bugün

süper güçleri olan 6 kişinin suçlularla mücadelesini anlatan dizi.
nina' nın iradeyi geçersiz kılmak, bill' in gelişmiş güç, rachel' ın sinestezi, gary' nin aktarılan sinyalleri görebilme gibi güçleri var. bir de dr. rosen var ki; o da alphaların lideri, onları yönlendiren, onlara yardım eden doktor.

--spoiler--
cameron' un ise harika bir nişan alma kabiliyeti var. adam çatıdan sadece havalandırması bulunan bir sorgu odasına ateş etti ve adamı vurdu.
--spoiler--

ilk bölüm iyi gibiydi. umarım devamı da güzel olur.
syfy channel'ın ikinci bölümünü geçen gece yayınladığı çakma x-men.

başlarında professor x* benzeri bir tip olan; tasmaları federâl hükûmetin elinde 5 mutant. daha ikinci bölümden magneto gibi bir "baş kötü" de yarattılar; tam oldu.

haaa, yazın kıtlığında izlenir o ayrı.

anında ekleme: bir de ilk bölüm fringe'den alınmış. hiçbir özgünlüğü yok ama işte...
(bkz: gideri var)
Bilim kurgu ile fantastik bazı süper güce sahip kişileri konu alan ve her farklı güce sahip olan kişinin ("alpha"), konu alınarak yayınlanan syfy kanalının yaz ayları için yayınladığı dizi.

Fringe benzerliği ilk bölümde göze çarpıyor ancak bu sıcaklarda izlenir.
2. bölümü, fringe'in en beğenilen ve hesaplayan adamı konu alan bölümünden çalmış, pilotu da eh işte tadında olmuş, 3. bölümünde de bir bok çıkmazsa seyretme planlarımdan atacağım dizi. star trek sagasına başlayacakken boş işlerle uğraşmayı bırakıyorum.
konusuyla ilginç, karakteriyle vasat, çekimleriyle iğrenç dizi. hatta bir insan nasıl böyle bir dizi çekebilir. kameraaman zıplıyor sanki sürekli.
her şeyi geçtim jenerik şarkısı müthiştir. sanırsam dizi için yapılmış. ama çok da güzel olmuş. keşke daha uzun yapsalarmıştı.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=bq4mpx3lfrc)

ayrıca gary karakterinin hareketlerine, konuşmalarına, mimiklerine ölüyorum bitiyorum. bu nasıl tatlılıktır. şirinlik akıyor her hareketinden. ryan cartwright da doğrusu süper rol kesiyor.

valla ben sevdim. zaten izleyecek daha iyi bir şey de yok şu anda. cidden gideri var. olmadı gary var.
2. sezonu ile 23 temmuz pazartesi akşamı ekranlara dönecek dizi. gary'yi çok ama çok özlemiştik zaten.
2x1'de wolfmother'dan joker and the thief'i patlatmış dizi. bildiğin mest oldum diziyi izlerken. bölümün yıldızı gary'ydi. bu herif gerçekten de otistik mi anlamadım bir türlü. değilse eğer adam bildiğin oscarlık performans sergiliyor. ayrıca yine çok ama çok tatlıydı. diziyi resmen gary için izliyorum desem yalan da olmaz. çok saf ve sevimli.
2. sezonu ilk sezona göre daha başarılı olan dizi. otistik adamımız gary hakikaten dizinin en sevimli karakteri. ayrıca şu stanton parish denilen adam da fazlasıyla dikkat çekmekte son bölümlerde.
heroes + fringe gibi bir dizi. Hem bir ekip var hem de özel güçleri olan insanlar. Güzel dizi izlenebilir açıkçası.