bugün

kendisine sunulanla yetinmeyen bireylerin burçlar konusunda da aynı hassasiyeti göstermesini beklediğimiz olgudur.

nedir olay?

her gün alıyorsun eline gazeteyi 12 tane burç var, çinliler de eklemiş 3-5 tane, eee? bu kadar. olmaz! olamaz! neden daha fazla olmasın? neden başka burçlar da olmasın?

hemen ekleyelim, mesela:

öküz burcu:

bu burcun en önemli özelliği 2 ayaklı hayvan formunu temsil etmesidir. kıro tiplerdir. konuşmalarında hafif bir yavşaklık sezilir.

uğurlu sayısı: 31
uğurlu rengi: beyaz
uğurlu taşı: mermer
3. ev

emo burcu:

bu burç grubunla olanların durumu bilim adamlarımızda henüz tam olarak çözülemedi ama elimizdeki verileri sizinle paylaşıyoruz. bu burçlar çok duygusaldır hani balık yanında ajdar kalır o derece. içine kapanıktırlar saçları başlar değişiktir. her yerde görülmezler.

uğurlu sayısı: 5
uğurlu rengi: siyah - pembe
uğurlu taşı: sponza
2. ev

memo burcu:

bu buçların erkeklerininde hafif bir antenlik sezilir. o yüzden fazla muhatap olunmaması yararınızadır. sonra vay ben duymadım, vay ben bilmiyordum demeyin.

uğurlu sayısı: 3.5
uğurlu rengi: kırmızı
uğurlu taşı: akit
1. ev
keçi gibi inatçıyım demeye çalışan arkadaşın ben keçi burcuyum diyip alternatif burç ismi türetmesi..
ceylan, keklik, bülbül, pars, jaguar, tilki, baykuş, yılan... gibi hayvan adları olabilir.
(bkz: at)
burcu.
(bkz: burcu burcu)
(bkz: yarak)

-ne burcusun kazım?

+yarak...

-ay siz çok dik başlı olursunuz ama...

+öyleyizdir ehehehe...
sarısın esmer kızıl kumral.
(bkz: koç)
(bkz: dana)

(bkz: boğa)
(bkz: angus)

(bkz: ikizler)
(bkz: tek çocuklar)

(bkz: yengeç)
(bkz: kalamar)

(bkz: aslan)
(bkz: çita)

(bkz: başak)
(bkz: merve)

(bkz: terazi)
(bkz: baskül)

(bkz: akrep)
(bkz: karafatma)

(bkz: yay)
(bkz: yayma)

(bkz: oğlak)
(bkz: buzağı)

(bkz: kova)
(bkz: vileda)

(bkz: balık)
(bkz: rakı)

olabilir mesela..
seksi burcu.

- ne burcusunuz, burcu hanım?
+ seksi burcuyum.
aslan : very big cat *
ya tutarsa burcu.
(bkz: rakı burcu)
yavşak burcu: sürekli bi i*nelik ve yavşaklık yapma peşinde olanların burcu olabilir.
bukalemun burcu: ortama göre şekil değiştiren, nabza göre şerbet veren bir yapıya sahiptirler. götleri başları oynar bunların, allah belalarını veresiceler, dost most olmaz bunlardan. uzak durun.
at burcu.
domuz burcu.
(bkz: burcu)
(bkz: burcu burcu)
(bkz: zik burcu)
(bkz: esegin ziki burcu)
troll burcu.
anket burcu. *
bazı erkekler için, 'kalas' burcu.
bazı kadınlar için,'tıynetsiz'' burcu.
(bkz: öküzler burcu)
yazarların uydurmuş olduğu burç isimleridir
(bkz: sazan burcu)
(bkz: yılan burcu)
(bkz: burcuyla alıp veremediğiniz nedir lan)