bugün

Ac gozlulugu yuzunden yasarken olmustur! Iscilerden kisip arttirdigi paralari agiz tadiyla yiyemeyecek artik. Bir de milyonlarla oynayan adamin disleri komur madeni gibi insan bir dislerine bakar be adam. O kadar parayi naptin oyle!
"Sağlığım kötüydü yine de geldim."
Alp Gürkan
ceo olan oğlunu getirememiş değişik bir baba.
not: seni sevmedim, konuşmalarını da sevmedim, şirketini de sevmedim, seninle alakalı hiç bir şeyi sevmedim be adam.
hala tutuklanmaması bir şaka gibi... acaba gizli ortaklarını ele vereceğinden mi çekiniliyor. açıkçası maden ocağının gizli ortağının olup olmadığını bilmiyorum; sadece tahmin yapıyorum. çünkü tutuklanmamasını izah edecek bir şey bulamadım.
yaşanan maden faciasından sonra yaptığı basın toplantısında 3 gündür uyumadığını dile getirmiş soma holdingin sahibi.
3 gün uyuyamaması bende acıma degil tersine ölene kadar gözüne uyku girmemesini istememe neden oldu. lütuf sanki yaptığı. yüzlerce insana mezar olmuş madenin sahibi, sorumlusu olunca bi zahmet uyumayıversin zaten.

elleri kanlı. hesap sorulacak umutlarım artık bu dünyayı aştı.
ihmal yok derken insanlığını kaybeden adam! Maden altında kalan o işçilerin ailelerinin feryatlarıyla sağır olmanı dilerdim ama ne yazık ki para o kadar gözünü boyamış ki insanlığını kaybetmişsin. Umarım geceleri kabusun olur o insanların halleri, delirmeni dilerdim ama sen umrunda olmadan uykuna devam edersin çünkü insanlığını kaybetmişsin. Hapislerde çürümeni dilerdim ama maalesef olmayacak biliyorum korkma bu senin suçun değil çünkü insanlığını kaybetmiş bir adamla yönetiliyoruz!
günlerdir insanlar neden içeriye atılmıyor diye bekliyor. an itibariyle haberlere baktım ve hakkında maliye bakanlığı nitelikli dolandırıcılık suçu yüzünden 21 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı yazıyor. ne kadar ilginç değil mi? iş yerinde 300 vatandaşımız hayatını kaybediyor ama hakkında davayı maliye bakanlığı açıyor. bu adam 300 vatandaşımızın hayatını kaybettiği olayda hiç mi suçlu değil? bir tane bile geçerli bir sebebiniz yok? ayrıca maliye bakanlığı bu güne kadar neden durdunuz? adamın ismi ortaya çıkınca dava açtınız. belki de bu olay olmasa adam iddia ettiğiniz nitelikli dolandırıcılık, çete kurma işlerine devam edecekti. devlet kurumlarının bu ciddiyetsizliğinden bıktık artık. yeter!
rezillikleri bir bir ortaya çıkan hede. insan değildir. sen insan değilsin!

http://www.internethaber....elaket-olacak-673497h.htm
suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, hileli iflas, tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı, 6183 Amme Alacakları Usulü Hakkındaki Kanunun 110. Maddesine muhalefet" gibi suçlardan 17 şüpheliyle birlikte hakkında dava açılan şahıstır. adam bildiğin suç makinesiymiş.
iTÜ Maden Fakültesi Akademik Danışma Kurulu üyeliğine son verilmiştir.
pişkinliği ile dillere destan olan şahıstır. kim olursa nereli olursa olsun yüzlerce insanın vebali boynundadır. hesabını vermelidir. bir de soru soranlar vardı alpgürkannerde? diye. ben kendisini iki kez gördüm. ilkinde erdoğanla el sıkışıyordu. ikincisinde de akp pr'ının organize ettiği bir basın açıklamasında zırvalıyordu.
soma holding in ihmalkar patronu. 76 yaşında olduğunu ve sağlık sorunları yüzünden pek meydana çıkamadığını söylemiş. işçilerin giyinme odalarının rezilliğiyle ilgili olarak ise "yan odaya baksalar orası hilton gibiydi" diyebilmiştir kendisi.

