1. 1.
  çember ya da oval biçimde bir sahne çevresinde oturma yerlerinin basamaklarla yükseldiği açık hava tiyatro yapısı.
  2 ... frozen hopes
 2. 2.
  (bkz: amfiteatr)
  ... mavi balina hem de minik
 3. 3.
  eski çağlardan kalma olanlarının sahip olduğu akustiğine, sesin dağılmadan yankılanma tekniğin ve görüş açısının mükemmeliğine tanık olduktan sonra şu an kurulan, oyuncuların izleyenlere tepeden baktığı sahnelerde oynamak acı veriyor..
  ... naneli cakulet
 4. 4.
  (bkz: colosseum)
  ... elimiel
 5. 5.
  "Amfi" kelime anlamı olarak "çevresinde/iki yönden/çift" demektir. Bu nedenle, amfitiyatroyu işlevinden başka yapı şekli de tiyatrodan ayırır. Tiyatro, yarım daire bir yapı iken, amfitiyatro “çift” tiyatro yani dairesel ya da elips şeklindedir.
  ... ford prefect
 6. 6.
  Amfitiyatro, Roma uygarlığında gösteriler, gladyatör ve vahşi hayvan oyunları için kullanılan, daire ya da elips biçimli, yükselen tribünlerden oluşan bir kamu yapısıdır. Modern anlamdaki En eski örnekleri Etruria ve Campania'da MÖ 2. yüzyıl sonlarına doğru inşa edilmişlerdir. Arena, kanlı gösterilerin sergilendiği alanlardır. Vahşi hayvanlar birbirlerini parçalar, insanlar birbirleriyle ya da vahşi hayvanlarla kıyasıya dövüşürlerdi. Genellikle ölümle sonuçlanan bu acımasız dövüşlerin, büyük bir izleyici kitlesi vardı. Arena ayrıca suyla doldurularak çeşitli gösteriler yapılırdı.
  ... turkmen balasi
 7. 7.
  döneminde şurada sahile karşı eski bir gösteriyi izlemek isterdim, bizzat bir kaç gün dalış yapıp kamp yaptığımız güzel bir yer.

  amfitiyatro

  asos/behramkale.
  1 ... muhfes zudres