bugün

beşiktaş tan ayrıldıktan sonra tutunamayan defans oyuncusu. birde istiklal marşını en vurgulu okuyan futbolcu ünvanını şahsımdan alandır.
(bkz: yazık oldu)
aslinda iyi bir oyuncu olmasina ragmen nedense en önemli maclarda yaptigi kazmaliklarla türk futboluna balta degil elektrikli testere vurmus su anda f.c cologne de forma giyen milli futbolcu.
hakan şükür ile beraber fatih terim'in torpilli adamlarından biri. milli takımda işler kötü gittiği takdirde yaptığı onca kazmalık unutulup, tekrar milli takım kadrosuna çağırılması içten bile değildir.
hakan şükür ile beraber fatih terim'in torpilli adamlarından biri. milli takımda işler kötü gittiği takdirde yaptığı onca kazmalık unutulup, tekrar milli takım kadrosuna çağırılması içten bile değildir.
hakan şükür ile birlikte futbolu bıraktıktan sonra beraber bir teknik ekip kurarak, milli takımı çalıştırma amacı güden futbolcu. hatta iki kafadar 5-6 yıl önce bu şeytani planı uygulamaya karar vermişler.
(bkz: bu bir kabus olmalı)
(bkz: vay bana vaylar bana)
alpay'ın daha önce 3 kez hakan şükür'ün burnunu kırdığını düşünürsek hakan şükür'ün takım çalıştırırken özel maskeyle gezmesini ona tavsiye etmek gerek.
milli maçlardan önce istiklal marsi söylenirken harcadığı enerji bütün enerjisi olduğu için genelde o maçlarda sıçar.
euro 96'nın en centilmen oyuncusu.
euro 96'da asli görevini yapmadığı için avrupalılar tarafından en centilmen oyuncu seçilen futbolcu, yemişim ben onun centilmenliğini...
gecenlerde bir mac izliyordum, ta sene 98'den. galatasaray besiktas. galatasaray evinde galip, sinirler gergin. bir pozisyonda alpay filipescuyla mucadeleye giriyor top tam taca cikacakken alpay kayarak mudahale ediyor ve cikmasini onluyor. hakem ya orhan erdemir'di ya bulent yavuz, animsayamiyorum. tac diyor. alpay bi an bakip kaydigi yerden firliyor ve deli gibi haykiriyor.

-hassiktirr laaaaann!!

boyle bir adamdi iste alpay. cok da gaz istiklal marsi soylerdi. sirin topcuydu. anti beckhamdi. bu yuzden de is yapabilecegi ingiltereden de sutlatti kendini. simdi koln'de galiba. aman orda kalsin.
futbolcu değil de boksör falan olsa eminim daha mutlu olurdu.
yaptığı gereksizliklerle hem kendine hem de milli takıma büyük zarar vermiş futbolcudur.
11 Ekim 2003 türkiye-ingiltere maçında beckham'a gereksiz bir penaltı yapmıştı(bu penaltıyı beckham kaçırmıştı neyseki). maç 0-0 bitince biz play off'a kaldık ve letonyayla eşleştik. şenol güneş alpay'ı letonya maçı kadrosuna almamıştı. çünkü o zaman oynadığı aston villa'da kadro dışı kalmıştı. milli takım kadrosuna alınmamasını telegol programına şu şekilde değerlendirmişti:
-abi ben nerden bileyim beckham'ın türkiyede bende daha fazla sevildiğini.

böyle bi kafa yapısına sahip bir oyuncu maalesef tekrar kadroya çağrıldığında, isviçre'ye elenmekten kurtulamamıştık.(isviçre maçında da penaltı yapmıştı)
besiktas' ta oynadığı zamanlar, sezon ortaları...
- alpay, takımdan ayrılacağına dair söylentiler var?
+ evet, ben artık beştaş kulübünde oynamak istemiyorum, yurttısından teklifler var, ben daha fazla burada kalmak istemiyorum.

transfer sezonu biter, alpay' ı kimse almamıstır,
- alpay hala besiktastasın?
+ anladım ki ben beştaş' tan baska bir kulüpte oynayamam, beni beştaş kulübü bu günlere getirdi, takımımı yalnız bırakamam.