görsel
denetimli serbestlik talebi ile mahkemeye sevk edilen soma madenden yıllık 500 milyon lira kazanan kişiyimsi.
madeninde 1500 tl aylık ile çalışan teksinisyen tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk ediliyor.
anayasa mahkemesi başkanı yargıya müdahale etmeyin yeaa diyor.
sizin yargınızında adaletinizinde...
bilenler bilir soma için büyük emek harcamış, bugünlere öyle babadan kalma değil, dişiyle-tırnağıyla kazanıp gelen patron.

o işçilerin söylediklerine bakmayın, hepsinin üstünde büyük payı vardı, o madenciler bunu inkar ederse burunlarından gelir.
(bkz: persona non grata)
soma için ne yapmış, ne etmiş bilemem. umurumda da değil. şu anda umurumda olan tek şey var, o da soma katliamındaki payı. ilk günlerde kendisine sahip çıkmaya çalışan akp lideri dahi bugün "tanımam etmem, külliyen iftira" diyorsa, belli ki payı büyük ve bu işten kolay sıyıramayacak.

inşallah evine ekmek götürebilmek için kendi işçilerine sunduğu imkanların aynısına sahip olan bir madende çalışır bir gün.
http://galeri.uludagsozlu...r/alp-g%C3%BCrkan-631984/

günlerdir serbest çağrışıyor.

(bkz: fabrikatör fehmi bey)
301 işçinin katil ortağıdır. Binlerce goz yaşının nedenidir. hala neden intihar etmiyo diye duşundurur. Bir kalbi veya beyni var mıdır bilinmez. (bkz: tek hucreli hayvanlar)
üstü çizilen akepe taşeronu. artık hayat eskisi gibi olmayacak.
Kömür fiyatını ucuz tutmak için (rekabet) insanların canlarını bile bile tehlikeye atmış olan bir adamdır kendisi.

Ama ne yazık ki ali şen'in torunuyla bir alaka göremedim. Kamyoncu çocuğu ezmiş, tutuklamak farz olmuş.

Burada aynı değil. Yasal işlemler var ve kafanıza göre hareket edemezsiniz.

Katil olduğu aşikar, ama sinsi bir katillik bu. Önce kanıtlamak gerek.

Ki bu tip adamların çok kurnaz oyunları vardır, tutuklamak genelde çok zor oluyor. Dünyanın her yerinde böyle bu.
kaçtığı düşünülen soma holding sahibi.
savcılık, a.gürkan'ın kazandığı milyon dolarları "helal para" ilan ederek, mal varlığına el konulması talebini mahkeöeye göndermeden reddetmiştir.

akp'nin zengin ettiği adam haram parayla zengin olur mu hiç amk! sizde..
duyduklarıma göre kendisinin sahip olduğu madenin bir önceki işletmecisi orada çok yangın çıkıyordu kapattık demiştir.
mahkeme tarafından mal varlığına tedbir kararı koyulduğu söylenen maden sahibi.

1-şimdiye kadar aklınız nerdeydi sorusunu akılara getirir.

2-tedbir kararı alp gürkan'nın mal varlığına değil madeni işleten sirkete yöneliktir.

Türkçe meal-i pipisinden kıl kopmuştur.
evi satılıp, parasıyla işçilerin tazminatı ödenmiştir.

http://www.cnnturk.com/tu...m&utm_campaign=buffer
işçilerin tazminatlarını ödememesi üzerine, TMSF nin 33 milyon taşınmazını satışa çıkardığı Soma Holding’in patronu.

http://www.sozcu.com.tr/2...&utm_campaign=ekonomi