırılacak. Cezanın alt sınırı 3 yıldan 4 yıla çıkarılıyor.
  1 ... recomax