ama çok iyi futbolcudur, o ayrı.
daum tarafından kadro dışı bırakılan milli futbolcumuz.

http://www.milliyet.com.t...07/11/23/son/sonspo27.asp
bedelli askerlik yapmak üzere burdur'daki birliğine teslim olan zat.

http://www.milliyet.com.t...08/01/03/son/sonspo14.asp
fc köln'de kadro dışı kalan, herkesin varoluşundan huzursuzluk duyduğu türk futbolcu. 98 kez milli olmuş 4 kez ağları havalandırmıştır.
milli takımda attığı 4 golün 3'ünü tek maçta atan futbolcu.*

edit:2002 dünya kupası elemelerindeki makedonya maçıymış.bu da maçın tablosu:http://www.tff.org/Defaul...?pageId=29&macId=4398

bilgi için minik mavi balina'ya teşekkürler.
Taktik için değil ''onuru'' için adam düşürür.Yediği kırmızı kartlar onun için birer şeref madalyasıdır.
(ulen sen lakayıt el hareketi yapacaksın 55. dakikada, sonra alpay 85 de gelip kafayı suratına gömdüğünde ben naptım ki diyeceksin.var mı öyle iş)
isviçre maçı yaklaştığı için anıları canlanan futbolcu. istanbul da oynanan maçta soyunma odasına giderken tünel girişinde ortalığı kırıp geçmişti.
her önemli milli maçta ya penaltı yaptıran ya kırmızı kart gören bazen ikisini de yapan hiç biri olmazsa olay çıkartan futbolcu.

euro 96-hırvatistan maçında önünden geçen vlaovic'i penaltı olmasın diye düşürmez , alpay'ın yanından geçen vlaovic kaleciyle karşı karşıya kalır ve topu ağlara gönderir.

euro 2000-bir önceki turnuvada penaltı yaptırmadığı için eleştirilen alpay çeyrek finalde fernando couto'yu yere indirir hem penaltı yaptırır hem de kırmızı kart görür.

2002 dünya kupası-başa baş giden brezilya maçında maç 1-1 iken maçın son dakikalarında gole giden rakibini ceza sahası dışında çekmeye başlamış ceza sahasına girince bırakmamış uyanık brezilyalı kendini ceza sahası içinde yere bırakınca bir kez daha hem penaltı yaptırmış hem de kırmızı kart görmüştür.

euro 2004 elemeleri-istanbul'da oynanan ingiltere maçı sonrası penaltıyı kaçıran beckham'la kavga etmiş zaten gergin olan maçı iyice germiştir. bu olay sonucu futbolcular devre arasında birbirine girmiş ve futbol hayatını ingiltere'de sürdüren alpay ingiltere'den gitmek zorunda kalmıştır.

2006 dünya kupası play-off -ilk maçta 2-0 yenildiğimiz isviçre karşında mutlak galibiyet için çıktığımız ikinci maçta maçın henüz 2.dakikasında ceza sahasında elle oynayarak penaltı yaptırmış milli takımın maça 1-0 yenik başlamasına sebep olmuştur.maçın 4-2 bitmesi ve dünya kupasına gidememiz sonucunda soyunma odalarına koşturan isviçrelileri de ilk o yakalamış ve streller'e tekmeyi geçirmiştir.uefa bu tekme yüzünden alpay'a 6 maç ceza vermiştir.
fenerbahçede oynarken bir gol sonrası beşiktaşlı taraftarlara el hareketi yapan futbolcudur .**
Türkiye'de 1 yıl daha futbol oynadıktan sonra, futbol kariyene son noktayı koymak istediğini açıklayan futbolcu(msu).
amerika'nın metrostar takımı ile antremanlara çıktığı haberini aldığımız futbolcu.

http://www.ntvspor.net/pages/29652.asp
izmirspor'a, satın alarak veya seçimle, başkan olmayı kafasına koymuş, bir izmir takımını süper lig'e çıkartacağım diyerek hedef koymuştur. hadi hayırlısı.