bugün

milleti kredi kartıyla sömüren bir şeye yaramayan servistir şöyle ki ;

1) 20 tl yüklemek istersiniz sormadan 3 taksit yapıyorum derler sorarsınız neden diye 20 tl size 24 tl olarak yansıyacaktır peşin istiyorum deseniz de inatla para puanlarınız bunu telafi ediyor diye kandırırlar inanmayın yok öyle bir şey.

2) Cenazeniz olur acil kontör lazımdır gece 11.30 da ararsınız 20 tl yüklemek istiyorum derseniz yükleme yapabilmeniz için merkezimize kredi kartı ve nudüs cüzdanı fotokopinizi faxlamanız gerekiyor derler. kışın gece 12 de evden çıkıp kontör satan bir yer ararsınız.

3) en önemli yeri de burası;

şikayet var a baya bir hakaretten sonra şikayette bulunursunuz ararlar iptal etmek için kem küm olursunuz sonunda ederler başvuru yaptığınızda kartınızdan kesilen 90 tl nin kalan taksitlerini almayacağız derler ama ay sonu ekstreye bakarsınız o parayı da almışlar üstüne 70 tl lik yeni bir fatura kesmişler ve bakiyenizden 250 hediye puanınızı silmişlerdir.

bütün bunlara rağmen bu servisi kullananlara allah akıl fikir versin diyorum bzi sorarsanız eğer babamı vadafone dan arıyoruz size ücretsiz kontör yükleyip 100 tl de ücretsiz telefon bakiyesi vereceğiz bir kampanya karşılığında derler ve kandırırlar işleri güçleri yalan dolandır inanmayın bu iş davaya kadar gidebilir.
dolandırıcılar. kredi kartımdan 7.41 tl alacaz deyip 84 tl kesinti yaptılar. ne derlerse desinler inanmayın kanmayın
hiç bulaşılmaması gereken sözde hizmettir. cebinde varsa paran git nakit al kontörünü, gecenin bir saatinde nereden bulayım derseniz, o da sizin bileceğiniz iş yediğiniz kazığın boyutundan dolayı ağlamayacaksınız o zaman.
Kendini dürüst kurumsal firma sanan yalancılık ve oyun ile müşterileri avlamaya çalışan firma..
Bu şirket geçen beni aradı arayanın ismi de çiğdem yeşilyaprak herşey ücretsiz diyerek kandırmaya çalışıyor 20tl ye 24tl veriyoruz diyor bedavaya kin fazladan 4tl verir.. kendisinin bile bilmediği üyelik ücreti var 70 küsür lira! Heheeyyytt
dün gece mesaj gönderdiler, yarın size özel müşteri temsilcimiz mustafa bilmem ne arayacak sizi diye. aradı açtım, müsait değilim yarın arayın dedim. bugün aradılar. bir bayan aradı, adı kübraymış. adımı sordu, doğum tarihimi sordu sadece yılını söyledim. tamam dedi.

evet gerçekten hızlı konuşuyorlar ama benim algım kuvvetli, konuşmasına odaklandığım için net anlayabildim dediklerini.

kübra - t.a. bey eğer üyeliğinizi onaylarsanız ben işlemleri başlatacağım ve hattınıza 100 kontor yani 40 tl hediye yükleyeceğim. ve bundan sonra ki her yüklemenizde 4 tl biz hediye ediyoruz. misal 20 tl yüklerseniz 4 tl de biz veriyoruz, ediyor 24. 30 yüklerseniz 34 yüklüyoruz.

ben - hımm. yani her yüklediğim kontore 4 tl hediye veriyorsunuz ve şimdi 100 kontorde siz hediye ediyorsunuz öyle mi?(kontor mu kaldı amk?!)

kübra - evet.

ben- peki ben size nasıl güvenip vereceğim kart bilgilerimi? sonuçta vodafone değilsiniz. normal bir kontor yükleme bayiisiniz.

kübra - t.a. bey ben sizden kart şifrenizi özel bilgilerinizi falan istemiyorum farkındaysanız.

ben - ya ne alakası var kübra hanım, kart numaram ve arkadaki cvc2 kodumu bilmeniz kartımı boşaltmanız için yeterli zaten. (aklınca bana laf cambazlığı yapıyor.)

kübra - evet doğru. sadece kart ve cvc2 kodunuz lazım. üyeliğiniz başlayınca bla bla bla.. (saydırdı yine).

ben - tamam bana biraz müsade edin , kahvaltı yapıyorum şu an daha sonra arayın ben o arada sizi internetten araştıracağım.

kübra - peki efendim 1 saat sonrası uygun mudur?

ben - tamam arayın.. (telefonu kapattık)

kahvaltımı yaptım. sonra tabi ki de dolandırıcı mı değil mi avına çıktım. gerek şikayet var sitesinde ki şikayetlere;
https://www.sikayetvar.com/firma/detay/alokontor

gerekse ekşi, uludağ ve itü sözlükte ki şikayetlere baktıktan sonra anladım bunların numarasını.

meğerse kart bilgilerini verip 99tl çekiyorlarmış kartınızdan üyelik bedeli.oysa konuşurken bunu hiç söylememişti. kullansanızda kullanmasanızda durum bu. sonra geldim buraya bu entry'i yazdım.

şimdi birazdan arayacaklar beni. hadi ben yırtıcam bu işten ama saf ve internetten anlamayan yurdum insanlarını düşünüyorum ve onlar adına üzülüyorum. keşke bunlar hakkında bilgilendirebilsek herkesi. kimseyi kandıramasalar.