1. 1.
  çocukluk yıllarımda yaz tatillerimin geçtiği yegane trakya beldesi, 2 katlı evleri, şeker fabrikası ve kasabayı gün boyu saran cırcır böceği sesleri akıldan çıkmaz.
  1 ... yarali kopek
 2. 2.
  26 Kasım 1926 tarihinde işletmeye açılarak Türkiye'de ilk şeker üretimi yapmış olan Alpullu Şeker Fabrikası'nın bulunduğu belde.
  ... lucifer anarchos
 3. 3.
  atatürk'ün köşkünün ve müzesinin bulunduğu belde.
  ... kajmer
 4. 4.
  nüfusu 2008 itibari ile 3.072 olan güzide beldedir. belediye başkanı ahmet durgun'dur. tam bir tatil kasabası gibidir ancak tek eksiği denizdir. hani deniz de olsa ömür orda seve seve tüketilir mi? tüketilir bea. web sitesindeki canlı yayın seçeneğiyle belde canlı olarak izlenebilmektedir.

  http://www.alpullu.bel.tr
  ... rakimalboga
 5. 5.
  kırklareli ilinin babaeski ilçesine bağlı, tcdd istanbul-kapıkule yönünde bir istasyonu da bünyesinde barındıran kasabadır. kasabanın temeli 25 aralık 1925 tarihinde atılmış ve kasaba alpullu şeker fabrikası vasıtasıyla gelişmiştir. 1964 yılında belediye statüsüne geçmiştir.
  ... bionic
 6. 6.
  ben de alpullu'da doğmuş ,yaşamış biri olarak hala da alpullu'yu çok seviyorum.
  ... mumer
 7. 7.
  allah'ın bozkırında, kırında mavi gözlü sarışın bir adamın* şekerpancarı ile kalkındırdığı cumhuriyet kasabası. ergene nehrinin kollarından birini barındırır. mimar sinan'in balkan fethine giderken yaptırdığı köprülerden birine sahiptir. avrupa'ya giden trenler burada şöyle bir soluklanır.
  1 ... jen khan
 8. 8.
  Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı kasaba. Eskiden küçük bir köyken 1926′da Alpullu Şeker Fabrikası’mn kurulmasıyla gelişip, modern bir kasaba halini aldı. istanbul-Edirne demiryolu üze¬rindedir. Edirne karayoluna 7 km. Hayrabolu’ya 19 km. uzaklıktadır.

  Kaynak: http://www.yeniansikloped...kirklareli/#ixzz2OQ1jBS6q
  ... hasmet ibriktaroglu
 9. 9.
  nüfusunun büyük bir kısmı şeker fabrikasından geçinir. küçük bir kısmı ise memurdur. ancak şeker fabrikasının eski canlılığı kalmaması ile birlikte halk işsizlik sıkıntısına düşmüş, babaeski ve çevre illerin yollarını aşındırmak zorunda kalmıştır. son yıllarda almancı nüfusunda da artış görülmektedir.

  daha bir hafta önce buradaydım ama şimdiden özledim be.

  dipnot: (bkz: alpullu seker fabrikasi)
  1 ... madrid ulku ocaklari reisi